بازار تجریش - اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه سوییت در تهران

اجاره روزانه سوییت در تهران - بازار تجریش

بازار تجریش – اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه سوییت در تهران

یکی از پاتوق های تفریحی و تجاری تهران که در همه ایام سال، با شمار گسترده ای از جمعیت پاساژگرد مواجه می شود، بازار تجریش است. با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران از مبله جار فرصتی عالی برای گشت و گذار در این بازار سنتی است.

تهران گردی، فقط به جنوب شهر و گردش در کاخ ها و موزه های مهم ایران که در مناطق مرکزی و جنوبی شهر مانند خیابان امام خمینی و منطقه بازار واقع شده است، ختم نمی شود. بازارگردی همواره بخشی از گردش داخل شهر محسوب می‌شود. بیشتر مردم هنگام سفر به یک شهر جدید معمولاً به بازارهای آن مخصوصاً بازارهای سنتی سرمی‌زنند.

اجاره خانه مبله در تهران - بازار تجریش

گردشگری شهری به خصوص در تهران، حال و هوای خاص خود را دارد و برای بسیاری که حس اسکی کردن در نقاط شمالی شهر را ندارند و از پاساژ گردی های لوکس هم خسته شده اند، تجریش گردی می تواند هم فال و هم تماشا باشد.

معرفی بازار تجریش:

بازار تجریش تهران یکی از قدیمی‌ترین بازارهای سرپوشیده تهران محسوب می‌شود. از جنوب به امام زاده صالح و از شمال به میدان تجریش دسترسی دارد. در جوار آن بازار قائم به سبک جدید بنا شده که این دو در کنار هم تقابلی از سنت و مدرنیته را به نمایش می گذارند.

هرچند بازار تجریش را نمی توان از نظر گستره و معماری با بازار بزرگ تهران مقایسه کرد اما اگر از زاویه راهروهای سرپوشیده اش به آن نگاه شود می توان آن را نمونه کوچکی از بازار بزرگ تجسم کرد. اما برخلاف بازار تهران مغازه‌های این بازار خرده فروشی می‌کنند.

اجاره روزانه سوییت در تهران - بازار تجریش

ویژگی های بازار سنتی تجریش:

در راسته این بازار که از امامزاده صالح تا سر پل ادامه دارد، می‌توانید به قول معروف از شیر مرغ تا جون آدمیزاد پیدا کنید در مغازه‎های قدیمی این بازار همه چیز با سلیقه، زیبا و رنگین در معرض فروش قرار داده شده است؛

انواع ترشی، ادویه‌جات اعلا و خوش رنگ و بو، زعفران ممتاز، دسته‏‌های سبزی پاک شده و آب زده، صیفی‌جات، فلفل‏‌های رنگارنگ، بادمجان‏‌های خوش قد و بالا و خوش رنگ و لعاب و هرچه در این بازار پیدا می‏‌شود، انگار نه فقط به هدف فروش که برای زیباتر کردن این بازار دلفریب به نمایش درآمده است.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران -بازار تجریش

بعید است کسی به بازار بزرگ تجریش برود و دست خالی برگردد. در این بازار، در بخش فروش میوه، میوه هایی که هنوز در همه شهر فراگیر نشده است، مانند زغال اخته در تابستان و ازگیل در پاییز و مستان، مشاهده می شوند. حتی در پایان هر فصل، میوه هایی که در میوه فروشی های سطح شهر نمیتوان پیدا کرد، حتما در این بازار، ردی از آنها وجود دارد.

بازار تجریش منحصر به میوه و سبزی و خوراکی نیست، انواع ظرف و ظروف، صنایع دستی، پارچه، ترمه، فرش، لوازم آرایشی و بهداشتی، لباس و هزاران چیز دیگر در این بازار بزرگ پیدا می‏‌شود، بازاری که حتی اگر اهل خرید هم نباشید حتما از قدم زدن و دیدن مغازه‏‌های قدیمی این بازار با سردرهای کاشی‎کاری شده و لاجوردی و غرق شدن در هیاهوی رنگ‏‌ها و صداها لذت خواهید برد و حسابی پر شور و نشاط خواهید شد.

اجاره خانه مبله ارزان در تهران - بازار تجریش

تاریخچه بازار تجریش:

 عمر بازار تجریش ۷۰ سال است و در سال‌های اولیه این بازار همجوار با باغ‌های میوه شمیران بوده است، طوری که باغداران در غرفه‌های کوچک محصولات باغ‌های خود را به فروش می‌رساندند. سفر زائران امامزاده و مهاجرت مردم به این منطقه باعث شده است تا غرفه‌های کوچک به مرور زمان به صورت مغازه در‌آیند.

هرچند که این بازار در طول عمر خود با تغییرات فراوان و آسیب دیدگی‌های زیادی همراه بوده است، اما به لطف توجه مسئولین و بازسازی‌های انجام شده امروزه این بازار یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران محسوب می‌شود.

اجاره روزانه سوییت ارزان در تهران - بازار تجریش

بخش های مختلف بازار تجریش:

در منطقه تجریش و بازارش جاذبه های گردشگری جذابی دارد که چشم هر بیننده ای را محو تماشای خود می کند در ادامه مبله جار به شرح مختصری از هریک می پردازد.

امامزاده صالح:

وارد بازار تجریش که می‌شوید دو طرف راه باریک آن حجره‌های قدیمی وجود دارد. راه را ادامه می‌دهید و به مکانی می‌رسیدکه سقف آن گنبدی شکل و دایره‌ای است؛ دورتادور آن حجره واقع شده و سبزی و میوه‌های تازه در وسط آن چیده شده است. ضلع شرقی مکان مسقف شده یک دالان کوچک است که از آن یک گنبد و دو گلدسته پیداست. دکه انتظامات کنار پله‌های ورودی امام‌زاده قرار دارد و به زنان و دختران چادر نماز می‌دهد؛ اینجا امام‌زاده صالح تهران است.

یک حوض بزرگ در وسط حیاط امام‌زاده واقع شده که دو طرف آن کبوتران بی پروا دانه می‌خورند. رسم قدیمی دانه ریختن زائران پس از زیارت امام زاده هنوز هم به قوت خود باقی است، شما هم می‌توانید شاهدانه از بیرون یا داخل حرم تهیه کنید و در لذت دانه دادن به کبوتران شریک شوید.

اجاره روزانه خانه ارزان در تهران - بازار تجریش

بر اساس شواهد تاریخی امام‌زاده صالح در حمله مغول یکسره از بین رفته و بعدا توسط بانیان بومی آن منطقه بازسازی شده است. بنای اصلی امام‌زاده یک ساختمان بزرگ و مستحکم چهار گوش است که با دیوارهای قطور و آجری محصور شده است. طاق‌ها، کاشی‌کاری‌ها، محراب و گنبد و گلدسته‌ها نشان از معماری قرن هفتم و هشتم دارد.

درخت چنار موجود در امامزاده:

 از ماموران مامون چند نفر در پی قتل او بودند و قدیمی‌ها می‌گویند صالح در کنار چنار کهنسال به قتل رسیده و بعدا مردم روستاهای اطراف، پیکر پاک او را در کنار درخت پیر دفن کرده‌اند. البته عده‌ای هم اعتقاد دارند بعد از کشته شدن صالح مردم درخت چنار را در کنار آرامگاه ایشان کاشتند. به هر حال پیوند چنار کهنسال و امامزاده صالح یک پیوند تاریخی و ناگسستنی بود.

اجاره روزانه سوییت در تهران - بازار تجریش

عمر این درخت چنار را بیش از هزار سال تخمین زده اند و تا دهه ۶۰ سرپا بود اما یک شب بر اثر آتش سوزی که علت آن مشخص نشد تا صبح سوخت و برای همیشه امامزاده صالح را تنها گذاشت.

فلسفه نذر نمک:

امروزه مردم نذورات مادی و معنوی بسیاری برای امامزاده می کنند .اما در گذشته نذر نمک رواج بیشتری داشت.از آنجا که در گذشته تجریش دچار برف  های سنگین می شد، عده زیادی نمیتوانستند برای زیارت به امامزاده بیایند به همین بشتر نذورات مردم نمک بود تا روی برف ها بریزند تا زایران بیشتری بتوانند امامزاده صالح را زیارت کنند.

اجاره روزانه سوییت در تهران - بازار تجریش

تکیه بازار تجریش:

تکیه بازار تجریش در یک محوطه‌ای دایره‌ای شکل با وسعت ۶۰۰ مترمربع قرار گرفته است. این مکان مربوط به دوران قاجار و دارای ۲۲۰ سال قدمت است. در روز‌های عزاداری و محرم، محل برگزاری مراسم تعزیه و اجتماع عزاداران محسوب می‌شود.

تکیه بازار تجریش در دو طبقه طراحی شده است. هر دو طبقه آن در روز‌های عادی محل فروش اجناس متنوع هستند. محوطه‌ دایره‌ای شکل در واقع قسمت تره‌بار بازار است که در روز‌های معمولی دور تا دور آن، انواع میوه‌ها و سبزیجات در رنگ‌های مختلف چیده شده است. خوشبختانه این تکیه در سال ۱۳۸۳ به ثبت ملی رسیده است.

مساجد بازار تجریش:

این بازار مانند دیگر بازار‌های سنتی ایران ارتباط مستقیمی با مسجد دارد. مسجد صاحب‌الزمان (مسجد خان)، مسجد سیدالشهدا و مسجد اعظم از جمله مساجد قدیمی شمیرانات هستند. تمامی این مساجد از جاذبه‌های دیدنی تهران به شمار می‌آیند.

اجاره روزانه سوییت در تهران - بازار تجریش

سفره خانه های بازار تجریش:

بازار تجریش مانند هر مکان پرتردد دیگری برای گردشگران خود مکان‌های رفاهی فراهم کرده است. از جمله این مکان‌های می‌توان به انواع سفره‌خانه‌ها و رستوران‌های سنتی موجود در بازار و اطراف آن اشاره کرد. در این مکان انواع خوراکی های ایرانی از جمله آش و حلیم، نان سنتی و خوراکی های مخصوص فصل سرو می‌شود.

پاساژ قائم:

در کنار بازار قدیمی تجریش، پاساژ جدیدی به نام قائم قرار دارد که یکی از خروجی های بازار قدیمی تجریش را شامل می شود. این پاساژ نیز حال و هوای خاص خود را دارد در طبقه آخر این پاساژ، نمایشگاه دائمی فرهنگ و هنر ایران قرار دارد و کلاسهای خطاطی و نقاشی و خوشنویسی در آنجا برای همه سنین با هر سبک نقاشی، برگزار می شود.

اجاره روزانه ویلا در تهران - بازار تجریش

در طبقه آخر پاساژ قائم، که یک گالری گردی جالب را برایتان رقم می زند، هم می توانید با کلاس های نقاشی که کودکان و نوجوانان معمولا شاگرد آن هستند آشنا شوید، و هم بخشی از تجریش گردی خود را به شناخت مکتب های نقاشی و آشنایی با نقاشان صرف کنید.

دلایل رونق بازار تجریش:

این بازار برخلاف دیگر بازهای موجود در کشور بعد از تاریکی هوا، خلوت نمی‌شود و بلکه هجوم خریداران در ساعات بعد از غروب بیشتر نیز خواهد شد. همین دلیل باعث شده است که بسیاری از شهروندان تهرانی یا مسافران در ساعات ابتدای شب به این مکان سر بزنند، این ویژگی بازار باعث رونق بازار در ماه‌های گرم سال شده است.

همجواری بازار با امامزاده صالح و وجود انواع مختلف محصولات در مغازه‌ها از دیگر دلایل رونق در این بازار است در تجریش علاوه بر محصولات سنتی می‌توان محصولات مدرن را نیز مشاهده کرد. نحوه چیدمان این محصولات در ورودی مغازه ها به گونه‌ای است که باعث شده بازار کاملاً رنگی و جذاب دیده شود.

لذت عکاسی در بازار تجریش:

بازدیدکنندگان بازار تجریش بسیار متنوع هستند، عده‌ای برای خرید و عده‌ای برای بازدید یا زیارت از امامزاده آمده‌اند. بعضی مسافرند و در سفرشان به تهران سری هم به بازار تجریش زده‌اند. تعداد افراد دوربین به دست‌ در بازار کم نیست.

اجاره آپارتمان مبله در تهران کوتاه مدت - بازار تجریش

دربسیاری برای عکاسی به بازار تجریش می‌روند زیرا نحوۀ چیدمان اجناس و رنگ ­بندی­های متنوعی که در این مکان به وجود آمده است محل مناسبی را برای علاقه ­مندان به این هنر فراهم کرده تا دوربین خود را به آنجا برده و این ترکیب زیبای رنگ و نور و همچنین جریان زندگی مردم تهران عکاسی کنند. در این بازار بر خلاف جاهای دیگر، کاسبین و مردم برخورد خوبی با عکس و دوربین دارند.

مسیر دسترسی به بازار تجریش:

برای رسیدن به بازار تجریش گزینه های مختلفی از وسیله نقلیه پیش روی شماست که در ادامه هر کدام را برای سهولت دسترسی شما همراهان عزیز مبله جار شرح می دهیم

خودرو شخصی:

در صورت استفاده از ماشین شخصی بایستی ابتدا باید به میدان قدس تجریش بروید، این میدان فاصله بسیار کمی تا بازار تجریش دارد.

اتوبوس و تاکسی:

تمام اتوبوس‌ها (بی‌-آر-تی) یا تاکسی‌های خطی که انتهای مسیرشان به تجریش ختم می‌شود، می‌توانند شما را به بازار تجریش برسانند.

مترو:

بازار تجریش تنها در چند قدمی ایستگاه مترو تجریش قرار گرفته است.

اجاره روزانه سوییت در تهران در حوالی بازار تجریش:

همراهان عزیز با اجاره روزانه آپارتمان در تهران در منطقه تجریش فرصتی مناسب برای گشت و گذار در این بازار قدیمی و غرق شدن در حال و هوای سنتی و رنگارنگ بازار است و می توانید مایحتاج روزانه خود را از این بازار تهیه کنید.

با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران در این حوالی، فرصت های گردشگری و خرید بسیاری برای طیف های مختلف سنی و همه جور سلیقه وجود دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران از مبله جار:

همراهان عزیز اگر می خواهید سفری راحت و دلنشین به تهران را داشته باشید به محض تصمیم به سفر به این شهر پرهیاهو و شلوغ با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان سوییت مبله با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر منطقه ای که مد نظر دارید برای شما رزرو کنند.

با اجاره روزانه خانه در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار دیگر در سفر به پایتخت مشکل اسکان را ندارید و با خیال آسوده به گشت و گدار و خرید بپردازید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891