تنگه واشی - اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه سوییت در تهران

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

تنگه واشی – اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه سوییت در تهران

تنگه واشی منطقه ای ییلاقی و خوش آب و هوا که با هوای خنکش در تابستان می تواند مقصد مناسبی برای فرار از گرما باشد. با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران از مبله جار فرصتی عالی برای  گردشی یک روزه  در دل طبیعت به تنگه واشی را برایتان مهیا می سازد. 

همه ی ما استان تهران را شاید تنها با نام پایتخت بشناسیم که نمادهایش برج‌های آزادی و میلاد بوده و آلودگی، ترافیک و سر و صدا و شلوغی‌اش شهره شده است. اما تهران یکی از ویژه‌ترین استان‌های کشور است که در حاشیه این کلانشهر پیچ در پیچ جاذبه‌های گردشگری وجود دارد که شناخت آنها هر گردشگری را به دیدن این آثار ترغیب می‌کند.

اجاره روزانه ویلا در تهران - تنگه واشی

توصیه می کنیم اگر هنوز مقصدی را برای سفر خود مشخص نکرده اید مقالات مبله جار را راهنمای خود قرار دهید و با سفر به تهران و با اجاره روزانه خانه در تهران سفری به یاد ماندنی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

 

مزایای سفر به دل طبیعت:

بسیاری از پزشکان و محققان مراقبت‌های بهداشتی معتقدند طبیعت درمانی که با نام‌های دیگری مانند درمان سبز یا درمان بر مبنای زمین نیز نامیده می‌شود، علاوه بر افزایش سلامت جسمانی، احیاکننده روح و روان است و تاثیر فوق‌‌العاده‌ای در بهبود خلق و خو، کاهش اضطراب، استرس و افسردگی دارد.

پزشکان معمولا پس از تحمل شرایط دشواری مانند درمان سرطان، دیابت، چاقی، فشار خون بالا و افسردگی، به بیماران راهکاری به نام نسخه طبیعت می‌دهند. قدم زدن در طبیعت در یک روز آفتابی نسخه‌ای موثر برای رهایی از رخوت روحی است.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی، ورزش و بازی در محیط باز علاوه بر اثراتی که بر سلامت جسم دارد، راهکاری بی‌نظیر برای مقابله با افسردگی، استرس، افکار منفی است.

معرفی تنگه واشی:

تنگه واشی در ۱۷ کیلومتری شهر فیروز کوه قرار دارد که جاذبه گردشگری بسیار زیبا و پر طرفداری می باشد.

تنگه واشی به طول حدود ۳۰۰ متر و با دیواره های صخره ای بلند به ارتفاع حدود ۱۰۰ متر محل عبور رودخانه ای است که از کوه های ساواشی سرچشمه می گیرد و از میان دشت می گذرد. در فصل تابستان که آب به کمترین میزان خود می رسد، عمق آن به حدی است که در برخی نقاط تا زیر زانوی شما را خیس نماید. یکی از مهمترین جذابیت های این تنگه، همین عبور کل مسیر از میان آب است.

ویژگی های تنگه واشی:

تنگه واشی در فصل تابستان میزبان بسیار ی از گردشگران است که با تهیه تدارک لازمه برای یک پیاده روی نزدیک به ۳ کیلومتری در دل کوه و درون رود به آبشار زیبای ۱۵ متری برسند. در نزدیکی این آبشار هم رستوران و تفرجگاه کوچکی قرار دارد. همه ساله تور های یک روزه بسیاری به سمت تنگه واشی حرکت می کنند و به دلیل طبیعت خاص آن از طرفداران زیادی بر خوردار است.

معمولاً بعضی از گردشگران در این معبر با کرایه چهارپایان، مسیر جاده را تا رسیدن به انتهای تنگه اول و یا تا خود آبشار واشی حرکت می کنند؛ چرا که این تنگه با پوشش صخره هایی بزرگ و بلند دره های صعب العبوری را به وجود آورده است.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

بخش های مختلف تنگه واشی:

برای رفتن به تنگه ساواشی در کیلومتری ۲ جاده فیروزکوه-تهران، پس از ورود به یک جاده فرعی و طی ۱۰ کیلومتر روستای جلیزجند نمایان می‌گردد.این روستا در حاشیه یک دشت سرسبز با مزارع گندم و سیب زمینی و باغات مختلف بنا شده‌است. بعد از عبور از روستا و طی ۴٫۵ کیلومتر در جاده‌ای که میان دشت و در کنار جوی‌های پر از آب زلال، احداث شده، محل پیاده‌روی تنگه ساوشی شروع می‌شود.

این مکان شامل دو تنگه است که تنگه اول به «واشی» و تنگه دوم به «سا» معروف است. در انتهای تنگه دوم آبشاری با ارتفاع ۱۵ متر قرار دارد. مسیر پیاده‌روی از ابتدای تنگه اول طی سه بخش انجام می‌شود

 

بخش اول: مسیر تنگه اول تا ابتدای دشت ساواشی (حدود ۲۵۰ متر)

تنگه اول یا همان « واشی» طولانی تر، باریک تر و عمیق تر است و مسیر گذر از تنگه اول دشتی زیبا قرار دارد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

بخش دوم:راهپیمایی دشت ساواشی (حدود ۱۷۰۰ متر)

بعد از عبور از تنگه اول و گذر از دشتی زیبا، تنگه دوم قرار گرفته که حدود ۲ کیلومتر با تنگه اولی فاصله دارد. این تنگه هم مانند تنگه اول چشم نواز است و از دیواره‌های سنگی آن در نقاط مختلف چشمه‌های آب زلال و خنک به سمت پایین روان است.

بخش سوم:مسیر تنگه دوم تا رسیدن به آبشار (حدود ۸۰۰ متر)

در انتهای تنگه دوم نیز هیاهوی ریزش آب آبشاری زیبا مسافران را به خود می‌خواند تا در زیر آبشار و در هوای گرم تابستانه تنی به آب بزنند.

 

جاذبه های تاریخی تنگه واشی:

تنگه واشی علاوه بر طبیعت زیبا، دارای آثار تاریخی زیادی نیز می‌باشد. یکی از سه کتیبه معروف دوره قاجار در این تنگه واقع شده‌است. کتیبه واقع در تنگه ساواشی دارای ابعاد شش در هفت متر است که وقایع زمان فتحعلی شاه دور تا دور کتیبه روایت شده‌است.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

بزرگ‌ترین نقش برجسته این کتیبه‌ها، نقش شکارگاه با تصویر اسب، نیزه و شکارهایش است که در اطراف آن می‌توان عباس میرزا، علی قلی میرزا و علی نقی میرزا پسران فتحعلی شاه و همچنین نوادگانش را در حال شکار دید. این کتیبه که حدوداً  ۱۸۵ ساله‌ است، به گونه‌ای در دل کوه حک شده که از بارش باران و تابش آفتاب در امان بوده‌است اما صنعت گردشگری به آن آسیب وارد نموده‌است.

بهترین زمان رفتن به تنگه واشی:

با توجه به اینکه این منطقه گردشگری زیبا بیشتر مسیر پیاده روی در آب را دارد بهترین زمان رفتن به تنگه واشی گرم ترین فصل و ماه سال، یعنی مرداد است. البته این منطقه در بهار و پاییز هم بسیار زیبا و تماشاییست.

در فصل زمستان تنها کوه‌نوردان حرفه‌ای با تجهیزات مناسب می‌توانند به تنگ پا بگذارند و حضور در آن برای بازدیدکنندگان عادی خطرناک است و به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

باوجود تور یک روزه تنگه واشی احتمال این‌که آخر هفته با شلوغی روبرو شوید، زیاد است. ممکن است مجبور شوید، مدت بیشتری را در رودخانه و برای رد شدن بقیه گردشگران منتظر بمانید. اگر جزو این عده نیستید، وسط هفته را برای رفتن انتخاب کنید.

 

چند نکته برای گردشگران تنگه واشی:

  • از پوشیدن دم پایی جدا خودداری کنید؛ چون شما بیشتر مسیر را در آب راه می روید، سنگهای نوک تیز باعث ایجاد خراش و یا درد در پای شما می شوند و احتمال لیز خوردن و افتادن نیز با دمپایی بیشتر است. پوشیدن یک کفش ورزشی برای طی این مسیر راحت تر می باشد.
  • تنگه واشی مکان مناسبی برای به همراه بردن کودکان به خصوص زیر ۷ سال نیست. مسیر طولانی است مجبور می شوید بیشتر راه کودک را در آغوش بگیرید و در نتیجه خودتان هم خسته می شوید.
  • اگر به پیاده‌روی در این منطقه می‌پردازید، با خود بطری آب و خوراکی سبک به همراه ببرید اما از ریختن زباله در رودخانه و این منطقه جدا خودداری کنید.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

  • قبل از سفر به توصیه‌های هواشناسی دقت کنید تا در صورت وقوع رگبار و باران در این منطقه گرفتار نشوید.
  • در تنگه واشی گیاه کمیاب باریجه که مصارف مهم صنعتی و دارویی دارد رشد می کند که از سوی سازمان حفاظت محیط زیست حفاظت و نگهداری می‌شود و به دلیل کمیابی چیدن آن جرم است و پیگرد قانونی دارد.
  • اگر تمایل به ماندن طولانی تر یا حتی شب مانی در این منطقه را دارید بعد از تنگه اول دشت وسیعی وجود دارد که امکان اتراق و چادر زدن در آن وجود دارد.

 

وسایل سفر به تنگه واشی

کوله‌پشتی کمک می‌کند دست‌های شما آزاد باشد و حفظ تعادل ساده‌تر. آب معدنی، میان وعده یا غذای سبک، لباس اضافه و لباس گرم را فراموش نکنید. کیسه‌ خالی برای زباله‌ها‌، یک بسته‌ کوچک کمک‌های اولیه، ضد آفتاب و عینک آفتابی، کلاه و کفش مناسب پیاده‌روی همراه داشته باشید.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

سوغات تنگه واشی:

یکی از سوغاتی های روستای جلیزجند یا همان ساواشی «دوغ پنج گیاه» است این دوغ محلی حاوی گیاهان معطر آویشن، نعناع، کاکوتی، پونه صحرایی و پونه جنگلی است. رب آلوچه و لواشک ترش هم از دیگر سوغاتی هاست.

همچنین دمپایی های بنددار نیز برای راهپیمایی در آب از جمله مواردی است که در کمتر جای دیگری می توانید پیدا کنید.

 

وجه تسمیه تنگه واشی (سوباشی یا ساواشی):

ساواشی در زبان آذری به معنی محل برخورد، رودررو شدن، نزاع و درگیری است. وجه تسمیه ساواشی را می توان در باریک بودن مسیر عبور از تنگه دانست. مکانی که در آن جا مردم هنگام عبور با یکدیگر رودررو شده و ممکن است به یکدیگر برخورد کنند و شاید یکی از جذاب ترین بخش های سفر به تنگه واشی، حرکت در این تنگه باشد که بین یک دره سنگی قرار دارد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - تنگه واشی

مسیر دسترسی به تنگه واشی:

این منطقه از جاده‌ تهران به فیروزکوه دردسترس است. از اتوبان شهید بابایی، جاده‌ فیروزکوه را در پیش بگیرید. پیش از رسیدن به این شهر، در سمت چپتان جاده‌ای‌ فرعی می‌بینید که روی تابلویش تنگه واشی نوشته شده است.

۱۰ کیلومتر که در این جاده‌ فرعی رانندگی کنید، به روستای جلیزجند یا ساواشی می‌رسید. ۴ کیلومتر دیگر به رانندگی ادامه بدهید تا به پارکینگ برسید. از این‌جا به بعد را باید پیاده بروید.

 

اجاره روزانه سوییت در تهران نزدیک به تنگه واشی:

توصیه می کنیم اگر هنوز مقصدی را برای سفر خود مشخص نکرده اید مقالات مبله جار را راهنمای خود قرار دهید و با سفر به تهران و با اجاره روزانه خانه در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران سفری به یاد ماندنی را برای خود و خانواده تان رقم بزنید.

با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران در حوالی مسیر تنگه واشی فرصتی عالی برای گردش یک روزه در خارج از تهران در دل طبیعت جذاب این منطقه را از دست ندهید و خاطره ای فراموش نشدنی از سفر به تهران را برای خود و خانواده ثبت کنید.

 

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران با مبله جار:

در انتها به شما گردشگران خارجی و داخلی پیشنهاد می کنیم هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید با مبله جار تماس بگیرید تا همکاران ما در کوتاهترین زمان آپارتمان و یا سوییت مبله رابا امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر نقطه ای از تهران که مدنظر دارید برایتان رزرو کنند

با اجاره روزانه آپارتمان در تهران دیگر دغدغه و مشکلات اسکان رادر سفر به تهران این شهر پرهیاهو و شلوغ را ندارید و با خیال راحت و آسوده به تفریح پاساژ گردی گالری گردی و یا طبیعت گردی بپردازید

با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران از مبله جار راحتی و آسایش را برای خود و خانواده در سفر به تهران تضمین نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891