اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر

اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر

اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر

اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر.

برای اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر می توانید بر روی راهنمایی ما حساب کنید. باغ موزه قصر تهران یکی از موزه های فرهنگی و تاریخی دوره معاصر ایران است. با اجاره روزانه سوییت در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار فرصتی عالی برایتان فراهم می شود تا در سفر به پایتخت بازدیدی از این باغ موزه داشته باشید. این موزه از لحاظ  فضا با دیگر موزه هایی که دیده اید کمی متفاوت است و گویی وارد تونل زمان می شوید و به دوره قبل سفر می کنید.

خانه اجاره ای در تهران - موزه قصر تهران

باغ موزه قصر ممکن است برای نسل های قدیم تداعی خاطرات تلخ باشد، ولی برای فرزندان نسل جدید ایران زمین این موزه به یکی از دیدنی های جذاب تهران تبدیل شده است. به شما همراهان عزیز مبله جار پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با فضا و معرفی بخش های مختلف موزه قصر تهران تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تاریخچه موزه قصر تهران:

قصر قاجار در دومین سال پادشاهیه، فتحعلی شاه قاجار در سال ۱۲۱۳ هجری قمری در خارج از شهر تهران آن دوران ساخته شد. در اواخر حکومت ناصر الدین شاه قصر متروکه گردید و سپس در اختیار کلنل کاساکوفسکی برای استقرار نیروهای قزاف قرار داده شد.

اجاره روزانه خانه در تهران - موزه قصر تهران

در زمان حکومت رضا شاه و ریاست سوئدی‌ها بر نظمیه تهران، زندان نظمیه با توجه به شمار زیاد زندانیان بسیار کوچک بود. بنابراین سرتیپ درگاهی رییس نظمیه تهران درخواست مکانی وسیع برای زندان را کرد و سپس قصر قاجار به عنوان این محل در نظر گرفته شد و زندان قصر در سال ۱۳۰۸ به دست رضاشاه افتتاح گردید. و تا دهه چهل این زندان تنها زندان پایتخت بود و قصر بین ارتش، مخابرات و زندان تقسیم شد.

اجاره اپارتمان مبله در تهران - موزه قصر تهران

در سال ۱۳۸۳ زندان قصر تعطیل و بخشهایی از آن توسط شهرداری تخریب شد، اما با پیگیری کانون زندانیان سیاسی قبل از انقلاب از تخریب آن جلوگیری و به عنوان آثار ملی ثبت گردید، و در سال ۱۳۹۱ به عنوان باغ موزه افتتاح شد.

در واقع اگر بخواهیم تاریخچه موزه قصر تهران را در دو جمله توصیف کنیم، باید گفت: قصری که زندان شد و زندانی که موزه شد.

معرفی موزه قصر تهران:

موزه قصر یا قصر قاجار در نزدیک ایستگاه قصر، واقع در محل برخورد جاده قدیم شمیران (خیابان دکتر شریعتی) با خیابان عباس‌آباد (خیابان بهشتی امروزی)  قرار دارد که، در حکومت رضاشاه پهلوی ویران گردید و به جای آن زندان قصر بنا شد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

این موزه یکی از خلاقانه ترین موزه های کشور است، زیرا فضای ترس و رعب آور زندان به مکانی فرهنگی تبدیل شده است. که این خود، کاری خارق العاده می باشد و ریشه اصطلاح آب خنک خوردن از این زندان گرفته شده است. بدین شرح که، در زیر قصر یا همان زندان، چشمه ی آب خنکی بود. که هر فردی با ورود به زندان از آن می نوشید و در اصطلاح رواج پیدا کرد که می گفتند فلانی به آب خنک رفته بود.

بنای این موزه در زمان قاجار یکی از قدیمی ترین قصرهای پادشاهان دوره قاجار است، که از این قصر قدیمی یک کلاه فرنگی و یک ساختمان قدیمی باقی مانده‌ است.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - موزه قصر تهران

بخش های مختلف باغ موزه قصر تهران:

باغ موزه قصر از بخش های مختلفی به شرح زیر تشکیل شده است. بنابراین به شما همراهان عزیز پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با این مجموعه با مبله جار تا انتهای مطلب همراه باشید.

موزه زندان مارکوف:

مساحت این قسمت ۸۸۰۰ مترمربع است، که از بخش های مختلفی نظیر نمایشگاه، کافه، گالری، اسناد و اشیاء تاریخی، سالن اجتماعات و گالری فصلی تشکیل شده است.

زورخانه و کتابفروشی دائمی از دیگر بخش های موزه زندان مارکوف می باشد، که در کتابفروشی این موزه کتابهایی با موضوع تاریخ انقلاب و مبارزات سیاسی به فروش می رسد.

آپارتمان مبله تهران - موزه قصر تهران

سالن فرخی یزدی:

سالن فرخی یزدی در ضلع غربی موزه قصر تهران واقع می باشد، که سالن آمفی تئاتر این مجموعه محسوب می شود و مجهز به سیستم های تصویری و صوتی است.

از این سیستم ها برای اجرای نمایش فیلم، تئاتر، موسیقی زنده و همایش استفاده می شود، که ظرفیت ظرفیت این مجموعه ۲۰۰ نفر می باشد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه قصر تهران

موزه سیاسی:

ساختمان سفید زندان سیاسی ۵ مترمربع مساحت دارد و از بخش های مختلفی نظیر کتابخانه، سلول های زندانیان آن دوران، حسینیه و هتل زندان تشکیل شده است. که بیانگر حوادث و فعالیتهای سیاسی مبارزان انقلاب اسلامی است.

همچنین این بخش سه حیاط دارد که در آن ویدیوهای فعالیت های سیاسی و نماهنگ برای بازدیدکنندگان موزه پخش می شود.

اجاره اپارتمان مبله در تهران - موزه قصر تهران

برج های دیدبانی:

این برج ها از آثار باقیمانده زندان قصر در آن دوران است، که در گوشه ی محوطه می باشد.

برج جنوب شرقی برای رصد نجومی و شهری مجهز به دوربین دو چشمی و تلسکوپ می باشد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه قصر تهران

نیایشگاه:

از دیگر بخش های موزه قصر تهران نیایشگاه است، که در اوایل انقلاب بخشی از دادگاهی ها در این قسمت برگزار می شد. این بنا معماری قدیمی و زیبایی دارد و کاشیکاری های موجود در آن توسط اساتید کاشیکار حرفه ای انجام شده است.

نگارخانه ملک الشعرای بهار:

این گالری در موزه مارکوف واقع شده است که ویژگی خاص این مجوعه طراحی و نورپردازی آن می باشد و در این نگارخانه می توان ۴۰۰ تابلو را به نمایش در آورد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

باغ ايراني:

محوطه ی باز، موزه قصر تهران با مساحت ۵۰۰۰ مترمربع فضایی بسیار سرسبز دارد که با درختان انگور، چنار، کاج، توت، بیدمجنون، سروناز و نارون احاطه شده است. فضای سنتی و نوع درختان این باغ حال و هوای قدیم را برای بازدید کنندگان تداعی می کند.

در ضلع شرقی باغ سروستانی ایجاد شده که فضایی آرام و مناسب برای استراحت بازدید کنندگان موزه می باشد. با اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر می توانید از دیدنی های این موزه بازدید نمایید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

گشتی در موزه قصر تهران:

در این بخش قصد داریم اتاق به اتاق موزه قصر را باشرح مختصری جزییات هر قسمت برایتان توضیح دهیم تا با فضا و حال و هوای این باغ موزه آشنا شوید

ورودی زندان:

این زندان مانند بقیه زندانها با در آهنی باز می شود، که با عبور از آن وارد راهرویی کوتاه می شوید. در دو طرف راهرو اتاقهای کوچکی وجود دارد در این اتاقک ها ورود و خروج زندان انجام می شد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه قصر تهران

زندان مارکوف:

پس از پشت سر گذاشتن این راهرو وارد محوطه زیبا و سرسبز موزه قصر می شوید که روبه روی خود زندان مارکوف را می بینید. با ورود به زندان مارکوف در سمت راست این بنا غرفه ای شیشه ای توجهتان را جلب می کند. که در آن کلکسیونی از خودروهای زیبای قدیمی گرداوری شده است.

اگر تمایل ندارید از توضیحات راهنمای موزه استفاده کنید، می توانید با روشن کردن وایفای گوشی و نصب برنامه موزه قصر به سهولت اطلاعات هر قسمت را از این موزه را در طول بازدید از موزه دریافت می کنید.

آپارتمان مبله تهران - موزه قصر تهران

زورخانه و بند تاریخ:

در ادامه مسیر زندان مارکوف شما، زورخانه زندان را می بینید. پس از طی مسیری کوتاه سلول هایی توجه شما را به خود جلب می کند، که تبدیل به غرفه شده اند نام این بند تاریخ است. که در هر سلول آثار و اسنادی از وقایع مهم دوره قاجار تا پهلوی وجود دارد.

خانه اجاره ای در تهران - موزه قصر تهران

فضای پخش و بند اسناد:

در انتهای سالن بند تاریخ، فضای پخش است. که از سه بخش بازداشتگاه پهلوی دوم، زندان پهلوی اول و بند اسناد تشکیل شده است. بند اسناد مشابه بند تاریخ است با این تفاوت که آثار این بخش به دوره مربوط به انقلاب است. این اسناد شامل روزنامه، دستگاه های چاپ، عکس، کتاب و دست نوشته است.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - موزه قصر تهران

صدای فرمان مظفرالدین شاه:

در این سالن غرفه ای است، که بیشتر از بقیه غرفه ها جذاب و جالب است. در یکی از سلول های سالن ،گوشی های قدیمی از سقف آویزان و با نزدیک گذاشتن آن به گوشتان صدای فرمان مظفرالدین شاه را با صدای خودش می شنوید.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه قصر تهران

حیاط هواخوری:

پس از عبور از این بند به راهروی کوچک هواخوری می رسید، که به حیاط می رسد و زندانیان از این حیاط برای هواخوری استفاده می کردند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - موزه قصر تهران

بازداشتگاه پهلوی:

در بازداشتگاه پهلوی با عبور از یکی از سلول ها، صدای آواز دردناک یکی از زندانیان که توسط زندانبانی ضبط شده را شبیه سازی کرده اند و دقیقا فضای غمگین زندان را در آن زمان، بازدید کنندگان با بند بند وجودشان حس می کنند.

در ابتدای ورود بازداشتگاه پهلوی اول دو مجسمه مسولان زندان آن دوره است. در این بند سلول اولین قاتل زنجیره ای و اولین فراری زندان قصر و فرخی یزدی را می بینید.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

بند سیاسی:

ساختمان سفیدی در محوطه باغ موزه خودنمایی می کند که بر خلاف ظاهر ساختمان، دیوارهای داخلی آن خاکستری، دلگرفته و تاریک است این بخش بند سیاسی می باشد. که از چهار بند و سه حیاط تشکیل شده که پس از گذر از دری آهنین و دری میله ای به دفتر زندان می رسید.

اجاره اپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

سالن ملاقات:

بعد از عبور از سلول های این بند وارد سالن ملاقات می شوید. در این قسمت صدای ضبط شده زندانیان با خانواده هایشان پخش می شود و شما حس شیرین لحظه ملاقات خانواد ها و زندانیان را از درون حس می کنید. بعد از خروج از اتاق ملاقات به ساختمانی می رسید که روی در این سلول ها نام تعداد زیادی از چهره های مهم سیاسی هنری و مذهبی نوشته شده است.اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه قصر تهران

راهروی شب آخر و پایان بازدید از موزه:

یکی از ناراحت کننده ترین بخش ها راهروی شب آخر است، که این راهرو محل زندان افراد محکوم به مرگ است. پس از عبور از سلول های تاریک و در آهنی وارد بخش ورودی موزه قصر می شوید و بازدید به پایان می رسد.

اجاره روزانه خانه در تهران - موزه قصر تهران

زندانیان مشهور در زندان قصر:

سرتیپ درگاهی اولین زندانی قصر بود. وی پس از دو روز از همراهی رضاشاه، در افتتاح زندان قصر راهی زندان و محبوس شد. عبدالحسین تیمور تاش، صولت الدوله، صارم الدوله، بزرگ علوی، علیمردان خان بختیاری و پنجاه و سه نفر، قوام السلطنه و محمد فرخی یزدی از اشخاص معروف این زندان بودند.

از دیگر زندانیان مشهور اصغر قاتل (اولین قاتل زنجیره ای)، منوچهر آزمون و سید مهدی بلیغ می توان نام برد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

امکانات موزه قصر تهران:

  • راهنمای موزه
  • سرویس بهداشتی
  • رستوران و کافی شاپ
  • بوفه
  • اقامتگاه

کافی شاپ مارکوف:

در باغ موزه قصر کا فه های متعدد و با دیزاین خاصی ساخته شده است. یکی از آن ها کافی شاپ مارکوف می باشد. که نمای شیشه ای و فضای شیک و دلنشین آن احساس خوبی به فرد می دهد و جان می دهد برای مطالعه کردن با یک فنجان قهوه تلخ. با اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر می توانید از این کافی شاپ به راحتی استفاده کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه قصر تهران

مسیر دسترسی به موزه قصر تهران:

برای رفتن به موزه قصر بسته به نوع وسیله نقلیه عمومی و یا خودرو شخصی مسیرهای متفاوتی پیش روی شماست، که برای سهولت دسترسی شما به این باغ موزه هر کدام را بطور جداگانه شرح می دهیم.

خودو شخصی:

اگر قصد استفاده از خودرو شخصی را دارید دو مسیر به شرح زیر پیش روی شماست:

مسیر اول:

اتوبان شهید صیاد شیرازی – خروجی پلیس شریعتی – میدان پلیس – باغ موزه قصر

مسیر دوم:

انتهای خیابان شهید مطهری – بعد از تقاطع دکتر شریعتی –  میدان پلیس – باغ موزه قصر

مترو

ایستگاه مترو شهید مفتح – انتهای خیابان مطهری بعد از تقاطع دکتر شریعتی – باغ موزه قصر

اتوبوس:

اگر قصد استفاده از وسیله نقلی عمومی، اتوبوس را دارید مسیرهای متفاوتی پیش روی شماست که با توجه به موقعیت مکانی خود یکی را می توانید انتخاب کنید.

پایانه امام خمینی (ره):

اتوبوس های میدان معلم – ایستگاه روبروی باغ موزه قصر

پایانه میدان رسالت:

اتوبوس های پیچ شمیران – ایستگاه میدان پلیس – باغ موزه قصر

پایانه میدان امام حسین (ع):

اتوبوس های شهید بهشتی – ایستگاه تقاطع پلیس شریعتی – خیابان پلیس – باغ موزه قصر

پایانه اتوبوس پیچ شمیران:

اتوبوس های رسالت – ایستگاه تقاطع پلیس شریعتی – خیابان پلیس – باغ موزه قصر

پایانه شهید بهشتی:

اتوبوس های میدان امام حسین (ع) – ایستگاه انتهای خیابان مطهری تقاطع شریعتی – باغ موزه قصر

اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه قصر تهران

اجاره روزانه سوییت مبله در تهران در مسیر دسترسی به موزه قصر تهران:

موزه قصر تهران مکانی تاریخی و فرهنگی برای آشنایی با تاریخ معاصر کشور و حوادث آن دوران است. به طور قطع همه ی ما اطلاعاتی کم و بیش در مورد حوادث آن روزها از طریق رسانه های جمعی داریم، اما بازدید از این موزه حس و حال دیگری دارد. و بخشی از اتفاقات انقلاب و قبل از آن را سمعی و بصری با بند بند وجودتان حس می کنید.

بنابراین با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر فرصت بازدید از موزه قصر را در سفر به تهران از دست ندهید.

همچنین در نزدیکی این باغ موزه جاذبه های گردشگری دیگری از جمله بوستان مینیاتور و موزه رضا عباسی می باشد. برای آشنایی با جاذبه های تهران و انتخابی عالی برای گشت و گذار در سفر، به صفحه مقالات مبله جار مراجعه فرمایید.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران با مبله جار:

همراهان عزیز، هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید برای اجاره روزانه سوییت مبله ارزان در تهران نزدیک موزه قصر با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید. همکاران ما در سایت مبله جار در کوتاه ترین زمان سوییت و آپارتمانهای مبله و لوکس را با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر نقطه از تهران که مدنظر دارید، برایتان رزرو کنند.

با اجاره روزانه سوییت در تهران و یا اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران از مبله جار شما دیگر دغدغه و مشکلات اسکان را در این شهر پرترافیک و شلوغ را ندارید. و با خیال آسوده به گشت و گذار و تفریح بپردازید.

با اجاره روزانه آپارتمان از مبله جار راحتی و آسایش را در سفر به تهران برای خود و خانواده تضمین نمایید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891