کاخ نیاوران

کاخ نیاوران

کاخ نیاوران

زیاد پیش می آید که یک محله، شهر یا حتی کشور را به خاطر یک بنا، مجموعه یا اثری تاریخی بشناسند. به عنوان مثال در هر جای دنیا تصویری از برج آزادی نشان دهیم، تهران تداعی می شود و به طور مشابه، هر وقت نام نیاوران را می شنویم، کاخ آخرین پادشاه پهلوی در یادها تداعی می شود. به هر رو ، در این نوشته به کاخ نیاوران و آن حوالی می پردازیم و مثل همیشه به خاطر داشته باشید؛ در صورتی که برایتان جالب شد که حتی یک روز در منطقه ای که معرفی می کنیم بمانید، کافی است با ما ارتباط بگیرید. آپارتمان و سوئیت مبله، در بهترین قسمت های نیاوران، با بهترین امکانات، از یک روز تا چند هفته و ماه را از ما بخواهید.

کاخ نیاوران کجاست؟

سال ها پیش در شمال تهران، منطقه ای وجود داشت که برای جمع آوری نی به آن مراجعه می شد، زیرا نیزارهای زیبا و قدرتمندی داشت. آب و هوای مناسب، زیبایی منظر، قرارگیری در منطقه ای دوست داشتنی، به همراه فاکتورهایی دیگر پادشاهان قاجار را یکی پس از دیگری به آن جا کشاند و در یک مجموعه باغ، کاخ هایی تاسیس شد.

آخرین بار، در سال ۱۳۳۷، محمدرضا پهلوی پادشاه وقت، دستور ساخت کاخی را داد تا گل بناهای باغ را در تاریخ به نام خود ثبت کند. آن عمارت، به کاخ نیاوران معروف شد و درباره اش زیاد شنیده ایم و می دانیم.

چرا باید به کاخ نیاوران برویم؟

اگر دوست دارید برای لحظه ای هر چند کوتاه از روزمرگی ها بیرون بیایید و در بین صفحات تاریخ جایی برای خود دست و پا کنید، جا پای سیاستمداران و خبرنگارانی بگذارید که روزهایی پرتلاطم را تجربه کرده اند، شاید رفتن به کاخ نیاوران بهترین گزینه باشد.

از کجا به نیاوران برویم؟ کجا ساکن شویم؟

آدرس اصلی میدان شهید باهنر یا همان نیاوران سابق است. اما اگر در تجریش سکونت داشته باشید تاکسی و اتوبوس وجود دارد، از راه آهن هم می توانید به تجریش و سپس کاخ بیایید چون خط مترو وجود دارد. در نتیجه، حوالی باغ، تجریش و تمامی مسیرهایی که مستقیم به تجریش راه دارند می توانند گزینه های بالفعل سکونت شما تلقی شوند.

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891