آبشار گزو - اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه خانه در تهران

آبشار گزو

آبشار گزو – اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه خانه در تهران

آبشار گزو زیباترین آبشار نزدیک به تهران است،گرچه ایران آبشارهای فراوانی دارد اما تعداد کمی از انها در دل جنگل است. پیشنهاد مبله جار به شما این است، اگر قصد سفر به تهران دارید برای اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران یا اجاره روزانه خانه در تهران با همکاران ما تماس بگیرید تا تجربه ای به یاذ ماندنی از سفر را برای شما رقم بزنیم و بدون دغدغه به تفریح و گردش در تهران و حوالی آن بپردازید.

این آبشار با ارتفاع ۴۸ متر ازجمله آبشارهای مرتفع ایران است و متشکل از دو آبشار است. ارتفاع آبشار اول در حدود پنج متر و آبشار دوم در حدود چهل و سه متر است، که در دل جنگل‌های سرسبز زیبای هیرکانی در کنار امامزاده‌ای معروف به سه بزرگوار واقع‌شده است. پایین آبشار گزو حوضچه‌ای قرار دارد. لذت ایستادن نزدیک آبشار و خیس شدن از قطرات آب قابل وصف نیست.

صدای آب‌های خروشان این مکان روحتان را نوازش می‌کند. مسیر رفتن به آبشار  گزو خود نیز زیبایی‌های خاص خود را دارد. عبور از یک مسیر پرپیچ‌ و خم و سرسبز دریاچه لفور به آبشار گزو غیرقابل وصف است. این محل به علت دسترسی مشکل یکی از مناطق کمتر دیده‌شده ایران به شمار می‌آید.

مسیر ارتباط آبشار گزو از روستای جمشیدآباد و لفور در پشت سد البرز و در مسیر کار سنگ است. این مکان جای مناسبی برای گردشگران کوه‌نوردان و صخره‌نوردان محسوب می‌شود، دوراهی‌های زیادی وجود دارد که مسیر امامزاده سه بزرگوار که در نزدیکی آبشار است با تابلو مشخص‌شده است. ادامه مسیر خاکی است که  حدود دو ساعت طول می‌کشد. در اواسط مسیر دریاچه سد البرز را می‌توانید ببینید.

بعد از رسیدن به امام‌زاده سه بزرگوار که محل پیاده شدن از ماشین است، بایستی از مسیر پاکوب با شیب تند به سمت پایین جنگل و آبشار بروید که حدوداً به‌طور متوسط نیم ساعت تا چهل‌وپنج دقیقه پیاده  راه است.

اجاره سوئیت مبله ارزان در تهران

بقعه امامزاده گزو:

بقعه سه امامزاده غریب و بی‌نشان در دل جنگلی که شبیه بهشت است قرار دارد. بارگاهی ساده که بر مزار سه امامزاده ایجادشده است و سال‌های زیادی زیارتگاه و محل تفریح مردم ساکنین این منطقه و اطراف بوده است و از سال ۱۳۵۵ و پس از آن به دلیل اینکه مسیر دسترسی به این منطقه بهبود یافته و سفر با خودرو به این منطقه امکان‌پذیر شده است تردد به این منطقه افزایش یافته است.

 تردیدی نیست که مردمان زیادی از گوشه و کنار ایران برای دیدن این منطقه بکر و زیارتی هرساله سفر می‌کنند. در مجاورت امامزاده ۱۵ اتاق برای اسکان مسافرین وجود دارد که بخاری نفتی در هر اتاق است.

بهترین زمان رفتن به آبشار گزو:

 بهترین زمان رفتن به آبشار در فصل بهار و اواخر تابستان و ماه‌های  مهر آبان و آذر است. البته شما در فصل تابستان هم می‌توانید به این آبشار بروید ولی شرجی بودن هوا و رطوبت هوا در جنگل باعث می‌شود که به‌اندازه کافی لذت نبرید اما مزیتی که دارد این است که در آن می‌توانید آب‌تنی کنید.

اجاره روزانه خانه در تهران

توصیه‌ها و تجربه‌های سفر به آبشار گزو:

 • در طول مسیر محلی برای اقامت و پذیرایی مسافرین وجود ندارد اما در مجاورت امامزاده می‌توان شب را سپری کرد، در اطراف امامزاده اتاق‌هایی ساخته‌شده که با پرداخت مبلغی کم می‌توان اجاره کرد.
 • در صورت مساعد بودن هوا و خشکی زمین به گزو سفر کنید.
 • آب‌وهوای این منطقه کوهستانی است.
 • در منطقه جنگلی گزو آنتن دهی موبایل وجود ندارد.
 • امکان بارندگی در هر موقع از سال وجود دارد.
 • امکان خرید مایحتاج در منطقه امام‌زاده وجود ندارد و مسافرین این منطقه باید غذا و آشامیدنی موردنیاز خود را برای مدت اقامت در آنجا همراه داشته باشند.
 • حتماً با خود حوله و لباس اضافی ببرید.
 • مسیر رفتن به آبشار گزو پیاده‌روی دارد پس کفش مناسب و خوب بپوشید.
 • حتی اگر اهل عکس گرفتن نیستید با خود دوربین ببرید.
 • بهتر است اطفال افراد مسن و بیماران را با خود به  این منطقه نیاورید.
 • از ریختن زباله خودداری کنید.
 • امامزاده گزو در هیچ زمان از سال خلوت نیست.
 • برای رسیدن به آبشار باید از دل جنگل­های سرسبز و زیبا گذر کرد. شیب مسیر رفت کمی تند و به‌طرف پایین و به‌گونه‌ای جالب حالت پلکانی دارد که حرکت در مسیر را آسان می‌کند.
 • در مسیر سراشیبی آبشار پرتگاه­هایی وجود دارد که به دلیل تردد جمعیت و صاف بودن بخش‌های از طول مسیر امکان سرخوردن وجود دارد.
 • در کنار آبشار مسیری وجود دارد که می­توان به بالای آبشار رفت و ازآنجا نظاره­گر آبشار بود. برای پیشگیری از بروز حادثه به فکر بستن طناب و فرود از آبشار نباشید.
 • مسافر باید در مواقع تعطیلات برای تحمل ترافیک و شلوغی مفرط طول مسیر و منطقه امام‌زاده حوصله و آمادگی لازم را داشته باشد.

گونه های بومی و منطقه جنگلی گزو:

 گونه های توسکا، افرا، انجیلی، کلهو، تلکا، تل، ولیک، زرشک، هلی کالون، انجیرک، بارانک، ممرز ی، سرخدار، ال، جل، ون (زبان گنجشک)، اوجا، لرگ، بلوط، راش، ملج، آزاد، نمدار، سرو، صنوبر، شمشاد

وجه تسمیه گزو:

به اعتقاد برخی از مردم وجه تسمیه نام محل امام زاده به دو کلمه “گز” و “او” مربوط می شود. “گز” واحد طول می باشد و “او” به معنی آب می باشد. به این اعتبار در منطقه گزو به دلیل واقع شدن در یک منطقه کوهپایه ای و جنگلی، به دلیل فراوانی آب گویی در هر “گز” چشمه ای و نهری جاری است.

اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران

مسیر پیشنهاد ی مبله جار برای رفتن به آبشار گزو:

صبح زود از تهران به‌سوی فیروزکوه حرکت کنید. از تهران حدود ۲۱۵ کیلومتر به میزان ۳:۳۰ ساعت در ماشین و در شرایط عادی جاده در راه خواهید بود. مسیرتان را به‌سوی شیرگاه و جاده خاکی آبشار گزو و پس از آن، امام‌زاده گزو ادامه دهید. پس از صرف ناهار در دل طبیعت تا آبشار گزو پیاده‌روی دل‌چسبی خواهید داشت. پس از تماشای آبشار به‌سوی شیرگاه بازگردید. برای بازدید از دریاچه لفور در بین راه توقف کنید. حوالی شب برای صرف شام و اقامت به شیرگاه بروید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران نزدیک آبشار گزو:

خوب اگر از تهران قصد رفتن به آبشار گزو را دارید باید نزدیک مسیر خروجی به سمت هراز و فیروزکوه آپارتمان مبله کوتاه مدت اجاره کنید تا از مسیرهای طولانی و ترافیک داخلی تهران در امان باشید. در این مورد پیشنهاد ویژه ما به شما آپارتمان مبله اجاره ای دولت است. یک آپارتمان با تمامی امکانات عالی و رفاهی که در شمال شرق تهران واقع شده است

اجاره روزانه خانه از سایت مبله جار:

ذر آخر به شما پیشنهاد می کنیم با اجاره روزانه خانه در تهران و یا اجاره آپارتمان مبله کوتاه مدت در تهران از سایت مبله جار تجربه ای شیرین از سفر را در تهران را برای خود و خانواده رقم بزنید. شما با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران دیگر ذغذغه اسکان ندارید و با خیال راحت می توانید به گشت و گذار در تهران و حوالی آن بپردازید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891