بوستان باغ ایرانی - اجاره روزانه سوییت - خانه اجاره ای ارزان در تهران

بوستان باغ ایرانی

بوستان باغ ایرانی – اجاره روزانه سوییت – خانه اجاره ای ارزان در تهران

بوستان باغ ایرانی برای شما که از شلوغی و ترافیک تهران خسته شده اید و دلتان می خواهد که در محیطی سبز بدور از هیاهو شهر و آپارتمانهای سربه فلک کشیده ساعاتی را بگذرانید می تواند گزینه مناسبی باشد و چشمانتان به روی حوض ها و فواره های ایرانی باز شود. 

بوستان باغ ایرانی را درختان کهن و صدساله احاطه کرده اند. این بوستان در دل کوچه و پس کوچه های کاه گلی منطقه ده ونک می باشدکه با ورود و قدم زدن در آن احساس می کنید خارج از این شهر مدرنیته هستید و پا در زمان قدیم گذاشته اید.

 اگر علاقمند هستید که برای چند روز نزدیک این مکان باصفا باشید. برای اجاره روزانه سوییت و یا خانه اجاره ای ارزان در تهران با تیم حرفه ای مبله جار تماس بگیرید تا به شما در پیدا کردن مکانی مناسب و ارزان با امکانات رفاهی خوب کمک کند.

خانه اجاره ای ارزان در تهران

 خانه اجاره ای ارزان در تهران در نزدیکی بوستان باغ ایرانی:

بوستان باغ ایرانی بوستانی زیبا در شمال تهران می باشد که بر خلاف ظاهر جدید آن، باغی قدیمی با درختان کهنسال است که امکانات خوبی برای پیک نیک و ورزش دارا می باشد. یک محیطی خانوادگی است و ۲۴ساعت شبانه روز برای عموم باز می باشد و هرسال بهار لاله های رنگارنگ در آن می روید.

بخش های مختلف بوستان باغ ایرانی:

ورودی ها:

به غیر از ورودی جنوبی باغ دو ورودی شرقی و غربی در دو طرف می باشد که به صورت قرینه هم ساخته شده اند. هر دو ورودی سازه هایی بلند و آجری هستند که با لوستری سبز رنگ تزیین شده اند.

اجاره روزانه سوییت

 حوض ها و فواره ها:

اگر  ورودی شرقی یا غربی را برای ورود انتخاب کنید با عبور از آن، المان های باغ ایرانی را که شامل حوض ها و فواره های جذابی می باشد را مشاهده می کنید. حوض هایی فیروزه ای و مربعی شکل که از این سو تا آن سوی باغ کشیده شده اند. بزرگترین حوض در رو به روی عمارت اصلی یا کوشک قراردارد که آب راه های آن تا ورودی غربی ، جنوبی و شرقی کشیده شده اند.

کوشک اصلی:

پیدا کردن این ساختمان غرفه ای و آجری چندان سخت نیست و از  بدو ورود به باغ به آسانی قابل دیدن است. کوشک باغ ایرانی در شمالی ترین و انتهای باغ واقع شده که پیش تر، از این ساختمان به عنوان کافه و رستوران استفاده می کردند ولی در حال حاضر بخشی از آن به عنوان کتابخانه استفاده می شود.

بخش دیگر، ساختمان اداری است که ورود برای عموم آزاد نیست. از ویژگیهای جالب کوشک وجود لوسترهایی با طراحی سبز و آبی در سردرها می باشد. اگرچه این کوشک امروزه استفاده خاصی برای بازدید کنندگان ندارد اما پس زمینه جالبی برای عکسهای سلفی و یادگاری شما می تواند باشد.

کتابخانه:

دو کتابخانه برای آقایان و خانمها وجود دارد که کتابخانه آقایان در کوشک اصلی و کتابخانه خانمها در  قسمت شمالی پارک قرار

دارد. ساعت کار این کتابخانه از ۸ صبح الی ۸ شب می باشد.

تفریحات باغ بوستان ایرانی:

در باغ ایرانی میتوانید لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید که شامل:

پیک نیک:

باغ ایرانی محیطی مناسب برای دورهمی های خانوادگی شما می باشد. و امکاناتی نظیر زمین بازی کودکان ، وسایل بدنسازی، آلاچیق های بزرگ در کنار زمین ورزشی، سطوح شیبدار برای ورود افراد کم توان و ناتوان جسمی، نیمکت، نمازخانه و سرویس بهداشتی شرقی (مجهز به سرویس بهداشتی ویژه معلولین) و رختکن غربی را در خود جای داده است .

اجاره روزانه سوییت

پرنده نگری:

باغ ایرانی میزبان شاه طوطی است که با کمی توجه به شاخ و برگ درختان می توان آنها را دید یکی از بهترین زمانهایی که می شود طوطی ها را دید فصل پاییز است که درختان برگ کمتری دارند و تماشا کردن آنها راحت تر است ، همچنان خرمالوهای رسیده باعث تجمع پرندگان جذاب شده است .

عکاسی:

گل کاریهای فصلی، سازه های طاقی شکل، فواره ها، حوض ها و درخت های قدیمی دلایلی هستند که باغ ایرانی را به لوکیشنی جذاب و وسوسه انگیز برای عکاسی تبدیل کرده است . پس حرفه ای یا آماتور، دست خالی به باغ نروید و دوربینتان را همراه داشته باشید .

جشنواره لاله بوستان باغ ایرانی:

چندین سال است که تهران میزبان لاله های رنگین در  فصل بهار است. یکی از نخستین میزبان لاله های تهران باغ بوستان ایرانی بود. برای آنکه لاله های جذاب باغ را تماشا کنید فروردین و اردیبهشت بهترین زمان است. البته باز شدن لاله ها بستگی به وضعیت آب و هوا دارد .

پس اگر می خواهید برای بازدید از لاله ها راهی باغ شوید توصیه ما این است هفته دوم و سوم فروردین را انتخاب کنید تا به طور حتم لاله ها راببینید .

خانه اجاره ای ارزان در تهران

در باغ ایرانی چه گیاهانی وجود دارد؟

از وسعت ۳ هکتاری  بوستان باغ ایرانی ۲ هکتار آن فضای سبز می باشد. در این میان انواعی از گل ها، درختچه ها، گیاهان رونده و درختان دیده می شود همچنین راه های اصلی باغ با درختان چنار و سرو پوشده شده اند .

البته درختان این باغ فقط محدود به این دو نوع نمی باشد. درختانی همچون افرای برگ ژاپنی، درختان انار، خرمالو، برگ بو و شیرخشت را پیدا کنید . همچنین بسته به فصل انواع گل های رز، شمعدانی، لاله، حنا و… را دید .

آدرس باغ بوستان ایرانی:

تهران ، منطقه ۳ ، محله ده ونک ، کوچه صابری باغ ایرانی

مسیر دسترسی به بوستان باغ ایرانی:

برای دسترسی به باغ ایرانی می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید در اینجا دو مسیر را برای شما توضیح می دهیم :

مسیر اول :

ابتدا با بی آر تی و یا تاکسی های خطی به ونک بروید و سپس وارد خیابان ولیعصر از سمت شمال شوید. بعد از کمی پیاده روی در این خیابان سمت چپ خیابان خدامی را می بینید که پایانه تاکسی ده نمک در اول خیابان قرار دارد. بعد از اینکه سوار تاکسی شدید از راننده بخواهید که شما را در بوستان باغ ایرانی پیاده کند.

مسیر دوم :

اگر از مترو استفاده می کنید خود را به ایستگاه مترو  توحید در خط ۴ برسانید از مترو خارج شوید و خود را به ایستگاه بی آر تی توحید برسانید. سوار خط ۱۰۴ شوید و پس از ۵ ایستگاه در ایستگاه پل مدیریت پیاده شوید. پس از ۳۰۰متر پیاده روی به بوستان باغ ایرانی می رسید .

مسیر سوم :

خط ۱۰۴ بی آر تی از پایانه جنوب آغاز و تا پایانه شهید افشار ادامه دارد. شما بایستی در ایستگاه پل مدیریت پیاده شوید .

اگر به بوستان باغ ایرانی علاقمند شدید و دوست دارید این باغ را از نزدیک ببینید پیشنهاد می کنیم که با همکاران ما در مبله

جار تماس بگیرید تا به شما در انتخاب اجاره اپارتمان مبله ارزان و یا اجاره روزانه سوییت کمک کنند .

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891