روستای برغان - اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

روستای برغان – اجاره سوییت مبله ارزان در تهران – اجاره روزانه آپارتمان در تهران

روستای برغان یکی از مقاصدی است که میتواند اوقات خوشی را در دل طبیعت برای ما رقم بزند. روستایی که نشانه هایی از تاریخ رادر خود حفظ کرده است. طرفداران سایت مبله جار با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران می توانند پس از گشت و گذار در تهران سری هم به این روستای زیبا بزنند و برای لحظاتی از دغدغه های زندگی خود را دور کنند.

روستای برغان:

روستای برغان در دهستان برغان، بخش چندار، شهرستان ساوجبلاغ، در غرب استان تهران و در کوه‌های البرز و در میان کرج و هشتگرد واقع شده‌است. در تاریخ ۲۵ دی‌ماه ۱۳۸۷ مناطق طالقان و سیبان‌دره برغان از سوی هیئت وزیران به عنوان مناطق نمونه گردشگری در سطح ملی تعیین شدند.

زمانی که به ابتدای جاده برغان میرسید و به سمت روستا حرکت می کنید چیزی جز درخت و سرسبزی و صدای رود خروشان نمی‌بینید و نمی‌شنوید که روح شما را جلا میدهد. درختان سرسبز و عظیمی را خواهید دید که عمر برخی از آن‌ها حتی به ۱۰۰۰ سال نیز میرسد.

آب و هوای روستای برغان:

رودخانه‌های شاهرود و سنج که از کوه‌های البرز مرکزی سرچشمه می‌گیرند، از کنار این منطقه عبور می‌کنند و این امر بر زیبایی‌ها سرسبزی و طراوت این منطقه می‌افزایند و گردشگران را به وجد می آورد.

به همین دلیل این روستا به روستای توریستی شناخته می شود. آب‌ و هوای آن در بهار و تابستان معتدل و در پاییز و زمستان سرد است و در هر فصلی از سال قشنگی‌های خاص خودش را دارد و در تابستان خیلی‌ها برای گوجه سبز معروفش راهی‌اش میشوند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران

برهه تاریخی روستای برغان:

برغان در برهه‌ای از تاریخ تحت تأثیر حکومت گیلان بود ، ملوک کیائیه مرکز فرمانروایی این ملوک شرق گیلان و موسس آنها سید علی کیا از اعقاب زید علوی پسر امام حسن مجتبی بوده‌است.

برغان به غیر از طبیعت زیبا جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده که این جاذبه ها برغان را به یک روستای بسیار جذاب استان البرز تبدیل کرده است، و به دلیل نزدیکی به اتوبان کرج قزوین طرفداران زیادی دارد.

جاذبه های دیدنی و تاریخی روستای برغان:

روستای برغان جاذبه های تاریخی و جالبی را در خود جای داده است که در زیرآنها را شرح می دهیم.

درخت پیر سیبدارک

در دامنه‌ی دره‌ی شاهرود، زیارتگاهی وجود دارد که به چهل دختر یا پیر سیبدارک معروف است. علت این نامگذاری وجود درخت سیبی قدیمی است که اهالی برای برآورده شدن آرزوهایشان به این درخت دخیل می‌بندند و در شب‌های جمعه، دختران در این زیارتگاه جمع شده و چراغ روشن می‌کنند و حاجت می‌طلبند.

زر میدان یا کاروانسرا:

در میدان بالاده، کاروانسرای بزرگی وجود داشته که محل تجارت کالا و استراحت تجار بوده است. امروزه تنها درب ورودی و دیوارهای نیمه ویران از این کاروانسرا باقی مانده است. دیوارها از جنس کاه‌گل بوده و در محوطه‌ی آن ظروف سفالی و کاشی‌های لعاب‌دار پیدا شده است.
در کنار این کاروانسرا خانه‌ی کدخدای روستا بوده که بیشتر به عنوان محلی برای بازداشت افراد خلافکار استفاده می‌شد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

درختان کهنسال:

دو درخت کهنسال چنار در مسجد جامع روستا قرار دارند. یکی از آنها در ضلع شمالی حیاط مسجد واقع شده و قطر آن حدود ۱۲ متر است. درون تنه‌ی این درخت فضای خالی‌ای به شکل یک اتاق است که نزدیک به ۱۰ نفر گنجایش دارد و در وسط آن یک حوض و اطراف حوض هم تعدادی سکو برای نشستن گردشگران تعبیه شده است. مردم روستا بر این باورند که با دخیل بستن به این درخت به آرزوهایشان خواهند رسید.
درخت چنار دوم در ضلع جنوبی مسجد واقع شده که به گرده بینه مشهور است. قطر این درخت ۱۰ متر بوده و بر خلاف چنار ضلع شمالی حیاط مسجد توپُر و مملو از شاخه‌های سبز است. درختان کوچکتری که در کنار این چنار قرار دارند همگی از ریشه‌های بسار قصور این درخت جوانه زده‌اند.
درخت دیگری به نام نارون داربیخ در روستا وجود دارد که دسته‌های مذهبی در مراسم عاشورا به سمت آن می‌روند و سپس به سمت تکیه‌ی روستا حرکت می‌کنند.

تپه‌ی کش کلا:

در شمال روستای برغان و در ارتفاع ۱۶۷۰ متری از سطح دریا تپه ی کش کلا به ارتفاع ۱۲۰ متر واقع شده است. در گذشته بر فراز این تپه قلعه‌ای تاریخی بوده که امروز اثری از آن دیده نمی‌شود و مردم بومی به خاطر وجود این قلعه، منطقه‌ی کش کلا را به معنای قلعه خشک تعبیر می‌کنند.
قطعاتی از سفال که به دوران ایلخانی و قاجاریه بر می‌گردد در دامنه‌های این تپه کشف شده که در کنار سایر مواردی که در بالا ذکر شد دلیل دیگری برای تاریخی بودن این ناحیه است.

حمام قدیمی روستا کنار رودخانه است که در کنار آن نیز آسیابی بادی وجود داشت. امروزه اثری از این حمام باقی نمانده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

بــازار برغان:

یکی از قدیمی‌ترین بازارهای استان البرز همین بازار روستای برغان است، که در گذشته به عنوان مرکز تجارت محصولات کشاورزی، پنبه و … شهرت داشته است.
این بازار در گذشته حدود ۱۵۰ مغازه داشته که شامل خراطی، خیاطی، قهوه خانه، نعل‌بندی، رنگرزی، حلاجی (پنبه‌زنی)، شیرینی‌پزی، گیوه‌دوزی، خواروبار، عطاری، نانوایی و … بوده است.
گیوه‌های این بازار از جنس موی بز و بسیار هم معروف بود. گیوه‌ها به محض خیس شدن کاملا خم می‌شدند و برای اینکه به حالت اول بر گردند یک شب تا صبح بر روی آنها سنگی به وزن ۳ گیلوگرم قرار می‌دادند.

اقامت در روستای برغان:

در برغان خانه های محلی و سوییت هایی برای اجاره کردن وجود دارند. به علاوه می توانید اقامت در شهرهای اطراف را انتخاب کنید و یا کمپینگ در طبیعت را تجربه نمایید.

اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران

آدرس:

استان البرز ۱۰ کیلومتری شهر کرج

مسیرهای دسترسی به روستای برغان:

برای رسیدن به روستای برغان دو مسیر پیش روی شماست:

مسیر اول

بعد از پشت سر گذاشتن پل اتوبان تهران – قزوین و و عبور از کردان وارد جاده کردان _برغان می شوید که در دهانه ی دره ای سر سبز قرار گرفته و رودخانه ای در کنار آن قرار دارد. پس از گذشتن از چندین روستا به آخرین آنها، یعنی روستای برغان می رسید.

مسیر دوم

وارد جاده باغستان – آتشگاه در کرج بشوید و سپس با استفاده از تابلوهای راهنما مسیر برغان را در پیش بگیرید. این جاده پر پیچ و خم و کوهستانی است و از میان کوه می گذرد.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران در نزدیکی برغان:

ظرفداران مبله جار با توجه به توضیحات ذکر شده اگر تمایل دارید از روستای توریستی برغان دیدن کنید، پیشنهاد می کنیم با همکاران ما تماس بگیرید تا شما را در اجاره روزانه سوییت در تهران و یا اجاره روزانه خانه در تهران و یا حوالی مسیر روستای برغان یاری کنند و واحدهای مبله با امکانات رفاهی عالی در اختیار شما قرار دهند.

مبله جار، انتخابی عالی برای اجاره سوییت مبله ارزان در تهران:

دوستان عزیز هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید، با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا خانه اجاره ای در تهران و یا آپارتمان مبله در تهران را برای شما رزرو کنند.

با انتخاب مبله جار دیگر دغدغه اسکان و مشکل اقامتی در این شهر بزرگ و جداب را ندارید. سوییت هایی مبله با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب که لذت سفر به تهران را برای شما و خانواده دو چندان می کند. در هر نقطه از تهران که بخواهید ما برای شما در کمترین زمان، آپارتمان مبله در تهران در اختیارتان قرار می دهیم.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891