اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران در مسیر موزه رضا عباسی

اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران در مسیر موزه رضا عباسی

اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران در مسیر موزه رضا عباسی.

موزه رضا عباسی نمونه کوچکی از موزه ایران باستان است که یکی از  پربارترین مجموعه های فرهنگی و تاریخی کشور محسوب می شود. با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار فرصت بازدید، از این موزه پرمحتوا و سرشار از فرهنگ ایرانی را از دست ندهید.

اغلب ما تصور می کنیم در سفر فقط بایستی، به گشت و گذار در طبیعت، پارک ها و پاساژ گردی بپردازیم. اما چه خوب است، بخشی از سفر خود را به موزه گردی اختصاص دهیم و فرزندانمان را با تاریخ این مرزو بوم آشنا نماییم. تا سنت فرهنگ اصیل ایرانی به فراموشی سپرده نشود.

خانه اجاره ای در تهران - موزه رضا عباسی

هر نقطه از کشورمان را که نگاه کنیم، تمدنی باستانی را در خود جای داده است و در کنار هر کدام موزه هایی برای حفظ آثار تاریخی آن منطقه احداث شده است. اما بخش اعظم این موزه ها در پایتخت قرار دارد و تهران به خودی خود ۴۰ موزه را در خود جای داده است، که کمک زیادی به شناخت فرهنگ و تاریخ ایرانمان می کند.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - موزه رضا عباسی

مبله جار در معرفی جاذبه های پایتخت، موزه های مختلفی از تهران را برای آشنایی شما همراهان عزیز معرفی کرده است، که با مراجعه به صفحه مقالات می توانید پیش زمینه ای اطلاعات در مورد این موزه ها کسب و با توجه به سلیقه شخصی خود عدادی را برای بازدید در سفر و گذراندن اوقات فراغت خود، انتخاب نمایید.

در این مطلب قصد داریم موزه رضا عباسی را برای شما معرفی کنیم. پس تا انتهای مطلب با ما باشید.

خانه ای در تهران - موزه رضا عباسی

تاریخچه موزه رضا عباسی:

موزه رضا عباسی به پاس گرامیداشت یکی از نقاشان دوره صفویه، نام گذاری شده است. این موزه در سال ۱۳۵۶ توسط فرح پهلوی افتتاح و یک سال بعد از آن با پیروزی انقلاب اسلامی تعطیل شد. در طول این مدت مدیریت موزه را، آیدین آغداشلو بر عهده داشت.

در طی سالهای متمادی موزه چندبار بازگشایی و تعطیل می شد. بالاخره در سال ۱۳۷۹ برای پنجمین بار، بعد از مرمت و باسازی و چیدمانی نو دوباره بازگشایی شد. اکنون سرپرست موزه را شهرام حیدر آبادیان بر عهده دارد و اداره آن زیر نظر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی می باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه رضا عباسی

جالب است بدانید قبل از اینکه این ساختمان تبدیل به موزه شود، در آن نمایشگاه مبلمان و دکوراسیون خانگی برپا می شد. که معماری و محل قرارگیری ساختمان مورد توجه مسولین وقت قرار گرفت و از صاحب اصلی خریداری شد.

وجه تسمیه موزه رضا عباسی:

این موزه به پاس گرامیداشت مشهورترین نقاش دوران شاه عباس صفوی نام گذاری شده است. پدر وی هم هنرمند بود و جایگاه ویژه ای در دربار شاه طهماسب داشت.

زادگاه رضا عباسی کاشان بود و در مکتب قزوین هنر را آموخت و سالها بعد با دقت در آثار نقاشان اروپایی که در اصفهان بسیار به چشم می خورد، سبک خود را به سبک اصفهان تغییر دارد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه رضا عباسی

در دوران صفوی، نقاشی بر روی در و دیوار برای تزیین ساختمان ها طرفداران زیادی پیدا کرده بود. این نقاش خبره به دلیل نزدیکی با شاه عباس، رضا عباسی لقب گرفت و پس از آن به اصفهان رفت و به کشیدن نقاشی های زیادی روی پرده مشغول شد و لقب بهترین نگارگر دوره صفویه را از آن خود کرد.

معرفی موزه رضا عباسی:

موزه رضا عباسی در خیابان شریعتی روبه روی دانشکده برق، دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی واقع است.

آثار جمع آوری شده در این موزه مربوط به هزاره قبل از میلاد تا اوایل قرن ۲۰ و متعلق به دوره قاجار است که این آثار شامل اشیا ساخته شده از سنگ، فلز و گل پخته مربوط به دوران قبل از تاریخ است. همچنین اشیاء فلزی، نقاشی های لاک الکلی، ظروف سفالی و منسوجات مربوط به دوره اسلام هم جزء آثار به نمایش گذاشته شده در موزه می باشد.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه رضا عباسی

موزه رضا عباسی بخشی تحت عنوان اداره حفظ و نگهداری وجود دارد که  این اداره با وجود دو آزمایشگاه و کارگاه، جهت حفظ اشیای فلزی و نقاشی ها دایر شده است.

بخش های مختلف موزه رضا عباسی:

آثار به نمایش در آمده در موزه رضا عباسی بسیار متنوع می باشد. این آثار به ترتیب زمانی چیدمان شده اند و این ویژگی در میان دیگر موزه های ایران خاص می باشد. بنابراین بازدید کنندگان می توانند سیر تکامل فرهنگ، هنر و تمدن را در کشور عزیزمان به راحتی دنبال کنند.

این آثار در پنج تالار به شرح زیر در موزه رضا عباسی به نمایش گذاشته شده است.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - موزه رضا عباسی

تالار پیش از اسلام:

آثار دوره های قبل از تاریخ و پیش از اسلام و آثار ایرانی در این تالار دیده می شود، که مربوط به ادوار هزاره ششم پیش از میلاد تا پایان دوره ساسانی است.

اشیاء نگهداری شده در این قسمت شامل سفالینه و فلزهای شکل یافته و زیبا، که الهام گرفته از طبیعت می باشند. هر کدام از این اشیاء مربوط به منطقه ای خاص نظیر لرستان، آذربایجان و یا شوش است. این بخش با ظروف طلاکوب و نقره دوره ساسانی به پایان می رسد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه رضا عباسی

تالار اسلامی یک:

در تالار نخستین اسلامی فلزات مربوط به زمان آل بویه با خط کوفی و نقش های دوره ساسانی، دیده می شود. همچنین سفال های قرن سوم و چهارم هجری قمری یافت شده در شهر نیشابور، با نقش های کوفی و سفال های لعابی و رنگین متعلق به شهر ساری وجود دارد.

چیدمان این تالار با ظروف سفالی دوران سلجوقی، نقاشی های زیر لعاب و زرین فام که مربوط به شهرهای جرجان، ری و کاشان است. سرانجام این تالار با ظروف فلزی پیه سوزها و عودسوزهای دوره سلجوقی، به پایان می رسد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه رضا عباسی

تالار هنرهای اسلامی دو:

آثار این تالار مربوط به ادوار سده هفتم تا پایان سیزدهم هجری قمری است. لازم به ذکر این نکته است که با حمله مغولان، ساخته ها و سلیقه ها از بین رفت و مراکز هنری جابه جا گردید.

ورودی تالار با سفالینه های رنگین شروع می شود و فلزات به جا مانده از دوره تیموری در آن وجود دارد، که در ادامه شما فلزات و سفال هایی پر از نقش و نگار دوره صفویه را می بینید. سرانجام تالار دوم هنرهای اسلامی هم با لاکی های رنگارنگ و منسوجات مزین شده با طرح های مرغ و گل مربوط به دوره قاجاریه به پایان می رسد.

آپارتمان مبله تهران - موزه رضا عباسی

تالار نگارگری موزه رضا عباسی:

این تالار گنجینه بزرگی از نقاشی های دوره اسلامی می باشد، که با قدیمی ترین برگی از شاهنامه ی مربوط به اواسط قرن هشتم هجری تالار نگارگری شروع می شود. همچنین تابلوهایی از مکتب هرات، شیراز و تبریز در آن وجود دارد.

آثار نگارگر مشهور دوره صفوی که نام موزه به این نقاش معروف مزین شده است و شاگردان وی در این بخش از موزه قرار داده اند و تالار با نقاشی هایی از گل های اصیل و رنگین و پرنده های نشسته بر شاخه درختان به پایان می رسد. این آثار مربوط به دوره قاجار است.

اجاره روزانه آپارتمان در ترهان - موزه رضا عباسی

تالار خوشنویسی:

یکی از مهم ترین دستاوردهای دوره اسلامی خوشنویسی می باشد که در این تالار به نمایش گذاشته شده است. بازدید کنندگان در این بخش با سیر تکامل و تحول خطاطی که شامل خطوط ثلث، نسخ و نستعلیق است و همچنین هنر کتابسازی  آشنا می شوند.

تالار با دستنویسه هایی با خط نسخ، کوفی و ثلث بر صفحات قرآن کریم و دیگر کتاب ها مزین شده است. تالار خوشنویسی با آثاری از اساتید بزرگی نظیر عبدالمجید درویش، میر عماد و میرزا غلامرضا ادامه پیدا می کند.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه رضا عباسی

کتابخانه موزه رضا عباسی:

در این کتابخانه که در طبقه سوم موزه رضا عباسی می باشد، بیش از ده هزار جلد کتاب، اعم از زبان های پارسی، آلمانی، فرانسه و انگلیسی وجود دارد و شامل ۵۰ دوره کامل مجله داخلی و ۶۰ مجله خارجی و ۹۰ دوره روزنامه های قدیمی است.

در واقع این کتابخانه برای تحقیق اساتید و دانشجویان و علاقمندان به هنر و فرهنگ می تواند منبع معتبر و کاملی باشد.

انتشارات موزه رضا عباسی:

در انتشارات موزه، کتابهای مرجع زیادی در ارتباط با تاریخ ایران و هنر به چاپ رسیده است.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه رضا عباسی

نمایشگاه موقت موزه رضا عباسی:

در این بخش، آثار هنرمندان به نمایش گذاشته می شود که مهمترین فعالیت فرهنگی این موزه محسوب می شود و در طی ادوار متمادی در اختیار اساتید مختلف نقاشی، خوشنویسی و هنری قرار می گیرد تا بین موزه و هنرمندان و اساتید هنر، ارتباط مستحکمی بوجود آید و بازدید بیشتری از آثار قدیمی این موزه شود.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه رضا عباسی

مسیر دسترسی به موزه رضا عباسی:

اگر برای رفتن به موزه رضا عباسی تصمیم دارید از خودرو شخصی و یا وسیله نقلیه استفاده کنید، در ادامه مبله جار برای سهولت دسترسی شما همراهان عزیز هر کدام را به طور جداگانه شرح خواهد داد.

مترو:

از خط ۳ مترو برای رسیدن به موزه رضا عباسی استفاده کنید و در ایستگاه شهید قدوسی از قطار پیاده شده و بعد از خروج از ایستگاه در خیابان شریعتی به سمت شمال بروید و با طی مسیری کوتاه به خیابان بسطامی و موزه می رسید.

تاکسی:

همچنین می‌توانید از نقاط مختلف شهر با تاکسی‌هایی که به پل سیدخندان می‌روند به این موزه برسید.

اتوبوس:

بی‌آر‌تی‌هایی که در بزرگراه رسالت تردد می‌کنند، در سیدخندان ایستگاه دارند (ایستگاه شریعتی) و از این طریق هم می‌توانید به موزه رضا عباسی برسید.

خودرو شخصی:

اگر تصمیم دارید با خودرو شخصی به بازدید موزه رضا عباسی بروید نرسیده به پل سید خندان به شمال خیابان شریعتی بروید، در این خیابان موزه واقع شده است.

اجاره روزانه خانه در تهران - موزه رضا عباسی

اجاره روزانه آپارتمان در تهران در مسیر دسترسی به موزه رضا عباسی:

شاید پیش خود فکر کنید، که بازدید از موزه ها مختص سن و قشر خاصی از جامعه می باشد. اما ما با بازدید از موزه ها با فرهنگ و هنر کشور عزیزمان و حوداث و اتفاقات رخ داده شده در آن دوران آشنا می شویم. بنابراین با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران در حوالی این منطقه فرصت یازدید از این مکان دیدنی که گنجینه ای از آثار تاریخ کهن ایرانمان را در خود جای داده است، را در سفر به تهران از دست ندهید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران از مبله جار در حوالی موزه رضا عباسی برای علاقمندان به هنر و اساتید و دانشجویان مرتبط با این موضوع، می تواند منبع کامل و مفیدی برای تحقیق و پایانامه آن ها باشد.

نکته دیگر اینکه موزه زندان قصر هم در این نزدیکی وجود دارد. که با مراجعه به صفحه جاذبه های گردشگری مبله جار می توانید، با این موزه آشنا شوید.

اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران با مبله جار:

همراهان عزیز، هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید. تا در کوتاه ترین زمان سوییت و آپارتمانهای مبله و لوکس را با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر نقطه از تهران که مدنظر دارید، برایتان رزرو کنند.

با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار شما دیگر دغدغه و مشکلات اسکان را در این شهر پرترافیک و شلوغ را ندارید. و با خیال آسوده به گشت و گذار و تفریح بپردازید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران از مبله جار راحتی و آسایش را در سفر به تهران برای خود و خانواده تضمین نمایید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891