پارک آب و آتش - اجاره روزانه آپارتمان در تهران - اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

پارک آب و آتش – اجاره روزانه آپارتمان در تهران – اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

پارک آب و آتش یکی از جدیدترین پارک‌های شهر تهران است که فضایی متفاوت و مدرن دارد. با اجاره روزانه آپارتمان در تهران و یا اجاره سوییت مبله ارزان در تهران از مبله جار در سفر به تهران، فرصت دیدن از این پارک را از دست ندهید.

یکی از فواید مهم طبیعت گردی که بسیاری از ما در جستجوی آن می باشیم، نیروی تازه گرفتن و افزایش شور و ذوق و به طور کلی سرزندگی است که زمانی که به کار و زندگی خود بازمیگردیم همچنان وجود دارد و این نشان می دهد که طبیعت گردی تنها ارائه دهنده آن است.

پارک آب و آتش - اجاره روزانه آپارتمان در تهرانپیک‌نیک رفتن تفریح هیجان‌انگیزی است که یکی دو نسل قبل رواج بیشتری داشت اما این روزها مخصوصا اگر در شهرهای بزرگ زندگی ‌کنید و دائم درگیر کار و زندگی روزمره باشید، کمتر احتمال دارد که آخر هفته به عنوان تفریح به طبیعت بروید و پیک‌نیک راه بیندازید.

معرفی پارک آب و آتش:

دو عنصر حیات یکجا جمع شده‌اند؛ آب و آتش. در میان تپه ماهورهای عباس آباد شعله‌های آتش و فواره‌های آب، دل آسمان را می‌شکافند و بالا می‌روند. هیاهوی جمعیت با سکوت طبیعت می‌آمیزد و این جنبش و هیاهو در عین سکوت و آرامش ویژگی منحصر به فردی است. که گلستان حضرت ابراهیم، بوستان آب و آتش را به یکی از دیدنی‌ترین تفرجگاهها و بوستان‌های فرامنطقه‌ای تهران تبدیل کرده است.

پارک آب و آتش - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

بوستان آب و آتش با مساحت بزرگ در خیابان آفریقا واقع شده است از نظر ساختار طراحی به دو بخش «جنبش و هیاهو» و «سکوت و آرامش» تقسیم شده تا در آرامش و سکوت نظاره‌گر جنبش و هیاهوی زندگی باشید. این پارک دارای امکاناتی کامل است و همچنین قرارگیری آن در نزدیکی پل طبیعت، بوستان بنادر و بوستان نوروز باعث شده که میزان بازدید از آن بیشتر هم شود.

ورودی اصلی بوستان در ضلع شمالی و حاشیه بزرگراه حقانی قرار دارد. پلکان گلکاری شده و همچنین در کنار آن دالانی که از زیر حوضچه ای پرآب می گذرد. با دیوارهایی از بلوک های شیشه‌ای رنگارنگ، پوشیده شده دو راهی هستند که شما را به محوطه و میدان اصلی بوستان می‌رسانند.

پارک آب و آتش - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

امکانات پارک آب و آتش:

امکانات و تفریحاتی که در این پارک پیش روی شما قرار می‌گیرد. عبارت است از، پل طبیعت، گنبد مینا، پل ابریشم، پیست اسکیت و دوچرخه، انواع کافه‌ها و رستوران‌ها، سرویس بهداشتی، فود کورت، پیست سوارکاری، کبوترخانه، برج آتش و آب فشان‌، کالسکه رانی و….. که برای آشنایی بیشتر شما همراهان عزیز مبله جار به شرح مختصری از هر کدام در ادامه می پردازیم.

پل طبیعت:

بهتر است اول از همه سری به پل باشکوه طبیعت بزنید. البته در مقاله ای جداگانه بطور مفصل به معرفی کامل این پل پرداختیم. پل طبیعت در بهار ۱۳۹۳ افتتاح شد و بنای نسبتا جوانی به حساب می‌آید! این پل یک پل معمولی و فقط برای عبور و مرور نیست. وجود کافه‌ها و رستوران‌ها و نیمکت‌های سرتاسر پل هم این حرف را تایید می‌کند!

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتشچیز جالب‌تری که حتما توجه شما را هم جلب خواهد کرد فضای سبز پل است. در جای جای این پل زیبا انواع درختچه‌ها، گل‌ها و … به چشم می‌خورد، که چهره پل را غیرقابل وصف کرده است .

گنبد مینا:

گنبد مینا، که بنای چشم گیر آن نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، نام بزرگترین آسمان نمای ایران است که در تابستان ۱۳۹۳ افتتاح شد. البته این بنا در واقع در بوستان نوروز قرار دارد اما تا پارک آب و آتش هم چند قدمی بیشتر فاصله ندارد.

گنبد مینا در واقع یک شبیه ساز از جهان شناخته شده هستی است. که شامل کلیه کرات، اجرام سماوی، کهکشان‌ها و ستارگان است. این مجموعه همچنین دارای سالن نمایشی است که در آن فیلم‌های علمی نجومی پخش می‌شود.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

فواره های آب:

آب‌نمای پارک مانند آن چیزی است که در فیلم‌ها به نمایش می‌گذارند. زمین به یک‌بار دهن باز می‌کند و آب با فشار شدید به سمت آسمان فوران می‌کند. این ستون‌های آب طوری تعبیه شده‌اند که می‌توانید به‌راحتی از میان آن‌ها عبور کنید و به مسیرتان ادامه دهید.

برج آتش:

چهار برج آتش در ضلع شرقی بوستان و در کنار فواره های اب با ارتفاع ۱۰ متر ساخته شده اند. هر شب همزمان با تاریک شدن هوا برج‌های آتش روشن می شوند. هر یک از این برج ها شعله های پرحرارت آتش را در فواصل زمانی مشخص تا ارتفاع یک تا ۸ متر به آسمان تیره شب پرتاب می‌کنند.

پیست اسکیت و دوچرخه:

اگر اهل دوچرخه سواری یا اسکیت هم نیستید از تماشای پیسکت غافل نشوید. همه روزه جوانانی فقط برای اسکیت و دوچرخه سواری به این پیست می‌آیند که با حرکات هیجان انگیزشان سرگرم‌تان خواهند کرد.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

خودران:

دستگاه خودران یا دوچرخه ایستاده وسیله عجیب است، که باوجود حرکت روی دو چرخ در یک محور از تعادل جالبی برخوردار است. با این وسیله برقی می‌توانید به راحتی در گوشه و کنار پارک گشت بزنید.

پیست سوارکاری:

در قسمت بالایی پارک پیست اسب سواری وجود دارد که برای علاقه مندان کلاس‌های آموزشی سوارکاری هم برگزار می‌کند.

آلاچیق های پارک:

این بوستان دارای آلاچیق‌ها ی متعدد برای استراحت می‌باشد. این آلاچیق‌ها دارای دو نوع با میز و صندلی و یک نوع، ویژه پهن کردن زیرانداز می‌باشد، در این آلاچیق‌ها از مناظر زیبای تپه‌های عباس آباد می توان لذت برد.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

کافی شاپ و رستوران:

برای کافی شاپ آن هم یک سازه زیبا طراحی شده است. یک کشتی که می توانید روی آن انواع و اقسام نوشیدنی ها و دم نوش ها را میل کنید. علاوه بر این کشتی، که در انتهای پارک قرار گرفته است دو بوفه دیگر هم در کنار زمین اسب سواری و نزدیک پل طبیعت وجود دارد که انواع خوردنی ها و خوراکی ها در آنها پیدا می شود.

برج فانوس:

پارک آب و آتش و بوستان بنادر به هم چسبیده اند. مرز بین این دو پارک یک برج فانوس است. برجی شبیه برج های فانوسی که در کارتون ها دیده اید یا در داستان ها خوانده اید.

استوانه ای و سفید اما نه چندان بلند با ۱۲ متر ارتفاع. یک برج فانوس دریایی که می توان از راه پله های مارپیچ آن بالا رفت و منظره های پارک را دید زد. آدم ها را و اتوبان ها و خیابان هایی را که از دور و بر پارک می گذرند. با بالا رفتن از برج ارتفاع زیادی نخواهید داشت اما نمای ۳۶۰ درجه ای منطقه زیر نگاه شماست.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

آمفی تئا‌تر:

چادری ۷۰۵ متری با روی گردان ۳۷۰ نفری بخشی از آمفی تئا‌تر این بوستان را تشکیل می‌دهد. این محوطه باز برای برگزاری انواع مراسم آئینی و مذهبی، جشن‌ها و تئاترهای خیابانی و مانند آنها پیش بینی شده است. این آمفی تئا‌تر‌‌ همان جایی است که میزبان تماشاگران نمایش پرده خوانی هم خواهد بود.
در طول ایام سال و به مناسبت های مختلف جشن ها و مراسم مختلفی در این محل برگزار می شود که پیشنهاد می کنیم شرکت در آنها را از دست ندهید.

درشکه سواری:

جایی بین چادر نمایش و راپل، می توانید. درشکه سواری را تجربه کنید. اسب ها شما را دور پارک چرخ می دهند. ظرفیت هر کدام از این کالسکه ها ۱۸۰ کیلوگرم است؛ به اندازه دو نفر و یک کودک زیر ۱۰ سال. در جایی نزدیک ایستگاه درشکه، محلی هم برای آموزش اسب سواری تدارک دیده شده است.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

آموزش راپل و هیجان در تیرول:

برای آموزش راپل و حرکت با یک طناب و قرقره در پارک آب و آتش هم جایی حوالی برج فانوس در نظر گرفته شده است، تا هیجان معلق ماندن میان زمین و هوا را تجربه کنید. یک نمونه در ابعاد بسیار کوچک و ارتفاع کم که شما را هیجان زده می کند.

اسم اینجا را «تیرول» گذاشته اند. یکی از وسوسه انگیزترین تفریحات موجود در پارک است. روی تپه ای بلند می روید و با یک دستگیره که با قرقره به طنابی بلند وصل شده، آویزان می شوید و سر می خورید به سمت پایین به طرف تپه دوم که از اولی کوتاه تر است.

شرایط استفاده از راپل:

شرط استفاده از این راپل داشتن قدی کمتر از ۲ متر و وزنی پایین تر از ۱۲۰ کیلوگرم است. آنهایی هم که از ارتفاع می ترسند یا ناراحتی قلبی دارند حق استفاده از تیرول را ندارند. اگر این شرایط را داشته باشید، احتمالا شما هم مثل بقیه بین زمین و آسمان از هیجان و ترس و لذت، جیغ خواهید کشید.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - پارک آب و آتش

مسیر دسترسی به پارک آب و آتش:

برای رسیدن به بوستان می توان از مسیرهای مختلف و وسایل نقلیه متفاوتی استفاده کرد.

خودروی شخصی:

برای رسیدن به مجموعه پارک آب و آتش با خودروی شخصی باید خود را به بزرگراه حقانی برسانید. در مسیر غرب به شرق این بزرگراه، بعد از عبور از چهارراه جهان کودک وارد خیابان علامه شهیدی (دیدار سابق) شوید. این خیابان در ضلع غربی پارک آب و آتش، بعد از چهار راه جهان کوچک و نرسیده به پل عابر پیاده دیده می شود.

خودروی خود را می توانید در حاشیه این خیابان پارک کنید. و یا از پارکینگ عمومی بوستان آب و آتش، پارکینگ های اختصاصی ایثارگران و رستوران های پارک و یا پارکینگ عمومی فودکورت پارک استفاده کنید.

مترو:

برای رسیدن به پارک آب و آتش از طریق مترو باید وارد خط یک آن (خط کهریزک- تجریش) شوید. ایستگاه حقانی، ایستگاه مورد نظر شما برای رسیدن به بوستان آب و آتش است. در این ایستگاه پیاده شوید و با توجه به تابلوهای راهنما خود را به بوستان آب و آتش برسانید.

البته از سمت ایستگاه متروی همت نیز به این پارک دسترسی دارید که باید ابتدا از مسیر پارک طالقانی وارد پل طبیعت شوید و از آنجا به سمت پارک آب و آتش حرکت کنید.

اتوبوس:

چنانچه بخواهید برای رفتن به آب و آتش از اتوبوس استفاده کنید باید سوار اتوبوس های خطی که از بزرگراه رسالت عبور می کنند یا اتوبوس هایی که مقصد نهایی آنها پایانه حقانی‌ست، شوید و بعد از پیاده روی مسیر پایانه اتوبوس ها تا پارک آب و آتش خود را به این بوستان برسانید.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران در حوالی مسیر پارک آب و آتش:

همراهان عزیز مبله جار پیشنهاد می کنیم از آنجا که پارک آب و آتش در جوار دو منطقه گردشگری پل طبیعت و بوستان طالقانی است. می توانید با اجاره روزانه خانه در تهران و در همین حوالی فرصتی بسیار مناسب برای گشت و گذاری دلچسب و هیجان انگیز در سفر به تهران می باشد.

با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و بازدید از پارک آب و آتش، پل طبیعت و بوستان طالقانی سفری خاطره انگیز و فراموش نشدنی در ذهنتان ثبت می کنید.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران از مبله جار:

در انتها، به شما مسافران عزیز پیشنهاد می کنیم هر زمان قصد عزیمت به تهران را داشتید با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید. تا در کوتاه ترین زمان سوییت مبله  شیک و مدرن با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر نقطه ای از پایتخت که مد نظر دارید برای شما رزرو می کنند.

در سفر به تهران با انتخاب مبله جار و اجاره روزانه سوییت در تهران و یا خانه اجاره ای در تهران دیگر دغدغه و مشکلات اسکان در این شهر شلوغ و پرترافیک را ندارید. مبله جار راحتی و آسایش را برای شما مهیا می کند.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891