روستای طالقان - اجاره روزانه سوییت در تهران - اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

اجاره روزانه سوییت در تهران

روستای طالقان – اجاره روزانه سوییت در تهران – اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

این بار می خواهیم گشت و گذاری در دل طبیعت داشته باشیم و به تماشای شگفتی های طبیعت بنشینیم. برای این منظور، مبله جار برای شما همراهان همیشگی، روستای طالقان را به عنوان مقصد سفر انتخاب کرده است. با اجاره روزانه سوییت در تهران و یا اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران از مبله جار خاطره ای شیرین از سفر به تهران را برای خود و خانواده رقم بزنید.

در این دنیای پرهیاهو و شلوغ، بد نیست گاهی دغدغه های مان را به باد فراموشی بسپاریم و زمانی را فقط به خود اختصاص دهیم. هرچند، در بیشتر مواقع وقت به قدری تنگ است که برآورده شدن چنین خواسته ای همچون رویایی محال می ماند. در این زمان است که می توان از روستاهای اطراف تهران بهره برد تا همان حال خوش را در مدتی کوتاه نصیب مان کنند.

اجاره روزانه سوییت در تهران

کمبود زمان در زندگی امروزه، سبب شده تا مبله جار تلاش کند که منطقه های بکر طبیعت را برای شما معرفی کند و این گونه، لحظات خوشی را برایتان رقم بزند. امروز می خواهیم سفری به آغوش طبیعت داشته باشیم و شگفتی های خلقت را به تماشا بنشینیم. پس همراه ما شوید و از این گشت و گذار مجازی لذت ببرید.

موقعیت جغرافیایی روستای طالقان:

طالقان مرکز شهرستان طالقان از استان البرز ایران است. این شهر در دره بزرگی در منطقه‌ای ییلاقی در میان رشته کوه البرز و در ۱۲۰ کیلومتری شمال غربی تهران قرار گرفته‌است که از شمال به سلسله جبال البرز و رامسر و تنکابن و الموت، از شرق به شهرستان کرج، از جنوب به هشتگرد و ساوجبلاغ از غرب و جنوب غربی به قزوین محدود می گردد.این منطقه متشکل از ۸۰ روستای کوهستانی است.

تاریخچه روستای طالقان:

روستای طالقان از به هم پیوستن چهار محله بنام‌های شهرک، گلینک، کولج و پردسر تشکیل شده‌ است.

جاذبه های تاریخی و گردشگری روستای طالقان:

طالقان، یکی از زیباترین شهرهای کشور و منطقه‌ای ییلاقی در بین کوه‌های البرز است و به همین دلیل دارای آب و هوای کوهستانی است  که مملو از جاذبه‌های طبیعی و تاریخیمی باشد. این شهرستان زیبای توریستی، در ایام مختلفی از سال، بویژه فصل زیبای بهار و تابستان، گردشگران و توریست‌های بسیاری را از سراسر ایران و جهان به میزبانی فرا می‌خواند.

حضور چشمه‌های متعدد، آبشارهای خروشان، کوه‌های سربه فلک کشیده، آب و هوای مطلوب، فضای سبز، رودخانه، یخچال‌های طبیعی و آثار مذهبی و تاریخی موجود در این شهرستان زیبا، از مهم‌ترین دلایل اهمیت آن در حوزه‌ی صنعت گردشگری است.

اجاره روزانه سوییت در تهران

 این منطقه اکنون ۱۲۶ اثر تاریخی – معنوی و طبیعی ثبت شده در فهرست آثار ملی و ۱۲ روستای هدف گردشگری دارد. این سرزمین کوهستانی همچنین از سه بخش پایین طالقان، مرکزی و بالا طالقان تشکیل شده است. در ادامه این مطلب برای آشنایی بیشتر شما همراهان عزیز مبله جار برخی از این جاذبه های طبیعی و تاریخی را برایتان معرفی می کنیم.

جاذبه های طبیعی روستای طالقان:

روستای طالقان دارای جاذبه های طبیعی زیاذی نظیر چشمه ها آبشارها غارها و گلشت های متنوعی برای پیاده روی و گشت و گذار در طبیعت را دارد.که به طور مختصر آنها را برای شما شرح می دهیم.

چشمه های دایمی و فصلی:

چشمه های دائمی و سفره آب زیر زمینی زیادی در طالقان وجود دارد که تعداد این چشمه های دایمی ۳۹۹ و چشمه های اصلی ۵۷ دهنه می باشد.

مهمترین چشمه های روستای طالقان:

 • در شمال روستای دهدر در جنوب قله ماسه چال چشمه آب گرم گنداب وجود دارد که یکی از مهمترین چشمه های طالقان است.
 • در شمال روستای هرنج طالقان چشمه آب گرمی وجود دارد که ازچشمه های مهم طالقان به شمار می رود.
 • چشمه آب گرم گراب بالا طالقان.
 • در انتهای رودخانه فرعی و خاکرو در شمال روستای خچیره، چشمه آب گرم وجود دارد که از چشمه های مهم طالقان است.

اجاره روزانه سوییت در تهران

آبشارهای روستای طالقان:

آبشارهای بی نظیر طالقان زیبایی های زیادی به این منطقه بخشیده است . منشا پیدایش این آبشارها در طالقان بارندگی زیاد در این منطقه است که رودخانه های زیادی به وجود آورده است. طالقان با وجود آبشار های زیبایش یکی از مناطق پر بازدید گردیده است.

آبشارهای معروف روستای طالقان:

 • در روستای بزج در شمال روستای خسبان، آبشار شلبن به طول تقریبی ۳۰ متر قراردارد که از معروف ترین آبشارهای طالقان محسوب می شود.
 • در روستای جزینان در بند، آبشار نرنو وجود دارد که جزو زیباترین آبشارهای طالقان است.
 • یکی از زیباترین آبشارهای طالقان، آبشار آسکان است که در زمستان به صورت یخشار می باشد.
 • در غرب قله شاه البرز آبشار سفید آب قرار دارد که از مهم ترین آبشارهای طالقان محسوب می شود.
 • در جنوب قله خرس چر ناریان آبشار خرس چر وجود دارد که زیبایی فوق العاده ای دارد.
 • در روستای مهران آبشار فصلی میلین قرار دارد که زیبایی زیادی به منطقه بخشیده است.
 • در قسمت غربی قله کله سنگ سوهان آبشار زیبا و کوچک سوهان قرار دارد.
 • در روستای خچیره ،آبشار وارکش قرار دارد که آبشار معروفی در طالقان است.

اجاره روزانه سوییت در تهران

غارها و دست کن های روستای طالقان:

در طالقان غارهای زیبا و طبیعی بسیاری وجود دارند که معروفترین آنها غار پراو است که شهرت زیادی دارد و ثبت جهانی گردیده است.

چند غار به ثبت رسیده در روستای طالقان:

 • در شمال غربی روستای دنبلید غارزیبای زالن گاه قرار دارد.
 • در شمال روستای یزج غار بزج قرار گرفته است.
 • درجنوب قله الانه سر روستای ناریان ،غار مرغ قرار دارد.
 • درجنوب امامزاده یوسف بادامستان غارها و دست کن های بادامستان قرار دارند.
 • درجنوب شرقی روستای ورکش، غار وی یا واقع قرار دارد.

 گل گشت های روستای طالقان:

وجود مزارع سرسبز و پرگل به ارتفاعات و قله های طالقان زیبایی بی نظیری بخشیده است و این مناطق را به تفرجگاه تبدیل کرده است. یکی از ویژگی های این منطقه گلگشت های گوناگون دامنه های کوه های طالقان است. طالقان به علت این گلگشتها تنها مورد پسند کوهنوردان نیست بلکه تفرجگاهی برای خانواده هاست. روستاهای متعدد و مزارع نسبتا همواری در بین کوه های طالقان وجود دارد که طالقان را از سایر مناطق جدا می سازد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - روستای طالقان

جاذبه های تاریخی روستای طالقان

در ادامه این مطلب برخی از جاذبه های تاریخی و مهم روستای طالقان را برای شما همراهان همیشگی مبله جار شرح می دهیم.

قلعه های روستای طالقان:

یکی از آثار باستانی منحصر به فرد که در طالقان وجود دارد، قلعه‌های زیادی است که اکنون فقط آثاری از آنها باقی مانده است. وجود این قلاع در زمان جنگ‌ های داخلی اهمیت زیادی داشته است. ساخت اکثر این قلعه‌ها به زمان اسماعیلیان بر می‌گردد که حسن صباح ـ رئیس اسماعیلیان ـ برای مبارزه با حکومت سلجوقی این قلعه‌ها را بنا نهاد. دژها و کیفیت جنگی قلعه‌ها، اسماعیلیان را برای رسیدن به مقاصد و اهدافشان یاری کرد و جای آنان را از حکام عصر، محفوظ نگاه داشت.

حمام شهرک:

این حمام در شهر طالقان واقع شده و دارای سنگ نبشته ای است که تاریخ ساخت آن را ۱۲۶۱ هجری قمری ذکر کرده است. این بنا از آجر، سنگ و آهک ساخته شده و دارای سربینه و خزینه است. طاق های حمام گنبدی است و بخشی از بنا توسط اداره میراث فرهنگی مرمت و بازسازی شده است.

اجاره روزانه سوییت در تهران - روستای طالقان

بقعه امامزاده میرسعید در حسنجون:

این بقعه که متعلق به قاضی میرسعید بن سید علاالدین الحسینی از نوادگان امام محمد باقر (ع) است، در یکی از زیباترین مناطق کوهستانی طالقان در ضلع غربی روستای حسنجون و سیدآباد واقع شده است. این بنا فاقد گلدسته، دارای گنبد و همچنین سنگ قبر است و تاریخ اولیه بنای آن به قرن نهم و دهم هجری بازمی گردد. براساس کتیبه سنگ قبر، امامزاده قاضی میرسعید در سال ۹۲۶ هجری قمری می زیست.

پوشش گیاهی روستای طالقان

قرار گرفتن طالقان در رشته کوه البرز و وجود خاک حاصلخیز و میزان رطوبت بالا و وجود چشمه سارهای متعددباعث سرسبزی منطقه شده که باغات میوه شامل ( گردو – سیب – گیلاس – گلابی – زیتون – زالزالک – زرشک کوهی – بادام کوهی و…. ) درختان چنار – بید و همچنین وجود گیاهان علفی و داروئی و زینتی از جمله: ریواس – تره کوهی – شنگ – کاسنی – صعلب – آویشن – جو شیر – بومادران – برنجاسف و گون و گلهای شقایق و… وجود دارد که همچون نگینی ارتفاعات را سبز پوش کرده است و به مثال چادری سبز همراه با گلهای زرد – آبی – بنفش و سفید که بر پهنه این منطقه افراشته شده خودنمایی می کند.

اجاره روزانه سوییت در تهران - روستای طالقان

پوشش جانوری طالقان:

پستانداران و پرندگان وحشی که در جبال شاه البرز زیست می کند می توان خرگوش، کفتار، گراز، شغال، گرگ، خرس و پرندگانی نظیر عقاب، دم جنبانک، زاغچه، قوش و کبک دری و…. را نام برد.

مسیر دسترسی به روستای طالقان:

مسیر رفتن به طالقان از تهران خیلی سر راست است. برای این کار اتوبان تهران-کرج را به سمت قزوین رفته، پس از گذشتن از شهرهای کرج، هشتگرد، آبیک، ۴ کیلومتر بعد از آبیک، به جاده انحرافی و اختصاصی طالقان می رسیم (سمت راست به سمت شمال) پس از رد شدن از زیاران و طی مسافت ۲۸ کیلومتر، برفراز گردنه ابراهیم آباد، وارد دره طالقان شده و پس از پایین آمدن از گردنه سد طالقان مشخص خواهد شد. 

اجاره روزانه سوئیت در تهران - روستای طالقان

اجاره روزانه سوییت در تهران در مسیر روستای طالقان:

همراهان عزیز مبله جار پیشنهاد می کنیم با اجاره روزانه خانه در تهران از مبله جار در کنار پاساژ گردی و موزه گردی یک روز خود را به سفر به روستای طالقان اختصاص دهید و لذت گشت و گذار در این روستای گردشگری و تاریخی لذت سفر به تهران را برای خود و خانواده دو چندان نمایید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران با مبله جار:

در انتها مطلب به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید، تا در کوتاه ترین زمان در هر نقطه ای از تهران که تمایل دارید خانه اجاره ای در تهران برای شما با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب رزرو کنند. با اجاره روزانه آپارتمان در تهران شما دیگر دغدغه و مشکلات اسکان در سفر به پایتخت، این شهر شلوغ و بزرگ را ندارید.

با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران از مبله جار راحتی و آسایش را برای خود و خانواده تضمین می کنید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891