کاخ یاقوت - اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

کاخ یاقوت – اجاره سوییت مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه آپارتمان در تهران

کاخ یاقوت یا عمارت سرخه حصار یا قصر یاقوت در شرق تهران در منطقه سرخه حصار و درون پهنه کنونی بیمارستان شهید لواسانی قرار دارد. با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار خاطره ای فراموش نشدنی از سفر برای خود و خانواده ثبت کنید.

برای داشتن تجربه ای متفاوت در تهران و دیدن پایتخت از زاویه ای دیگر، به شما  بازدید از کاخ موزه های تهران را پیشنهاد می دهیم. علاوه بر دیدن معماری این کاخ ها می توانید آدم هایی که با هزاران تصور و آرزو با سلیقه های خود در این کاخ ها زندگی می کرده اند را بهتر تصور کنید. عمارت این کاخ ها تاریخ زنده معماری و سرگذشت کشور ماست.

کاخ‌های تهران مانند بسیاری از بناهای قدیمی و تاریخی دیگر پایتخت، از با ارزش‌ترین میراث‌‌ به جای مانده از گذشته برای مردم ایران هستند. پس تا انتهای مطلب با مبله جار همراه باشید.

پیشینه کاخ یاقوت:

کاخ یاقوت مربوط به دوره قاجار و دوره پادشاهی ناصرالدین‌شاه است که در سی و نهمین سال پادشاهی او در سال ۱۲۶۲ خورشیدی ساخته شد. برای ساخت این کاخ در سال ۱۲۶۲ خورشیدی نزدیک به ۱۵ هزار تومان هزینه شده‌است. ساختمان این قصر نخستین بنای ایران است که هیچ تاثیری از معماری ایرانی نگرفته‌است.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

معرفی ساختمان کاخ یاقوت

این قصر از بخش‌های قصر بیرونی و حرمخانه سلطنتی تشکیل شده بود. کاخ یاقوت شامل ۲ دستگاه عمارت به نام کوشک بیرونی و حرم خانه بود و در مجموع در حدود ۲۰۰ اتاق داشت. عمارت کاخ یاقوت در دوره قاجار دچار آتش ‌سوزی شد و دوباره بازسازی شد. این بنا، ایوانی در بالای در ورودی دارد که در معماری اروپایی ویژه معرفی شدن اشخاص مهم و ابراز احساسات به مردم است.

سرآغاز دوضرب المثل در کاخ یاقوت:

گذشته از بناهای سلطنتی قلعه، ساختمان های دیگری به نام کاروانسرا، سربازخانه و گرمابه هم از دیگر ملزومات کاخ سرخه حصار محسوب می شد که امروزه اثری از آن ها دیده نمی شود. در حال حاضر قسمتی از این محل به تاسیسات بهداشتی کارگران اختصاص داده شده است. این ساختمان محل آشپزان دربار بوده و به دستور ناصرالدین شاه در اینجا آش طبخ می شده و برای هر یک از بزرگان کاسه ای فرستاده می شده است.

این کاخ سرآغاز ضرب المثل هایی مانند «بادمجان دورقابچین»، و «یه آشی برات بپزم که یک وجب روش روغن باشه» است که در آن زمان و در آشپزخانه این کاخ پدیدار شده بود.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

کاخ یاقوت در عصر حاضر:

در سال ۱۳۳۶ با تصویب مجلس شورای ملی باغ این قصر و تاسیسات همراه با آن به سازمان بیمه‌های اجتماعی واگذار شده و به بیمارستان ریوی تبدیل شد و در دهه بعد بخش‌های روانی و جراحی نیز به آن افزوده شد که در سال ۱۳۵۵ با تصویب مجلس، تبدیل به یک بیمارستان عمومی شد و اکنون بیمارستان و مرکز فوق تخصصی قلب دکتر لواسانی نام دارد.

مسیر دسترسی به کاخ یاقوت:

 تهران – انتهای اتوبان همت شرق- اتوبان یاسینی شمال (سرخه حصار)

اجاره روزانه آپارتمان در تهران در مسیر کاخ یاقوت:

با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران از مبله جار پیشنهاد می کنیم تا قسمتی از  عمارت هنوز پابرجاست و به بخشی دیگر واگذار نشده است، حتمآ به دیدن این ملک فراموش شده بروید تا ساخت و ساز این بنای تاریخی را از نزدیک ببینید. ساختمانی که در زمان خود شاهد رفت و آمد آدم های بنام تاریخی بوده است.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران از مبله جار:

همراهان همیشگی مبله جار، در انتها مطلب به شما پیشنهاد می کنیم هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید با تیم حرفه ای ما در مبله جار تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان خانه اجاره ای در تهران در هر منطقه ای که تمایل دارید با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب برای شما رزرو کنند.

با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران شما در سفر به این شهر شلوغ و پرهیاهو دیگر دغدغه و مشکلات اسکان در سفر را ندارید. با مبله جار راحتی و آسایش در سفر به تهران را برای خود و خانواده تضمین کنید و با خیال آسوده به خرید گشت و گذار در شهر و حتی روستاهای جذاب و طبیعت بکر اطراف پایتخت بپردازید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891