باغ کتاب تهران - اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

باغ کتاب تهران – اجاره سوییت مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه آپارتمان در تهران

در این مطلب قصد داریم باغ کتاب تهران را برای شما معرفی کنیم. باغ کتاب تهران جدیدترین مجموعه فرهنگی تهران و بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی خاورمیانه است که اخیرا در تهران افتتاح شده است. در سفر به تهران با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار فرصتی مناسب برای بازدید از این بهشت کتاب می باشد.

خواندن و مطالعه کمک می‌کند تا افراد تخیل فعال‌تری داشته باشند و این تخیل موجب سطح بالاتری از خلاقیت در جامعه می‌شود. کتاب خواندن حافظه و تمرکز را بهبود می‌بخشد و همچنین باعث کاهش استرس می‌شود. بزرگسالان و سالمندانی که وقت خود را با خواندن کتاب می‌گذرانند نشانه‌های کاهش شناختی کمتری دارند و در فعالیت‌های ذهنی، بیشتر شرکت می‌کنند. کتاب‌ها سرگرمی ارزان‌قیمت، آموزشی و ماشین زمان هم هستند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

کتاب جهان دیگری را به ما می‌آموزد و موجب اجتماعی شدن افراد و بهبود خلاقیت به شیوه خود می‌شود. کتاب خوب اخلاقیات را افزایش داده و تاثیرات منفی جهان دیجیتال را ندارد. افراد را باهوش‌تر کرده و از تماشای فیلم به دلیل ایجاد تصورات خاص خواننده، بهتر است.

چرا بیشتر افراد کتاب چاپی را به کتاب الکترونیکی ترجیح می‌دهند

تحقیق Pew در سال ۲۰۱۶ نشان داد که بیش از ۷۵ درصد افراد ۱۸ تا ۲۴ ساله در سال ۲۰۱۵ کتاب کاغذی خوانده‌اند و ۶۶ درصد از افراد با سنین ۶ تا ۱۷ کتاب چاپی را به کتاب الکترونیکی ترجیح داده‌اند.

بسیاری از دانشجویان اعلام کرده‌اند که با مطالعه کتاب‌های کاغذی بهتر تمرکز می‌کنند. کتاب کاغذی خوب، می‌تواند سلامت، شادی و هوش را نیز افزایش دهد. خواندن کتاب کاغذی پیش از خواب موجب خواب آرام شده و به خوابیدن بهتر کمک می‌کند، اما خواندن کتاب بر روی صفحه گوشی و یا تبلت و اقسام آنها تاثیری برعکس بر روند خواب خواهد داشت.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

میزان مطالعه در کشورهای مختلف ( بر اساس ساعت) 

براساس تحقیقات انجام شده مردم هند  رتبه اول را در کتابخوانی دارند و هر هفته به طور متوسط ۱۰ ساعت و ۴۲ دقیقه وقت خود را با خواندن سپری می‌کنند. جایگاه دوم را مردم تایلند با مطالعه هفتگی به طور متوسط ۹ ساعت و ۲۴ دقیقه دارند. سومین کشور در این تحقیق چین با ۸ ساعت زمان خواندن در هفته است.

ادامه رتبه بندی میزان مطالعه کشورها به ترتیب

۱٫هند  ۲٫تایلند  ۳٫چین  ۴٫فیلیپین  ۵٫مصر  ۶٫جمهوری چک  ۷٫سوئد  ۸٫فرانسه  ۹٫مجارستان  ۱۰٫عربستان  ۱۱٫هنگ کنگ      ۱۲٫لهستان  ۱۳٫ونزوئلا  ۱۴٫افریقای جنوبی  ۱۵٫استرالیا  ۱۶٫اندونزی  ۱۷٫آرژانتین  ۱۸٫ترکیه  ۱۹٫اسپانیا  ۲۰٫کانادا  ۲۱٫آلمان      ۲۲٫ایالات متحده  ۲۳٫ایتالیا  ۲۴٫مکزیک  ۲۵٫انگلستان  ۲۶٫برزیل  ۲۷٫تایوان  ۲۸٫ژاپن   ۲۹٫کره

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

متاسفانه سرانه مطالعه در ایران بر اساس اطلاعات ارائه‌شده ۱۳ دقیقه است و جایگاهی  رتبه بندی ذکر شده ندارد.

 معرفی باغ کتاب تهران:

باغ کتاب تهران در منطقه عباس‌آباد تهران واقع شده‌است. این باغ از شرق با کتابخانه ملی ایران، از شمال‌شرقی با فرهنگستان‌های علوم، و زبان و ادب فارسی، از شمال‌غربی با باغ هنر، و از غرب با باغ‌موزه دفاع مقدس همسایه است.
وسعت باغ کتاب تهران ۱۱۰ هزار متر مربع است که ۶۵ هزار متر مربع آن ساختمان نمایشگاهی، تالارهای همایش و اداری است.

در باغ کتاب تهران به جز کتابفروشی‌ها، بخش‌های دیگری مانند: خانه علم و کودک، باشگاه‌های آگاهی علمی و رباتیک یا نجوم و قرآن وجود دارد و علاوه بر خواندن و خریدن کتاب اینجا قرار است که فعالیت‌های فرهنگی-هنری زیادی در زمینه‌های موسیقی و تئاتر، جمع‌خوانی، دیدار با نویسنده، کارگاه‌های نقاشی، قصه خوانی و … رخ بدهد و برای هر کدام فضا و امکاناتی در نظر گرفته شده است.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

با تشکیل فضایی وسیع و پر امکاناتی نظیر باغ کتاب، که بزرگترین مجموعه‌ی فرهنگی، علمی و سرگرمی در کشور شناخته شده است همه‌ی شهروندان یا مسافران تهران به راحتی و در هر زمان که بخواهند می‌توانند به این بزرگترین فروشگاه و نمایشگاه دائمی کتاب سر بزنند.مابقی باغ کتاب تهران را فضای سبز و یک دریاچه مصنوعی تشکیل می‌دهد.

طبقه بندی فضای اصلی باغ کتاب تهران

 باغ کتاب تهران در ۳ طبقه و ۴ بلوک A، B، C، D خلاصه می شود که به شرح زیر است:

بلوک A یا بهارستان (بخش کودک و نوجوان):

 در این بخش کلیه کتابها و محصولات فرهنگی مربوط به کودکان و نوجوانان عرضه و به فروش می رسد.

بلوک B یا خیالستان (گذرگاه خیال)

خیالستان، راهرویی باریک به طول حدود ۶۰ متر  است که دو بلوک A و C را به هم ربط می‌دهد.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

بلوک C یا نگارستان (سالن‌های سینما و تئاتر)

بلوک C یا نگارستان، مرکز هنری باغ کتاب است. سالن سینما و تئاتر در طبقه همکف ۶ و روی بام، پذیرای علاقه‌مندان هنرهای نمایشی و فیلم‌های سینمایی است.

بلوک D یا سروستان (بزرگسالان)

بلوک D یا سروستان، شامل کتابفروشی و فروشگاه محصولات فرهنگی بزرگسالان است که در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه‌های ۴ هزار متری فرهنگی کشور را در مساحتی مربعی شکل داده است.

فضاهای جانبی باغ کتاب تهران:

باغ کتاب تهران دارای فضاهای جانبی به شرح زیر می باشد:

سالن‌های همایش:

وجود یک سالن همایش اصلی ۴۵۰ نفره، چهار سالن همایش فرعی ۱۵۰ نفره و پنج سالن سینما برای فضای برگزاری نشست‌ها و برنامه‌های فرهنگی و علمی و گفت‌وگوی متخصصان و اصناف مرتبط با کتاب را فراهم می‌کند.

کلاس‌های آموزشی:

کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی متنوعی در باغ کتاب در نظر گرفته شده‌اند که علاوه بر فضای تالارها، در فضاهای داخلی دیگر باغ هم تشکیل می‌شوند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

فضاهای رفاهی باغ کتاب تهران:

باغ کتاب تهران فضاهای رفاهی برای بازدید کنندگان اختصاص داده است که شامل موارد زیر می باشد:

رستوران

رستوران باغ کتاب، همزمان پذیرای پانصد نفر از مراجعان است و در طبخ غذا و ارایه منوهای پیشنهادی ابتکاراتی پیشنهادی مبتنی بر کتاب و مطالعه به کار می‌بندد.

کافه کتاب

یک نوع چای‌سرای ویژهٔ کتاب است که در طراحی فضا و چگونگی پذیرایی مهمانان در آن، عنصر کتاب نقش ممتازی دارد.

کودک و نوجوانان

یک فضای اختصاصی برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده‌است که در آن علاوه بر عرضهٔ مستقیم کتاب و محصولات فرهنگی جذاب مناسبِ این دورهٔ سنی، امکان بازی و سرگرمی نیز برای آنها فراهم می‌شود.

کافه بورک

ارایه غذاهای اورگانیک و سالم در فضای باز مجموعه باغ کتاب به افرادی که دوست دارند وقتی مشغول مطالعه هستند به صداهای طبیعت گوش کنند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

امکانات باغ کتاب تهران

  • در باغ کتاب تهران در چهار فصل سال، نمایشگاه موضوعی کتاب دایر است.
  • شبکهٔ اطلاع‌رسانی گسترده‌ای برای جست‌وجو و سفارش کتاب طراحی می‌شود که زمان و انرژی دسترسی مخاطب به کتاب موردنیاز به حداقل برسد.
  • در باغ کتاب، نمایشگاهی از آخرین پدیده‌های فناوری تولید و نشر کتاب (سخت‌افزار و نرم‌افزار) به معرفی و ترویج آنها می‌پردازد.
  • در باغ کتاب موزه‌ای تحت عنوان موزهٔ کتاب برپا می‌شود که در آن مجموعه‌ای از اسناد و مدارک و ابزار تاریخی تولید و نشر کتاب در ایران به نمایش درمی آید.

درمانگاه کتاب:

کتاب‌درمانی روشی مؤثر و مفید در درمان بیماری‌ها با استفاده از مطالعهٔ کتاب است که از سال‌ها پیش به‌عنوان یک روش بین‌ رشته‌ای کتابداری و روان‌شناسی دنبال شده‌است. باغ کتاب کلینیکی (درمانگاهی) به این منظور تأسیس می‌کند و علاقه‌مندان می‌توانند به پزشکان این درمانگاه مراجعه و از خدمات آنها استفاده کنند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

برابری باغ کتاب تهران با بزرگترین کتاب فروشی جهان

در حال حاضر بزرگترین کتاب فروشی جهان شعبه اصلی فروشگاه بارنز و نوبل در نیویورک با مساحت ۱۴۳۰۰ مترمربع است و بعد از آن به ترتیب کتابفروشی پاول در پورتلند آمریکا با مساحت ۶۳۰۰ مترمربع و کتابفروشی استرند با مساحت ۵ هزار مترمربع در نیویورک قرار دارند.

جالب این است که کتابفروشی باغ کتاب تهران با ۲۵ هزار مترمربع مساحت با مجموع مساحت کتابفروشی‌های اول، دوم و سوم جهان برابری می‌کند و به عبارتی، وسعت باغ کتاب تهران معادل مساحت مجموع سه کتابفروشی بزرگترین جهان است.

خرید بلیت:

برای ورود به فضاهای عمومی باغ کتاب تهران، نیازی به تهیه بلیت نخواهید داشت و ورود به آنها کاملا رایگان است. اما برای دیدن بخش‌هایی از باغ کتاب تهران، لازم است از پیش بلیت تهیه کنید. برای این کار می‌توانید همه روزه تا ساعت ۹ شب، هم به‌صورت کلی و یک‌جا در ابتدای ورودی اصلی و هم در هنگام ورود به هر بخش، بلیت مربوط به آن را تهیه کنید.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - باغ کتاب تهران

مسیر دسترسی به باغ کتاب تهران:

اگر تصمیم دارید با خودرو شخصی به باغ کتاب تهران بروید دو مسیر پیش روی شماست

مسیر اول

 میدان ونک، بزرگراه حقانی، مسیر غرب به شرق، بعد از تقاطع بزرگراه شهید مدرس، خروجی کتابخانه ملی، باغ کتاب ‏تهران

مسیر دوم

برگزار شهید همت، مسیر شرق به غرب، بعد از خروجی بزگراه حقانی، خروجی باغ موزه دفاع مقدس و باغ کتاب تهران

اما اگر تصمیم دارید از مترو استفاده کنید از مسیر زیر اقدام نمایید.

مسیر مترو

مترو حقانی، ۱۰ دقیقه پیاده‌روی از میان باغ موزه دفاع مقدس، بعد از پل، باغ کتاب تهران

اجاره روزانه آپارتمان در تهران در حوالی مسیر باغ کتاب تهران:

باغ کتاب تهران فرصتی عالی برای خرید کتاب برای خود و خانواده است. از این طریق می توانید فرهنگ کتابخوانی را در بین خانواده و چه بسا جامعه ترویج دهید. پس همراهان عزیز مبله جار در سفر به تهران با اجاره روزانه خانه در تهران  و یا اجاره روزانه سوییت در تهران حتما از این باغ دیدن نمایید و تجربه سفری مفید و خاطره انگیز را برای خود  ثبت نمایید.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران با مبله جار:

در انتها مطلب به شما همراهان عزیز پیشنهاد می کنیم هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید با همکاران ما در مبله جار تماس فرمایید تا سوییت و آپارتمانهای مبله با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر نقطه ای از تهران که مد نظر دارید برای شما در کوتاه ترین زمان رزرو کنند. با اجاره آپارتمان مبله در تهران  و یا اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران از مبله جار دیگر دغدغه و مشکلات اسکان در سفر به پایتخت این شهر شلوغ و پرهیاهو را ندارید.

با مبله جار راحتی و آسایش را در سفر به تهران، برای خود تضمین نمایید.

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891