دره کن سولقان - اجاره خانه مبله در تهران - اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران

دره کن سولقان

دره کن سولقان – اجاره خانه مبله در تهران – اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران

کن و سولقان نام دو روستای شمال غربی تهران است که نام‌شان با هم آورده می شود. برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و اقامت دلنشین با اجاره خانه مبله در تهران و یا اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران از مبله جار همین حالا اقدام کنید.

اطراف تهران دارای طبیعت بی نظیری است. هم کوه دارد، هم رود، هم کویر دارد و هم جنگل. اگر به تهران سفر کردید و از پاساژ گردی و تفریحات مدرن در این شهر خسته شده اید و دوست دارید یک روز خود را در خارج از تهران درون طبیعت زیبای یک روستای بکر با بافت معماری قدیم بگذرانید و هوای تازه و پاک را وارد ریه های خود کنید و چند ساعتی را از زندگی ماشینی فاصله بگیرید پس تا انتها این مطلب با مبله جار همراه باشید.

 در اطراف تهران جاهای زیادی برای گشت و گذار دارد. از جاهای معروفی مثل اوشان و فشم،  دره کن سولقان، تنگه واشی و کردان و جاده چالوس گرفته تا جاهای مهجورتر.

دره کن سولقان:

دره کن واقع در شمال غربی تهران در منطقه کوهپایه  ای البرز از جمله خوش آب و هواترین مناطق ییلاقی اطراف شهر تهران محسوب می شود و سولقان بالای منطقه کن و در میانه جاده امامزاده داوود قرار دارد. در مسیر جاده کن سولقان کافه رستوران های زیادی وجود دارد

از جمله کوه های اطراف دره کن سولقان می توان به کوه کوهک، کبوتک، آسیابک، هزار دره پهنه حصار و … اشاره کرد. وجود کوه های متعدد طبیعتاً دره های متعددی را نیز در این منطقه بوجود می آورد. دره وسک، قلاچ، گرم دره، خرگوش دره، مالا و باغ میر نامی تعدادی از دره های منطقه کن می باشد که برخوردار  از زیبایی های طبیعی، پوشیده از باغ های میوه می باشد.

در پایه همهٔ این کوه‌ها، نهر و چشمه‌هایی است که آب آن به رودخانه کن می‌ریزد. هر کوه دره‌هایی دارد که طبیعتی زیبا دارند. رود، آبشار، توتستان، درختان گردو و شاه توت و طبیعت بکر از خصیصه این منطقه است.

دره‌های اطراف کن نیز بسیارند. دره حصارک، تنگه باغ میر، دره مالا، دره زرنو کوچک، دره زرنو بزرگ، دره پل حاجی محمد علی، دره لوسک، تنگه، دره ولوزونه، دره باغ درغمش، خرگوش دره، دره رودخانه، دره لوره کون، دره وسک، دره لتمال موسوم به دره آسیاب باد، گرم دره در انتهای کوه آسیاب باد، دره دروازه کوهک، دره پستونک، دره خواجه، دره قلاچ، و ده ها دره دیگر

اجاره روزانه سوییت ارزان در تهران

بافت معماری کن سولقان:

بافت معماری کن از خشت و گل و شیروانی‌های فلزی و چوب است. بافتی که هنوز باقی‌مانده و در خانه‌های قدیمی و تکایا دیده می‌شود. کوچه‌های باریک و خانه‌های دو طبقه قدیمی که در گذشته به ندرت آجری بوده. اما امروزه به خاطر توسعه شهر تهران و اتوبان‌هایی چون همت، حکیم و آبشناسان و آزادراه در دست احداث تهران به شمال، تغییر کرده و خانه‌هایش به مرور زمان شبیه به بافت مدرن تهران شده است. از معروف ترین آثار باستانی شهر امروز تهران، پل حاج محمد علی کنی است.

مناطق دیدنی دره کن سولقان:

دره کن سولقان جاذبه های طبیعی مختلفی دارد که در ادامه برخی از آنها را شرح می دهیم:

غار بیوک آقا:

این غار در مسیر جاده سولقان جاده سنگان قرار دارد وبا دوساعت پیاده روی می توان به آن رسید. غار بیوك آقا در مسیر راه كوهنوردانی است كه به بلندیهای منطقه صعود می كنند .

دره دو چناران:

 در شمال غربی فرحزاد دره ای طولانی بادیدگاه های متنوع ، باغها ، چشمه ها ومسیر پر افت خیز وبسیار مناسب برای راهپیمایی ؛ كه در نهایت به قله ۲۷۶۱ متری بند عشق منتهی می گردد. این منطقه از ادامه جاده كوهسار و بلندیهای شهران قابل دسترسی است. در میان این دره چشمه ای است بنام آب زندگانی كه از زمین می جوشد.

اجاره خانه مبله در تهران

یونجه زار:

مسیر قدیمی و سنتی فرحزاد به امامزاده داوود از طریق دره وسیع شمالی فرحزاد به منطقه ای به نام یونجه زار با طبیعتی متنوع وچند چشمه می رسد و دارای قهوه خانه و محیطی مناسب برای استراحت و راهپیمایی از طریق جاده خاكی است.

دره کشار:

دره طولانی و پر كشش كشار بالا و پایین در كیلومتر ۱۰ جاده كن-سولقان قرار دارد . سراسر دره توسط درختان خودرو و كاشته احاطه شده و دارای محیط های مناسب برای گشت و گذار در كنار رودخانه ای كوچك است.

دره کن:

این دره در قسمت جنوبی منطقه واقع شده و در مسیر جاده سولقان قرار دارد همچنین رود خانه كن كه از بلندیهای شمال البرز سرچشمه می گیرد در مسیر آن چشم نوازی می كند

اجاره آپارتمان مبله در تهران - مبله جار

بوستان جنگلی کوهسار:

یك منطقه تفریحی با فضایی سبزی و دل انگیز كه در بلندیهای آن منطقه ۵ و در كل، تهران را می توان به تماشا نشست. اين پارك با وزش ملايم و دائمي باد و به دلیل داشتن مناطق کم درخت و تپه مانند، محل مناسبي براي وزشهاي هوايي نظير گلايدر، پرتاب بومرنگ، كايتا سواري تله کابین تست بالن و تست چتر نجات است. مسیر دسترسی نیز از شهرزیبا و جاده سولقان بعد از پاسگاه كن است.

پیست موتور سواری:

این پیست در بلندیهای شهران قرار دارد واز طریق پیمودن مسیر از جاده وسك و منبع های نفت شهران می توان به آن رسید. پیست موتور سواری جمعه ها پذیرای بسیاری از كسانی است كه می خواهند روز پر هیجانی را سپری كنند .

امام زاده هایی برای زیارت:

در مسیر جاده سولقان و روستاهای منطقه چند روستا وجود دارد . امازاده نور بخش سمنگان ، امامزاده علاء الدین و قاسم در سنگان ، امازاده عقیل در جاده امامزاده داوود و در نهایت بعد از ۲۵ كیلومتر طی مسیر امازاده داوود در چشم تمام زائران می نشیند.

 امامزاده پیر داوود:

جایی كه طبق برخی روایات كه سینه به سینه گشته اند قدمگاه و محل استراحت « امامزاده داوود » بوده است. نقل است امامزاده در مسیر سفرش ساعتی زیر این درخت استراحت كرده و سپس نظری از روی لطف به آن انداخته است. سالها بعد از آن واقعه یعنی در حدود ۳۰۰ سال پیش، این درخت چون معجزه ای كشف می شود .

زیارتگاه پیر داوود بدون هیچ متولی است که چشم به نذر داشته باشد. متولی این زیارتگاه كه جایی دور از باغهای كن واقع بوده، مردمی بوده اند كه زحمت عبور از كوه را بر خود هموار می كردند تا دخیلی به شاخه های این درخت ببندند یا نذرشان را به جا آورند . نذورات هم در پیر داوود چندان به قاعده سایر زیارتگاه ها نبوده است. غذاهایی كه معمولاَ به نیت عدای نذر در همان مكان طبخ می شده متشكل از آرد روغن و شكر وزعفران بوده با نام « كاچی ». این درخت در حدود ۱۰ سال پیش بر اثر قرار گرفتن در مسیر آزاد راه تهران – شمال قطع و نابود گردید !!؟

خانه مبله تهران - مبله جار

مسیر دسترسی دره کن سولقان:

از آنجا که دره کن سولقان از شرق به میدان توحید، ستارخان و آریاشهر یا صادقیه (حسن آباد)، از غرب تا گرم دره، وردآورد و قلعه حسن خان(شهرقدس) و اسماعیل آباد، از شمال تا شمیرانات، فرحزاد، امامزاده داود و از جنوب تا نهر فیروز بهرام، مهرآباد، تهرانسر و بزرگراه آزادگان امروزی ادامه داشته است، پس از هریک از مناطق فوق می توان به ذره کن سولقان رسید.

اجاره روزانه سوییت ارزان در تهران در نزدیکی کن سولقان:

با توجه به مسیر ذکر شده در بالا شما می توانید با اجاره آپارتمان مبله در تهران و یا حوالی مسیر دره کن سولقان که ستارخان،صادقیه شمیرانات فرحزاد و تهرانسر می باشد، برای تفریح و دیدن از این منطقه بکر اقدام نمایید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران با مبله جار:

همراهان عزیز مبله جار هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید با مبله جار تماس بگیرید تا همکاران در جستجوی اجاره روزانه آپارتمان در تهران شما را یاری کنند و یکی از سوییت ها و آپارتمانهای مبله را با توجه به شرایط شما برایتان رزرو نمایند. با اجاره خانه مبله ارزان در تهران از مبله جار دیگر دغدغه اسکان در این شهر شلوغ را ندارید. سوییت ها و آپارتمانهای مبله ما با بهترین امکانات و قیمت مناسب لذت سفر به تهران را برای شما مسافران عزیز دو چندان می کند.

 

2 دیدگاه

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891