تله کابین توچال - اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه خانه در تهران

خانه اجاره ای در تهران - تله کابین توچال

تله کابین توچال – اجاره سوییت مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه خانه در تهران

مجتمع تفریحی تله کابین توچال فرصتی مناسب است برای دوری از هوای آلوده شهر تهران و تفریح و اسکی در برف های سپید قله توچال است. با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه خانه در تهران از مبله جار  در سفر به تهران فرصت گشت و گذار در این مجتمع تفریحی خاص را از دست ندهید.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

هر فردی در سفر بنا به سلیقه و تفکراتش خواسته های متفاوتی را دارد. یک نفر دنبال جاذبه های طبیعی و طبیعت گردی است یکی دیگر به دنبال آرامش و تعدادی هم در جستجوی کافه و رستوران های خاص هستند. در این میان اشخاصی هستند که به دنبال تفریحات هیجان انگیز هستند و دوست دارند گشت و گذارشان متفاوت باشد اگر جزو این دسته از اشخاص هستید با مبله جار همراه باشید تا یکی از این مقاصد پرهیجان و ورزشی را در تهران برایتان معرفی کنیم.

معرفی تله کابین توچال:

در انتهای خیابان ولنجک و در نزدیکی میدان تجریش در منطقه شمیرانات مجموعه ورزشی،تفریحی تله‌کابین توچال واقع شده‌است. تله کابین توچال از ارتفاع ۱۸۳۰ متری از سطح دریا در انتهای خیابان ولنجک آغاز شده و پس از عبور از جاده آسفالته در ارتفاع ۱۹۱۰ متری به ایستگاه اول تله کابین توچال متصل می‌شود.

تله‌کابین توچال یکی از طولانی‌ترین خطوط تله‌کابین جهان است  که در ناحیه کوهستانی البرز و در مجاورت بزرگترین پیست اسکی ایران احداث شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - تله کابین توچال

مشخصات تله کابین توچال:

مجموعه تله کابین توچال هفت ایستگاه مادر (Drive) و هفت هرزگرد (Tension) دارد. در مجموع خطوط سه خط اصلی تله کابین توچال نزدیک به ۷۵۰۰ متر است و سرعت حرکت کابین‌ها در مسیر تله کابین، ۴ متر بر ثانیه می باشد

ایستگاه سوم این تله کابین در ارتفاع ۲۰۰۰ متری از سطح دریا، ایستگاه پنجم در ارتفاع ۳۰۰۰ متری و ایستگاه هفتم در ارتفاع ۳۷۰۰ متری از سطح دریا واقع شده است.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

بخش های مختلف تله کابین توچال:

مجموعه تفریحی تله کابین توچال سه خط اصلی و سه خط تله سیژ (تله سیژ وسیله ای مشابه تله کابین است که به جای کابین در آن صندلی دو نفره قرار گرفته است) و یک خط تله اسکی تشکیل شده است. کابین های تله کابین توچال ۴ متر بر ثانیه سرعت دارند و ظرفیت تله کابین مجموعه توچال ۶۰۰ نفر در ساعت است.

تاریخچه تله کابین توچال:

ساخت تله‌کابین توچال، در سال ۱۳۵۳ توسط بهمن باتمانقلیچ و با همکاری شرکت فرانسوی «پوما» و شرکت اتریشی «دوپل مایر» آغاز شد و در سال ۱۳۵۷ پایان یافت.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

امکانات تفریحی مجموعه تله کابین توچال:

از امکانات این مجموعه ورزشی، می توان به باشگاه تنیس، باشگاه تیر و کمان، باشگاه بانجی جامپینگ و اسکیت، سینما ۵ بعدی، باشگاه پینت بال، کوهنوردی و پیاده روی، پیست های اسکی، هتل و سایر امکانات خدماتی می باشد. که در ادامه مبله جار به معرفی مختصربرخی از این امکانات می پردازد.

سیمیولاتور ۵ بعدی:

سینمای ۵ بعدی مجتمع تفریحی تله کابین توچال درسال ۱۳۸۹ احداث شده است و علاقمندان می توانند با این شبیه ساز ۹ نفره، حرکت در ترن هوایی، زیردریایی، هواپیما و سایر وسایل مهیج دیگر را از طریق سه بعدی بهمراه افکت های ویژه، بصورت مجازی تجربه نمایند.

سینما ۵ بعدی مجهز به جدیدترین تکنولوژی اروپا است و امکانات آن شامل: تصویر ۳ بعدی اچ دی، افکت های ویژه نظیر مه، دود آهسته، افشانه آب، حسگر زیرپا، باد با دو سرعت متفاوت از ۳ جهت است، همچنین حرکت دستگاه سیمیلاتور توسط جک های مخصوص تحت فرمان هیدرولیک اتوماتیک، جهت ایجاد حس حضور در فضای واقعی می باشد.

خانه اجاره ای در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

پیست اسکی توچال :

این پیست از پائین قله توچال ( ۳۸۵۰ متر ) شروع شده و به هتل ( ۳۵۵۰ متر) ختم می شود. طول پيست ۱۲۰۰ متر است و با توجه به حضور مربيان مجرب و شيب بسيار مناسب پيست، مکانی نشاط آور جهت استفاده دوستداران اسکی به شمار می رود.

البته این پیست اسکی فقط ۸ ماه در سال از اواسط آبان تا اواسط خرداد قابل استفاده است. 

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

باشگاه پینت بال مجموعه  تله کابین توچال:

باشگاه پینت بال مجموعه توچال در نزدیکی ایستگاه اول، در زمینی به ابعاد ۳۰ در ۵۰ متر قرار دارد و حدود ۳۰۰ متر مربع برای تماشاگران اختصاص داده شده است. موانع و سنگرهای بادی این باشگاه کاملا استاندارد است و به همین دلیل مسابقات بین المللی  پینت بال در اینجا برگزار می شود. 

باشگاه تنیس توچال:

باشگاه تنیس توچال با ۵ زمین استاندارد و مربیان درجه یک و چشم اندازی عالی از شهر تهران در سال ۸۱ تأسیس و در رده های سنی مختلف در دو بخش آموزشی و حرفه ای برای آقایان و بانوان در هوای پاک کوهستان در حال فعالیت است.

بانجی جامپینگ:

این باشگاه اولین باشگاه جامپینگ در ایران بوده ، شامل سکوی ۴۰ متری پرش جامپینگ و همچنین پیست اسکیت می باشد که در هردو بخش با وجود مربیان متخصص و حرفه ای امکان آموزش ابتدایی و حرفه ای را به کلیه رده های سنی را دارد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

کیوب کلاب توچال( اتاق فرار):

در سرگرمی اسکیپ روم یا اتاق فرار، شما وارد یک فضا با یک سناریو شبیه به یک فیلم و یا بازی کامپیوتری می شوید،و نقش اصلی داستان را بازی می کنید. در هر سناریو شما و هم گروهی های شما یک ساعت زمان دارید تا مسائل و چالش های داستان را پشت سر بگذارید.

باشگاه تیر و کمان توچال:

این باشگاه با مساحت ۱۵۰۰ متر مربع، در مسیر جاده سلامتی و مقابل بوستان سلامتی ۱ واقع شده است که با تمامی تجهیزات مورد نیاز تیراندازی با کمان و دارت و بوفه ای کامل در محیطی صمیمی و دوستانه پذیرای عموم مردم است.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

منطقه آبشار و غار توچال:

منطقه آبشار و غار مجموعه توچال، فضای متفاوت و بسیار دلنشینی را برای بازدید کنندگان فراهم کرده اند. در کنار آبشار مجموعه توچال پلکان های سنگی زیبایی وجود دارد که به غار زیبای مجموعه توچال می رسد.

مسیر پیاده روی توچال:

مجتمع تفریحی توچال مسیر مناسبی برای پیاده روی علاقمندان محسوب می شود این مسیر به طول ۲۰۰۰ متر از پارکینگ اصلی شروع و تا ایستگاه اول ادامه دارد. این مسیر به جاده سلامت مجموعه توچال معروف است و با اتوبوس هم می توان طی کرد.

مسیر کوهپیمایی توچال:

علاقمندان به کوهنوردی از ایستگاه اول، این مسیر شروع و تا قله توچال ادامه دارد.

آپارتمان مبله تهران - تله کابین توچال - مبله جار

امکانات رفاهی:

  • پارکینگ اصلی ویژه عموم مراجعین با ظرفیت ۱۰۰۰ خودرو
  • پارکینگ ایستگاه ۱ مختص میهمانان ویژه ، میهمانان هتل و اسکی بازان با ظرفیت ۸۰۰ خودرو.
  •  نمازخانه و حسینیه ایستگاه اول با امکانات صوتی مطلوب با ظرفیت ۱۰۰ نفر – نمازخانه ایستگاه پنجم با ظرفیت ۵۰ نفر.
  • ۱۰ رستوران جهت عرضه اغذیه ایرانی و فرنگی.
  • ۳ غرفه عرضه آب میوه – ۳ غرفه بستنی و کافی شاپ – ۱۱ غرفه اغذیه و تنقلات .
  • غرفه عرضه تجهیزات و البسه ورزشی.
  •  غرفه عرضه گل و گیاه.

هتل مجتمع تفریحی تله کابین توچال:

این هتل بلندترین هتل کوهستانی جهان است که ارتفاع آن ۳۵۴۵ متر از سطح دریا است که نمایی چوبی دارد.هتل توچال ۲۴۳۰ متر زیربنا و ۲۷ سوییت و اتاق دارد و به دلیل ارتفاع زیاد، پزشک هتل، مهمانان را در ابتدای ورود، معاینه می کند.

هتل مجموعه توچال دارای امکانات ورزشی نظیر پینگ پنگ و بیلیارد است و لابی زیبای رو به پیست، و رستوران آن از دیگر خصوصیات خاص این هتل محسوب می شود. اگر قصد اقامت در هتل توچال مخصوصا در تعطیلات زمستانی را دارید، باید زودتر برای رزرو آن اقدام کنید. رزرو هتل بصورت تلفنی و یا حضوری در پارکینگ مجموعه توچال امکان پذیر است.

آپارتمان مبله تهران - تله کابین توچال - مبله جار

مسیر دسترسی به مجتمع تفریحی تله کابین توچال:

برای رسیدن به مجتمع تفریحی توچال از خودرو شخصی و یا اتوبوس می توانید استفاده کنید که در ادامه مبله جار مسیر دسترسی از هر کدام را برایتان شرح می دهد

خودرو شخصی:

با خودرو شخصی خود را به خیابان ولنجک برسانید. این خیابان را تا انتها بالا بروید تا به پارکینگ ورودی توچال برسید. می توانید در این قسمت ماشین خود را پارک کنید و بقیه راه را پیاده بروید یا اینکه با ماشین خود تا بام تهران و ایستگاه اول تله کابین بالا بروید و از پارکینگ آنجا استفاده کنید.

اتوبوس:

برای رسیدن به انتهای خیابان ولنجک همچنین می توانید با استفاده از اتوبوس خط ۲۲۱ (میدان ولنجک- پایانه شهید افشار) به این محل بروید و در ایستگاه هفدهم از اتوبوس پیاده شوید. از اینجا پیاده یا با استفاده از ماشین های گذری می توانید به ورودی توچال برسید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - تله کابین توچال - مبله جار

اجاره روزانه خانه در تهران در حوالی مسیر مجتمع تفریحی تله کابین توچال:

همراهان عزیز اگر مشتاق شدید از این مجتمع تفریحی ورزشی دیدن کنید و هیجان سفر خود را دوچندان نمایید. پیشنهاد مبله جار به شما همراهان عزیز این است، با اجاره روزانه سوییت در تهران و یا اجاره آپارتمان مبله در تهران در منطقه ولنجک و تجریش با طی مسافتی کوتاه با خودرو شخصی خود را به این مجتمع جذاب و هیجان انگیز برسانید و تجربه ای به یاد ماندنی  و شیزین از سفر به تهران  را برای خود و خانواده ثبت نمایید.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران با مبله جار:

همراهان عزیز در انتها به شما پیشنهاد می کنیم هر زمان قصد سفر به تهران راداشتید، با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان سوییت و آپارتمان مبله را با و امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر منطقه ای از پایتخت که مدنظر دارید برایتان رزرو کنند.

با انتخاب مبله جار و اجاره آپارتمان مبله در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران دیگر شما دغدغه و مشکلات اسکان را در سفر به تهران این شهر پرهیاهو و شلوغ راندارید، و با خیال آسوده به گشت و گذار و تفریح به همراه دوستان و خانواده بپردازید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891