وردیج و واریش - اجاره خانه مبله در تهران - اجاره روزانه خانه ارزان درتهران

روستاهای وردیج و واریش

وردیج و واریش – اجاره خانه مبله در تهران – اجاره روزانه خانه ارزان درتهران

روستاهای وردیج و واریش  در منطقه ای بکر و تاریخی در نزدیک تهران قرار دارند. مبله جار به شما پیشنهاد می کند اگر به تهران سفر کردید با ما تماس بگیرید و با اجاره خانه مبله در تهران و یا اجاره روزانه خانه ارزان در تهران  نزدیک وردیج و واریش خاطره ای شیرین از سفر برای خود و خانواده ثبت کنید.

این روزها با افزایش آلودگی هوا در تهران بیشتر از همیشه لازم است، هر چند کوتاه از شهر دور شویم و قدم در طبیعت پاک روستا بگذاریم جایی که بتوانیم آسمان آبی را تماشا و با خیال آسوده هوای تازه و پاک را وارد ریه های خود کنیم و یک روز را به دور از روزمرگیهای زندگی در کنار خانواده سپری کنیم. اگر به دنبال چنین جایی در نزدیکی تهران هستید روستاهای وردیج و واریش دردل کوه های شمال غرب تهران را به شما پیشنهاد می کنیم.

این منطقه به دلیل قرار گرفتن در یک موقعيت كوهستاني در غربي ترين نقطه شهر تهران در مجاورت بادهاي غرب به شرق تهران و عاري از هرگونه آلودگي تنفسي است. بنابراین مقصد مناسبی برای فرار از گرمای تابستان و هوای آلوده ی تهران هستند. برای سفر به این منطقه در زمستان احتیاط لازم است اما تجربه قدم زدن روی برف پانخورده جذابیت خاصی را دارد.

روستاهای وردیج و واریش جزء بخش کن و سولقانِ شهرستان تهران و به تازگی جزء منطقه ۲۲ شهری تهران هستند.

اجاره خانه مبله در تهران

روستای وردیج،شهر آدمک ها:

بالای محله وردآورد تهران جاده ای آسفالته و پیچ در پیچ در امتداد رودخانه و دره ای عمیق به روستای کوچک و سرسبز وردیج منتهی می شود. روستایی شگفت انگیز که دیدنی ترین تابلوی سنگ تراشی طبیعت محسوب می شود. در گوشه و کنار آن فرسایش سنگ ها و مجسمه های باد ساخته به چشم می خورد، که به قلمرو فرمانروایی مجسمه های سنگی تعبیر شده است.

روستای وردیج به دلیل قرار گرفتن در منطقه کوهستانی در فصول گرم سال خنک و در فصول سرد هوایی سرد و خشک دارد. سرمای این منطقه به حدی سخت است که موجب کوچ روستاییان از روستا در فصول سرد سال می گردد.

در روستای وردیج می‌توانید رودخانه پر آبی را ببینید، که در دو طرف آن نیزار‌های بلند و بهم فشرده به چشم می‌خورند. در بخش‌هایی از مسیر رودخانه حوضچه‌های کوچکی تشکیل شده که به شما فرصت یک آب تنی را می‌دهند.

این روستا شامل باغستان های گلابی، هلو ،سیب، گیلاس، گردو و انگور و در جای جای آن سنگ های صیقل خورده شده به چشم می خورد. آب اهالی این روستا از چشمه‌سارهای متعددی به خصوص چشمه‌شاه و چشمه پااورزا و … تأمین می‌شود.

جاذبه های دیدنی و تفریحی روستای وردیج:

آبشار لت مال و دامنه ارواح سنگی دو جاذبه منحصربه‌فرد و زیبای  منطقه وردیج هستند. که در ادامه ان ها را برای شما معرفی می کنیم

آبشار لت مال:

برای رسیدن به آبشار لت مال حدود یک ساعت پیاده روی از جاده اصلی لازم است. این آبشار از سه آبشار کوچک و فرعی تشکیل شده که زیبایی خاصی را به وجود آورده‌اند. آبشار اول ۵ متر ارتفاع دارد و آبشار دوم کمی بلندتر است، اما آبشار سوم در واقع آبشار اصلی لت مال است که ۳۵ متر ارتفاع دارد و به صورت پله مانند به پایین می‌ریزد.

رودخانه‌های فصلی این منطقه تنها از اواسط زمستان تا اواخر بهار جریان دارد.شنیدن موسیقی آبشار آرامش خاصی را برای بازدید کنندگان به همراه دارد.

وجه تسمیه آبشار لت مال:

لت یعنی سنگ و مال یعنی مالیده شدن و مالش، و این نامِ آبشار تمثیلی از مالیده شدن آب روی سنگ و سنگ‌ها می باشد.

دامنه ارواح سنگی:

اگر وارد روستای وردیج نشوید و از آن عبور کنید به منطقه‌ای می‌رسید که به دامنه ارواح سنگی یا آدمک‌جیان شهرت دارد. سنگ‌هایی که با اشکال خاص خود منظره جالبی را به نمایش گذاشته‌اند. این شکل‌ها بیش از هر چیز جمجمه انسان و بدن جانوران وحشی را به خود گرفته‌اند. درباره این مجسمه ها برخی بر این باورند که اینجا بقایای قلعه های از زمان قدیم است و عده ای دیگر به وجود آمدن این سنگ ها را ناشی از فرسایش می دانند.

اجاره روزانه خانه ارزان در تهران

روستای واریش:

واریش، روستایی از توابع بخش کن شهرستان تهران در استان تهران ایران است. این روستا در دهستان سولقان قرار دارد. پس از وردیج با پشت سر گذاردن چند پیچ تند و پرشیب، حدود ۴ کیلومتر بالاتر در نهایت به انتهای راه و روستای واریش می‌رسید؛ روستایی کوچک و آرام در دل طبیعت بکر که دور تا دور آن‌ را کوه‌ها احاطه کرده‌اند. بافت روستا تقریباً مجتمع است و از ساخت و سازی که در سایر روستاهای اطراف تهران وجود دارد، خبری نیست.

روستای واریش از مبداهای صعود به ارتفاعات پهنه حصار است که از آنجا صعود به قله اصلی با ارتفاع ۳۴۰۰متر، حدود ۴تا ۵ساعت طول می‌کشد. یک جاده خاکی در ضلع غربی روستای واریش وجود دارد که به ضلع شمالی قله لیچه (پشت قله) برای صعود به ارتفاعات پهنه حصار می‌رسد.

قله لیچه در شمال غرب روستای واریش واقع شده و از جنوب غرب به قله دشته و از شمال به قله‌های ارتفاعات پهنه حصار و روستای کندر مشرف است، از شرق این ارتفاعات قلل چین کلاغ، دوشاخ و پلنگ چال دیده می‌شود.

جاذبه های دیدنی روستای واریش:

روستای زیبای واریش جاذبه هایی را در خود جای داده است که اوقات بسیار خوبی را به شما هدیه می کند در زیر آنها را شرح میدهیم:

ارتفاعات پهنه حصار:

رشته کوه و قله ای در منطقه البرز مرکزی و در شمال غرب تهران از ارتفاعات بخش کن به ارتفاع ۳۳۷۵ متر وجود دارد که رودی از دامنه شرقی این کوه سرچشمه گرفته و در مسیر خود، آبشار سنگان را می سازد و در نهایت به رود کن می ریزد.

این رشته کوه میان جاده سولقان وجاده چالوس قرار دارد و از شمال به شهرستانک، از غرب به روستای خور و جاده چالوس از شرق به دهکده سنگان و جاده سولقان و از جنوب به منطقه واریش و وردآورد می رسد. بلندترین قله این رشته کوه «پهنه سار» است که «پهن حصار» و «پشته بند» و «گندم چال» هم نامیده می شود.

قله ی دیگری که در این ارتفاعات شهرت دارد چشمه شاهی نام دارد. دشت پهنه حصار نیز مابین قله های پهنه حصار و چشمه شاهی قرار دارد.

امامزاده بی بی زرین قمر:

در محلی از دشتی به نام پهنه حصار در نزدیکی واریش، امامزاده ای به نام بی بی زرین قمر وجود دارد. این امامزاده دو اتاق دارد یکی قبر بی بی زرین قمر و اتاق دیگر به صورت آشپزخانه که استراحتگاه و پناهگاه کوهنوردان است.

مردم این روستا دلیل مقدس بودن این مکان را این گونه توضیح میدهند که:

«خواهران امام رضا (ع) به نام بدرالنسا و زرین قمر که از دست حاکمان وقت در حال فرار بودند برای رهایی به این صخره سنگ پناه می آورند و به جای گفتن «یاهو»، «یا الله» می گویند:«یا کوه» و کوه و سنگ شکافته شده و آن ها در دل سنگ جای می گیرند. دشمنان با شمشیر ضربه ای به آنجا می زنند و شکافی پدید می آید که امروز ترک خودگی موجود در سنگ نشان از آن است.

جاده مسیح الله دین محمد:

با گذر از روستای واریش وارد جاده ای می شوید، که مسیر کوهنوردان و گردشگران است. از بالای روستا به سمت شمال شرق امتداد می یابد و پس از یک شیب ملایم به ارتفاعات پهنه حصار منتهی می شود. این جاده را خیابان «مسیح الله دین محمد» نامگذاری کرده اند. در واقع این نام یادگاری از سال های حماسه و خاطره یکی از بزرگ مردان این آب و خاک است.

مسیح الله دین محمد از خلبانان نیروی هوایی ارتش در عملیات تاریخی و پر تعداد فانتوم های ایرانی بر فراز خاک عراق در نخستین روزهای جنگ بود، و هواپیمایش مورد اصابت پدافند عراق قرار گرفت و به شهادت رسید.

تفریحات در روستاهای وردیج و واریش:

مسیر آبشار لت مال و جاده مسیح الله دین محمد در بالای روستای واریش برای علاقمندان پیاده روی بسیار مناسب است و تجربه دلچسب در یک مسیر زیبا و خلوت برای شما خواهد بود.

البته برای دوستداران دوچرخه سواری در کوهستان این منطقه فضای بکری دارد که یک مسیر خاکی در مقابل خروجی وردیج به سمت چپ وجود دارد که شما را به ارتفاع ۲۱۰۰ متری می رساند و سپس با امتداد در غرب به دامنه قله واریش و لیچه می رسد که با طی ۱۰ کیلومتر سر از روستای کندر کرج در می آورید. اگر خودروی ۲ دیفرانسیل یا دوچرخه کوهستان دارید به این مسیر وارد شده و از تماشای طبیعت لذت ببرید.

البته کمپینگ دراین منطقه بسیار لذت بخش است. یادتان باشد که دوربین عکاسی همراه خود ببرید این منطقه سوژه های زیبایی برای عکاسی دارد.

اجاره خانه مبله در تهران

بهترین زمان رفتن به روستاهای وردیج و واریش:

بهترین زمان برای بازدید از روستاهای وردیج و واریش فصل بهار، خصوصاً اردیبهشت ماه است زیرا در این موقع از سال، باغ‌های وردیج و واریش با شکوفه‌های زیبای گیلاس و آلبالو یکدست سفیدپوش شده و مناظری زیبا از طبیعت دلنشین بهار عقل از هوش هر بیننده ای را می برد. دره‌های عمیق، باغ‌های سرسبز و کوه‌های مرتفع، مناظر چشم‌نوازی است که در طول جاده و در طی مسیر، چشم‌های زیبابین شما را به خود جلب می کند.

اماکن اقامتی در روستاهای وردیج و واریش:

در این روستاها امکانات اقامت وجود ندارد، اما می توانید در تهران یا شهرهای همجوار آن اقامت کنید و یک روز خود را به بازدید از این روستاها اختصاص دهید.

البته اگر در تهران مسافر هستید و دوست دارید از روستای وردیج و واریش دیدن کنید نگران نباشید. کافی است با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا در جستجو اجاره روزانه آپارتمان در تهران و خانه اجاره ای ارزان در حوالی مسیر رفتن به روستاهای وردیج و واریش که اتوبان همت غرب است شما را یاری کنند.

نکته دیگر این که برای ورود به این دو روستا به ازای هر اتومبیل مبلغی جزیی به دهیاری باید پرداخت کنید و در مقابل آن  یک کیسه زباله در اختیار شما قرار می گیرد، تا زباله های خود را در طبیعت نریزید زیرا این روستا رفتگر ندارد و این مبلغ صرف جمع  آوری زباله و آماده سازی محیط برای گردشگران می شود.

توصیه های ضروری در سفر به روستاهای وردیج و واریش:

  • تمامی درختان میوه در روستا چه در باغات چه در گذرراه ها و خیابان دارای مالک خصوصی است، پس به آنها دست نزنید.
  • در جاده مغازه ای برای تهیه مایحتاج شما وجود دارد، البته مغازه ای در روستای واریش وجود دارد که میوه های باغ ها و تعداد محدودی از محصولات کارخانه ای را به فروش می رساند.
  • از آب چشمه ها بنوشید و لذت خوردن آبی گوارا از طبیعت را تجربه کنید.
  • آسفالت جاده کوهستانی این منطقه در قسمت هایی دچار آسیب شده است، پس احتیاط را فراموش نکنید .
  • در این منطقه رستورانی وجود ندارد، پس حتمآ غدای موردنیاز همراه خود ببرید.

اجاره روزانه خانه ی ارزان در تهران

مسیرهای دسترسی به روستاهای وردیج و واریش:

اگر قصد رفتن به این منطقه زیبا را دارید دو مسیر انتخابی پیش روی شماست که در زیر هر دو را شرح می دهیم:

مسیر اول:

 انتهای اتوبان همت غرب به هنگام گذر از کنار دریاچه تابلوی وردیج و واریش به چشم می‌خورد. با ورود به جاذه کوهستانی و طی حدود ۱۰ کیلومتر در حالیکه ۵۰۰ متر ارتفاع گرفته‌اید به روستای وردیج در سمت راست خواهید رسید. پس از وردیج با ادامه مسیر در حدود ۵ کیلومتر، به روستای واریش و انتهای جاده آسفالته می‌رسید.

مسیر دوم:

در مسیر دیگر از اتوبان تهران-کرج از پشت پمپ بنزین وردآورد (ورودی از پمپ بنزین) به سمت خیابان شهید اردستانی بروید و وارد جاده کوهستانی این منطقه ییلاقی شوید.

اجاره خانه مبله در تهران نزدیک وردیج و واریش:

با توجه به این که وردیج و واریش در منطقه شمال غرب تهران قرار گرفته اند برای جلوگیری از گرفتار شدن در ترافیک و فاصله زیاد بهتر است در یکی از مناطق غربی و یا شمال غرب از خانه مبله اجاره ای استفاده کنید. خانه های مبله زیادی در این مناطق وجود دارد از جمله خانه مبله سعادت آباد، خانه مبله پونک، خانه مبله امیرآباد و … . پیشنهاد ویژه ما به شما خانه مبله پونک است که ضمن دارا بودن کوتاه ترین فاصله تمامی امکانات رفاهی را برای شما عزیزان در بر دارد. 

اجاره روزانه خانه ارزان در مبله جار:

تیم حرفه ای مبله جار تمام تلاش خود را می کند تا خاطره ای شیرین و لذت بخش از سفر در تهران را برای شما عزیزان ثبت کند . به محض تصمیم به سفر به تهران با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا ضمن استفاده از راهنمایی در مورد جاذبه های گردشگری تهران به شما کمک کنند تا با اجاره خانه مبله در تهران و یا اجاره روزانه خانه ارزان در تهران با امکانات رفاهی خوب دیگر دغدغه اسکان در سفر را نداشته باشید.

.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891