بازار بزرگ تهران - اجاره خانه مبله در تهران - اجاره روزانه خانه ارزان در تهران

بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران – اجاره خانه مبله در تهران – اجاره روزانه خانه ارزان در تهران

بازار بزرگ تهران مرکز اقتصاد کشور است. امروز قصد داریم تا ساعاتی را در هیاهو بازار بگذرانیم. بازاری که یادگار دوره صفویه، زندیه و قاجاریه می باشد. در نگاه اول از شلوغی و بزرگی بازار بزرگ تهران متعجب می شوید ولی گذراندن وقت در جای جای آن می تواند برایتان جذاب باشد.

بنابراین اگر می خواهید هم به گشت وگذار بپردازید و هم خریدی دلچسب با قیمت هایی به صرفه تر از دیگر مراکز خرید داشته باشید، می توانید با اجاره خانه مبله در تهران در حوالی بازار و یا اجاره روزانه خانه ارزان در تهران با یک تیر دو نشان بزنید و تجربه ای خاظره انگیز از خرید برای خود و یا خانواده رقم بزنید.

تاریخچه بازار بزرگ تهران:

هنگامی که شاه طهماسب صفوی قزوین را به عنوان پایتخت انتخاب کرد، برای زیارت شاه عبدالعظیم به شهر ری می آمد.

شاه طهماسب صفوی در این رفت و آمدها علاقه خاصی به تهران پیدا کرد و دستور ساخت حصار را به دور آن داد. برای ساخت حصار احتیاج به خاک زیادی بود که از دو منطقه شروع به خاکبرداری کردند که بعدها نام این مناطق به چاله حصار و چاله میدان شهرت یافت.

در گذشته، تهران در داخل این حصار بزرگ قرار داشت که از چهار محله تشکیل می شد. نام یکی از این محله ها بعدها به بازار بزرگ تهران تغییر یافت.

اجاره خانه مبله در تهران

پیشینه بازار بزرگ تهران:

بازار بزرگ تهران علاوه بر زیبایی های معماری، تاریخ پرفرازو نشیبی را دارا می باشد. بازار بزرگ در تمام اتفاقات تاریخی در صحنه حضور داشته و نقش خود را به عنوان مرکز اجتماعی به درستی ایفا کرده است.

معماری و ساختار درونی بازار بزرگ تهران:

بازار بزرگ تهران معماری خاص و پیچیدگی های مربوط به خود را دارد. طاق های ضربی، راهروهای پیچیده و هواکش های سنتی از زیبایی های معماری بازار است.

این زیبایی ها در ابتدای ساخت وجود نداشت بلکه به مرور زمان توسعه یافت. این توسعه ها در فضاهای خدماتی هم صورت گرفت به طوری که زورخانه ها، قهوه خانه ها، مسجد، سقاخانه، حمام و حسینیه های بسیاری در این بازار ساخته شد.

گشت و گذار در بخش های تاریخی و زیبای بازار:

بازار بزرگ مساحتی به وسعت صد و پنج هکتار دارد بنابراین مکان ها و بخش های تاریخی زیادی برای بازدید کنندگان این بازار دارد از جمله سبزه میدان، چهار سوق، طاق ها و گنبدهای آجری بازار، سرای امیر، مسجدجامع ، تیمچه حاجب الدوله و تیمچه مهدیه، بقعه امامزاده زید و ….

سبزه میدان:

سبزه میدان از بخش های قدیمی و مهم بازار بزرگ تهران است. این بنا در بخش شمالی بازار قرار دارد و در زمان صفویه ساخته و در دوره قاجار به دستور امیرکبیر تغییرات اساسی در ساختارش داده شد. این میدان مرکزی برای تجمعات سیاسی، اجتماعی و برگزاری مراسم مذهبی در طول تاریخ بوده است. ضلع جنوبی این میدان یکی از ورودی های بازار می باشد که سردر زیبایی دارد.

اجاره روزانه خانه مبله در تهران

چهار سوق بازار بزرگ:

در بازارهای ایران محل تقاطع دو راسته اصلی را چهار سوق گویند. چهار سوق بازار بزرگ در نزدیکی مسجد جامع قرار دارد و دارای سقفی گچکاری شده و کوتاه است.

چهار سوق از بخش های زیبا و پر رفت و آمد می باشد که در سال ۱۱۸۵ خورشیدی ساخته شده است.

اجاره مبله تهران

سرای امیر :

از دیگر بخش های جالب و تاریخی بازار که به کمک اموال شخصی امیرکبیردر سال ۱۲۲۹ خورشیدی به همراه مسجد ساخته شده سرای امیر می باشد .

مسجد امام خمینی یا مسجد جامع :

مسجد جامع که در گذشته به آن مسجد شاه می گفتند از بخش های زیبای بازار می باشد که قدمتی نزدیک به دو قرن دارد و در زمان فتحعلی شاه ساخته شده است .

بازار بزرگ  تهران شاهراه اقتصادی کشور :

این بازار از نظر اقتصادی بسیار پیچیده است و مجموعه ای از خرده فروشان، عمده فروشان، کارگاه های تولیدی، انبارها و… را در خود جای داده است. در بازار بزرگ بسیاری کارخانه های تولید کننده برای ارتباط مستقیم با عمده و خرده فروشان نمایندگی هایی را دارند زیرا مرکز اصلی توزیع کالاهای داخلی و خارجی این شاهراه اقتصادی می باشد.

همین امر سبب شده که شاهد قیمت های مناسب و کیفیت های بهتری نسبت به سایر مراکز خرید باشیم. با توجه به معماری پیچیده و شلوغی بازار اگر می خواهید دچار سردرگمی نشوید و دست خالی برنگردید و بدانید برای خرید هر کدام از وسایل خانه به کدام قسمت بازار بروید با ما همراه باشید:

لوازم خانگی ، قابلمه ، ظروف چینی و کریستال :

برای خرید لوازم خانگی انواع بشقاب های چینی و ظروف کریستال به تیمچه حاجب الدوله بروید. تیمچه حاجب الدوله در کنار مسجد جامع قرار دارد. قطعا از تفاوت قیمت ها در اینجا نسبت به خارج بازار شگفت زده خواهید شد.

فرش و تابلو فرش :

مراکز خرید فرش زیادی در تهران وجود دارد اما اگرمی خواهید تابلو فرش و فرش های دستبافت با قیمت مناسب خریداری کنید به سرای بوعلی در بازار بزرگ بروید. اگر برای رفتن به سرای بوعلی از سبزه میدان به سمت بازار کفاش ها بروید، روبه روی ایستگاه آتش نشانی تابلو این سرا را می بینید.

اجاره روزانه تهران

خرید لوازم التحریر :

برای خرید لوازم التحریر به بازار بین الحرمین بروید. در اینجا از دنیای رنگارنگ متنوع و فانتزی لوازم التحریر شگفت زده می شوید.  برای رفتن به این مکان پس از عبور از سبزه میدان به سمت پله های نوروزخان بروید و پس از ورود به مسجد جامع به سمت چپ بروید .

خرید پارچه درسرای امیر کبیر و راسته کیلویی ها :

برای خرید پارچه به صورت عمده به سرای امیر کبیر بروید اما برای مصرف شخصی و خرید متری به راسته کیلویی ها مراجعه کنید.

لوازم پلاستیکی :

 مغازه های ظروف پلاستیکی آشپزخانه در منتهی علیه شرقی بازار و نرسیده به بازار سید اسماعیل قرار دارد.

خانه مبله اجاره ای در تهران

خشکبار:

کشمش و انگور شهریار، سوهان شهر ری و سبزی های تازه و خشک شده را می توان در چهار سوق بازار یافت.

پوشاک زنانه:

اگر قصد خرید پوشاک زنانه دارید به راسته جعفری بروید که از بخش های شلوغ بازار است. در این بازار می توانید اجناس مورد نظرتان را حتی با نصف قیمت مغازه های عادی خریداری کنید.

طلا، جواهرات، ساعت :

 برای خرید جواهرات به راسته زرگرها بروید. مزیت خرید و سفارش در این بازار اجرت کم ساخت نسبت به خارج بازار است .

لوازم آرایشی و خوراکی :

برای خرید خوراکی و لوازم آرایشی به کوچه مروی بروید و از زیبایی این قسمت از بازار لذت ببرید.

رستوران های بازار بزرگ تهران فرصتی برای استراحت:

بعید است که سری به بازار بزرگ بزنید و گرسنه خارج شوید. در اینجا رستوران های متنوعی که انواع غذاهای ایرانی و سنتی، فست فود و … را به شما ارایه می دهند. البته غذاهای این رستوران ها ارزان نیست ولی در قبال پولی که میدهید غذای با کیفیتی تحویل می گیرید. قدمت بعضی از این رستوران ها به بیش از صد سال می رسد.

اجاره روزانه خانه ارزان در تهران

راههای دسترسی به بازار بزرگ:

بازار بزرگ تهران از جنوب به خیابان مولوی و از شرق به خیابان مصطفی خمینی، از غرب به خیابان خیام و از شمال به خیابان پانزده خرداد می رسد.

از هر یک از خیابان های فوق شما به بازار می رسید اما بازار در طرح ترافیک است و استفاده از وسیله شخصی کمی مشکل می باشد البته با استفاده از سرویس های اینترنتی خودرو مانند اسنپ که علاوه بر قیمت مناسب دارای خودروهای دارای طرح ترافیک با تعداد زیاد هستند تردد راحتی خواهید داشت.

دسترسی با مترو

از طریق خط یک، تجریش-کهریزک از ایستگاه های پانزده خرداد و خیام میتوانید ارزان و ساده به بازار بروید.

دسترسی با تاکسی

بیشتر پایانه های بزرگ تاکسی مانند آزادی و صادقیه برای بازار خط مستقیم دارند .

اجاره خانه مبله در تهران نزدیک بازار بزرگ

خوب، برای دسترسی آسان به این بازار بزرگ و گسترده در قلب تهران علاوه بر تسلط به شیوه های دسترسی وسیله های نقلیه عمومی و شخصی قاعدتا نزدیک بودن خانه مبله اجاره ای به بازار بزرگ نقش اساسی دارد.

نزدیک بودن محل اسکان به بازار بزرگ باعث می شود تا با انرژی بالاتر از تمام قسمت های بازار بازدید کنید. یکی از پیشنهادهای ما به شما خانه مبله بازار بزرگ می باشد.

این خانه مبله ارزان و نقلی در کنار خیابان پانزده خرداد و بازار بزرگ تهران قرار دارد. خانه مبله بازار بزرگ در عین سادگی ضمن دسترسی آسان به بازار تمام آنچه برای آسایش نیاز دارید تامین خواهد کرد.

از لحاظ مقررات اجاره خانه مبله در تهران این واحد تابع قانون مقررات اجاره جمهوری اسلامی ایران است.

اجاره روزانه خانه ارزان در تهران با دسترسی مناسب

واحدهای زیادی وجود دارند که می توانند دسترسی شما را با بازار بزرگ آسان کنند. برای مثال خانه مبله دولت ار طریق بزرگراه صیاد شیرازی دسترسی مناسبی به بازار دارد ولی برای اجاره روزانه خانه ارزان در تهران پیشنهاد ویژه ما به شما اجاره خانه مبله ارزان در فاطمی است.

ویژگی خانه مبله فاطمی علاوه بر قیمت مناسب دسترسی فوق العاده به اکثر بزرگراه های تهران در مرکز شهر است. شما به راحتی می توانید علاوه بر دسترسی خوب به بازار بزرگ به تفرج گاه های شمال تهران نیز با صرف اندک وقت برسید.

خانه مبله فاطمی در کنار اکثر بیمارستان های بزرگ در مرکز تهران قرار دارد بنابراین حتی در صورت بیماری مشکلی پیدا نخواهید کرد.

مبله جار

برای گشت و گذار در بازار بزرگ تهران و خریدی مناسب با قیمتهای باورنکردنی به شما پیشنهاد میکنیم . با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید ، تا به شمادر اجاره خانه مبله ارزان در تهران و حوالی بازار کمک کنند. با اجاره روزانه خانه مبله در تهران میتوانید بدون دغدغه به گشت و گذار در این شهر بپردازید.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891