روستای افجه

روستای افجه

روستای افجه از توابع بخش لواسانات شهرستان شمیران است. اگر قصد سفر به تهران را دارید با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا شما در اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران  یاری کنند تا دغدغه اسکان در این شهر شلوغ را نداشته باشید و با خیال راحت به تفریح و گردش بپردازید.

پس از گشت‌وگذار و خرید در تهران اگر از شلوغی و ترافیک این شهر خسته شدید و تصمیم به گردشگری یک‌روزه در نزدیکی تهران داشتید، پیشنهاد می‌کنیم سری به روستاهای اطراف بزنید. روستایی مانند افجه که در بهار زیبایی‌هایش صدچندان می شود. در این روستا و اطرافش شکوفه‌های درختان گیلاس و گردو خودنمایی می‌کند.

روستای افجه کجاست:

روستای افجه در ۳۰ کیلومتری شمال شرقی تهران و ۵ کیلومتری لواسان و در نزدیکی دشت‌های هویج و خرچال و قله ساکا قرار دارد. در بهار و تابستان آب و هوایی مطبوع و در پاییز و زمستان سرد است. این روستا یکی از زیباترین روستاهای اطراف تهران به دلیل بافت تاریخی و دیدنی محسوب می‌شود. اینجا مردمانی خون گرم و مهمان‌ نواز دارد.

بیشتر خانه‌های روستایی قدیمی و غالباً یک طبقه است. در ساخت آن‌ ها از مصالح بومی استفاده‌ شده است. دیوارهای این خانه‌ها از سنگ لاشه و ملاط گل بسار ضخیم ساخته‌شده است اما برای استفاده گردشگران یا صاحبان خانه‌های ویلایی خانه‌هایی با معماری سبک مدرن و مصالح جدید استفاده‌ شده است ولی باغچه‌های روستایی حفظ‌ شده و فضای سرسبزی را ایجاد کرده‌اند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

دشت هویج روستای افجه:

دشت هویج یا گرچال محوطه بسیار سرسبزی است که انواع محصولات سردسیری در ان کاشته می شود. در ضلع شمالی این دشت چشمه هایی وجود دارد که در کنار ان ردیفی از ذرختان بید قد برافراشته اند. در ضلع شمال غرب دشت هویج در مسیر صعود به قله آتشکده دشت سبواستان درختان گردو و گیلاس قرار دارد.

روایت های تاریخی مختلفی حکایت از آن دارند که در روزگار گذشته بخش وسیعی از زمین های این دشت به کاشت هویج اختصاص داشته اما امروز اثری از این مزارع به چشم نمی خورد. اغلب مسافرانی كه به دشت هویج سفر می‌كنند گشتی در مزارع و باغ‌های آن زده و چند ساعتی را با طبیعت زیبای  این منطقه سپری می‌كنند.

این دشت بیشتر محل عبور و استراحت کوهنوردان است ولی دارای آب تمیزی نیست. آب خنک و تمیز را می توانید در کوچه باغ های گیلاس قبل از دشت از طریق یک شیر آب تامین کنید.

برای رسیدن به دشت هویج از تهران دو مسیر پیش روی قرار دارد؛ اولی یک جاده آسفالته ۵ کیلومتری است که با عبور از جاده لشگرک ما را به شهر لواسان و در نهایت افچه و دشت هویج می رساند. راه دوم نیز ۸ کیلومتر مسافت دارد و به طرف شمال شرقی می رود.

آبشار پسچویک:

آبشار پسچویک با ۱۵ متر ارتفاع در فاصله ۵/۱ کیلومتری شمال شرق افجه و در یال کوه مشرف‌ به دشت هویج قرار دارد و اطراف آن را درختان بلندی فراگرفته‌اند.

اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران

آبشار موآب:

‏ آبشار زیبای موآب که در سینه‌کش قله ساکا و قبل از دشت هویج قرارگرفته است ۱۸۰متر ارتفاع دارد. جریان آب آبشار مو آب در اواخر تابستان کاهش می‌یابد.

حمام تاریخی:

در شمال غرب دشت هویج و در مسیر صعود به قله آتشکده کمی آن‌طرف‌تر حمام تاریخی  در مرکز بافت قدیمی روستا قرار دارد و دارای دو بخش مجزای زنانه و مردانه است. بنای حمام دارای طاق و گنبدهای عرقچین و قوس‌های جناغی است. قدمت حمام به دوره صفوی و یا اوایل قاجار می‌رسد. این حمام همچنان مورد استفاده مردم روستا است.

سقاخانه:

در محله چراغخان افجه سقاخانه کوچکی قرار دارد که به سقاخانه ابوالفضل (ع) شهرت دارد. در کنار سقاخانه درخت  کهن‌سال چناری به عمر ۴۰۰ سال وجود دارد. شاید قدمت بنای اولیه سقاخانه  به قدمت عمر چنار باشد.

قصر قاجار:

در قسمت شمالی روستای افجه و در میان باغ نسبتاً وسیع، بقایای قصری از دوره قاجار به‌ جا مانده است. گفته می‌شود این قصر به ناصرالدین‌شاه تعلق داشته و توسط اعتمادالدوله ساخته‌شده است. امروزه از این قصر به‌جز پی و دیواری کوتاه‌تر و انبوهی از آجرهای قرمزرنگ چیزی نمانده است.

قلعه سربند:

قلعه سربند یا ساکا از آثار بسیار قدیمی این ناحیه است که بر روستاهای امامه، راحت آباد، ناصرآباد، کند سفلی و علیا، افجه و بخش بزرگی از لواسان اشراف دارد.‏ بر اساس آثار باقی‌مانده موجود مصالح به‌کاررفته در این بنا شامل سنگ لاشه، ملاط گچ و ساروج، آجر، خشت و گل است.

سفال‌های یافت شده پیرامون قلعه از انواع نخودی، نقش استامپی، نقش زیر لعاب و سفال‌های لعاب‌دار سبزرنگ و لاجوردی و آبی است که قدمت قلعه را حداقل به قرون دوم و سوم دوره اسلامی می‌رساند. این قلعه تا دوره صفوی فعال و مورداستفاده بوده است.

اجاره ویلا تهران

محوطه دشته:

 این محوطه در فاصله ۳ کیلومتری روستای افجه در حد فاصل میان آبشار پسچویک و دشت هویج واقع شده و باغ‌های گیلاس بسیار زیبایی دارد. گردشگران و کوهنوردانی که قصد رفتن به دشت هویج و یا قلل و ارتفاعات افجه را دارند از این مکان به عنوان استراحتگاه موقت استفاده می‌کنند.

 اماکن اقامتی روستای افجه:

افجه فاقد هرگونه امکان اقامتی است. تنها رستورانی کوچک دارد. نزدیکترین کلانتری، پمپ بنزین و مرکز درمانی ذر لواسان با  ۵کیلومتر فاصله واقع است. ماندن در دشت هویج هم نیازمند داشتن تجهیزات سفرهای طبیعی و نیز آگاهی از منطقه است و نیز اطلاع از وضعیت جوی هم بسیار ضروری است. در صورت نیاز به همیاری مردم محلی می توانید با دهیاری افجه تماس بگیرید.

مسیر دسترسی به روستای افجه:

هر جای تهران باشید، باید خودتان را به اتوبان شهید بابایی و جاده لشگرک برسانید. راه لواسان را پی گیرید. وارد بلوار اصلی شهر لواسان که می‌شوید بعد از رسیدن به میدان، به سمت چپ تغییر مسیر دهید. پس از حدود ۸ کیلومتر به روستای افجه خواهید رسید. جاده آسفالت را ادامه دهید تا به دوراهی برسید که سمت راست ادامه جاده آسفالت و از پل عبور می‌کند. سمت چپ هم به‌وسیله جاده‌ای خاکی شما را به‌ پای کوه خواهد برد

در آخر پیشنهاد  مبله جار به شما این است که با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران با خیال راحت به گشت و گذار در تهران و حوالی شهر بپردازید و خاطره ای به یاد ماندنی از سفر برای خود رقم بزنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران:

خوب به هر حال اگر بخواهید به افجه سر بزنید شاید دوست داشته باشید محل اقامتتان در تهران به دور از ترافیک و مسیرهای طولانی باشد. با توجه به این که افجه در شمال شرقی تهران واقع شده است مسلما آپارتمان مبله شما باید جای در شمال یا شرق و یا مرکز تهران باشد.

اگر به دنبال اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران باشید می توانیم آپارتمان مبله فاطمی در مرکز تهران را به شما پیشنهاد دهیم. این واحد مبله نقلی بوده و تمام امکانات رفاهی شما را تامین خواهد کرد. یکی از مشخصه های این واحد که نظر شما را برای اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران تامین خواهد کرد دسترسی مناسب به چند بزرگراه از جمله بزرگراه همت، بزرگراه کردستان، بزرگراه رسالت است. البته این واحد به خیابان های مهمی همچون خیابان فاطمی، خیابان ولی عصر، خیابان شهید مطهری و خیابان شهید بهشتی نیز بسیار نزدیک می باشد.

این آپارتمان همچنین نزدیک اماکن هنری نظیر تالار وحدت قرار دارد. برای رفتن به افجه از این واحد مبله در مرکز تهران کافی است از طریق بزرگراه کردستان به بزرگراه همت رفته و سپس از طریق بزرگراه های امام علی و ارتش به جاده لواسان برسید و بقیه مسیر هم قبلا به شما توضیح داده شده است. 

اجاره روزانه سوییت در تهران نزدیک افجه:

برای دسترسی راحت به افجه برای شما پیشنهادات دیگری نیز داریم. یکی از مسیرهای مناسب برای رفتن به افجه مسیرهای شمالی تهران است مثلا نیاوران. نیاوران البته خود در محاصره درختان تنومند قدیمی نگینی در شهر تهران است. برای اجاره روزانه سوئیت در تهران و در نزدیک ترین مسیر به روستای افجه سوئیت مبله نیاوران یکی از ایده ال ترین واحدهای ماست. سوئیت زیبا در محله ای زیباتر. برای رسیدن به روستای افجه سوئیت مبله نیاوران کافی است از طریق خیابان نیاوران و گذشتن از کاخ نیاوران وارد بزرگراه ارتش شده و در انتهای بزرگراه ارتش وارد ورودی جاده لواسان شوید.

مبله جار:

در انتها اگر هنوز در مورد مسیر مشکلی داشتید و یا اگر به دنبال اجاره اپارتمان مبله در تهران و یا اجاره سوئیت مبله در تهران بودید در دلتان شکی راه ندهید. هر لحظه با ما تماس بگیرید ابتدای راه ما برای ارائه خدمات نوین در اجاره آپارتمان مبله به شما عزیزان در هر نقطه از تهران خواهد بود.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891