اجاره روزانه آپارتمان در تهران نزدیک رودخانه جاجرود و سد لتیان

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - سد لتیان

اجاره روزانه آپارتمان در تهران نزدیک رودخانه جاجرود و سد لتیان

اجاره روزانه آپارتمان در تهران نزدیک رودخانه جاجرود و سد لتیان.

سد لتیان، یکی از زیباترین سدهای ایران در دل طبیعت زیبای اطراف  رودخانه جاجرود است. با اجاره سوییت مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه آپارتمان در تهران از مبله جار فرصت بازدید از این طبیعت زیبا و دلنشین را در سفر به پایتخت از دست ندهید.

گشت و گذار در طبیعت همیشه یکی از دلایل مهم سفر بوده است. افراد زیادی برای تماشای زیباییه ای خلقت کوله بار خود را بسته و تنهایی راهی دشت و کوه می شوند. دریاچه های زلال، دشت های پر گل کوهستان های وسیع و سرد و …. همه گی جزء جاذبه های ناب طبیعت به شمار می آیند.

رودخانه جاجرود - اجاره روزانه خانه در تهران

فرقی ندارد چه در تهران این شهر پرهیاهو ساکن باشید، و یا برای سفر به پایتخت آمده اید. ممکن است دلتان بخواهد ساعاتی از یک روز تعطیل خود را در دامان طبیعت بگذرانید و روح و جسم خود را زنده کنید. اما ممکن است پیش خود فکر کنید، پیدا کردن چنین جایی مستلزم ساعتها پیمودن مسیری طولانی و نشستن در ماشین است که از حوصله تان خارج می باشد.

اما در این مطلب مبله جار تصمیم دارد، رودخانه جاجرود و سد لتیان را که منطقه ای بکر در نزدیکی تهران است را برایتان معرفی کند. جایی که نشستن در کنار آن شما را، آرام و روح و جسمتان را را سرشار از انرژی لازم برای مدت ها کار و تلاش در زندگی ماشینی می نماید.

سد لتیان - اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

پس برای آشنایی با این رودخانه و سد زیبا تا انتهای مطلب با مبله جار همراه باشید. البته قبل از معرفی این جاذبه خاص تصمیم داریم مختصری از مزایای طبیعت گردی را برای شما همراهان عزیز شرح دهیم. تا ذره ای تردید در بازدید از مکان های طبیعی برای گشت و گذار نداشته باشید.

مزایای طبیعت گردی:

 • گذران زمان در طبیعت، التهابات بدن را کاهش می دهد.
 • لذت بردن از طبیعت به رفع خستگی کمک می کند.
 • گردش در طبیعت می تواند به مقابله با افسردگی و اضطراب کمک کند.
 • پیاده روی در طبیعت می تواند حافظه ی کوتاه مدت انسان را ارتقا دهد.
 • گردش در طبیعت فشار خون را کاهش می دهد.
 • رفتن به طبیعت می تواند توانایی تان در تمرکز را بهبود دهد.
 • گردش در طبیعت حتی می تواند به جلوگیری از سرطان کمک کند.
 • جنگل ها می توانند باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شوند.
 • گذران وقت در طبیعت، با کاهش کلی خطر مرگ زود هنگام مرتبط است.

رودخانه جاجرود - اجاره سوییت مبله ارزان در تهران

معرفی رودخانه جاجرود:

رودخانه جاجرود در ۳۰ کیلومتری شمال شرق تهران قرار گرفته است. این رودخانه از ارتفاعات البرز سرچشمه می گیرد و پس از طی فراز و نشیبی طولانی به دریاچه نمک ختم می شود.  این رودخانه از شمال غرب به سمت جنوب شرق جاریست.

رودخانه جاجرود از کوه های کلون بستک در شمال روستای دربندسر سرچشمه و در دریاچه سد لتیان طغیان می کند. سپس از میان شهر جاجرود عبور و در جنوب تهران به رودخانه کرج می پیوندد و در انتها به دریاچه نمک منتهی می شود. همچنین شعبه های دماوند فشم و میگون به این رود می ریزند.

رودخانه جاجرود - آپارتمان مبله تهران

مشخصات رودخانه جاجرود:

این رودخانه ۴۰ کیلومتر طول دارد و مساحت حوضه آبریز آن ۷۱۰ متر مربع و شیبی برابر ۴٪ دارد. و یک رودخانه ماسه ای بریده بریده و گراولی به شمار می آید.

وجه تسمیه رودخانه جاجرود:

نام جاجرود از محله بسیار قدیمی و تاریخی جاج یا جائیج در شهر لواسان گرفته شده است. این محله قدیمی در شمال رودخانه جاجرود واقع می باشد. که در روزگاری دیرین قصبه ای بزرگ یا شهری کوچک بود که از دیگر مناطق لواسان آبادتر بود. این آبادی قدمت زیادی دارد ولی متاسفانه در یورش مغولان به کشور از بین رفت و تا قرنها خالی از سکنه بود.

البته روایتی هم هست که گفته  می شود نام جاجرود از نام سلطانی به اسم سلطان جاج گرفته شده که در برهه ای از زمان بر این منطقه حکمرانی می کرده است.

رودخانه جاجرود - اجاره روزانه آپارتمان

 سد لتیان:

سد لتیان در جنوب لواسان و در جایی که رودخانه برگ جهان به جاجرود می ریزد، تشکیل شده است. در واقع سد لتیان در دره ای در میان کوه جاجرود و کوه بندک ساخته شده است، که در شمال آن کوه آلون قرار دارد. مطالعات اولیه برای ساخت این سد در سال ۱۳۳۸ شروع و در سال ۱۳۴۲ عملیات احداث سد آغاز و در سال ۱۳۴۶ به بهره برداری رسید.

سد لتیان - اجاره روزانه سوییت در تهران

 جالب است بدانید که سد لتیان  قبل از انقلاب اسلامی ایران همچون شهر لواسان که شهر فرحناز نام داشت فرحناز نامگذاری شد. که مورد اعتراض اهالی لواسان قرار گرفت و پس از پیروزی انقلاب اسلامی دوباره به نام‌های سابق خود بازگردانده شدند. لتیان نام روستایی بود که به همراه چند روستای دیگر زیر آب رفت.

جاذبه های دیدنی رودخانه جاجرود:

کناره های رودخانه جاجرود محل خوبی برای اسکان و لذت بردن از طبیعت زیبای این منطقه است. هوای دلپذیر، صدای آب رودخانه و منطقه سرسبز از ویژگی های خاص اطراف این رودخانه، محسوب می شود.

آب و هوایی این منطقه سرد و کوهستانی است، بنابراین گزینه عالی برای فرار از گرما در تابستان برای گردشگران در سفر یک روزه می باشد.

رودخانه جاجرود - اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران

جاذبه های دیدنی سد لتیان:

سد لتیان تهران به دلیل آب و هوای مطبوع به مکان مناسبی برای تفریح و گردش برای گردشگران و علاقمندان به طبیعت گردی تبدیل شده است. علاوه براین امکانات تفریحی متعددی نظیر ایستگاه قایقرانی و اسکی روی آب در این محل وجود دارد که قایقرانی و اسکی روی آب این منطقه زیر نظر نیروی هوایی و شهرداری لواسان می باشد.

در نزدیکی دریاچه سد لتیان دو پارک جنگلی لتیان و تلو قرار دارد، که این منطقه گردشگری را به مکانی عالی و زیبا برای گذراندن سفر یک روزه در دل طبیعت سرسبز و دلپذیر تبدیل کرده است.

سد لتیان - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

مناطق دیدنی اطراف سد لتیان و رودخانه جاجرود:

بجز طبیعت دریاچه سد لتیان و منظره سرسبز اطراف رودخانه جاجرود روستا و آبشار کمرد که در بیست کیلومتری جاده رودهن و نزدیک به این منطقه می باشد که از جاذبه های دلپذیر این منطقه محسوب می شود. این آبشار بین جاجرود و شهر پردیس و در روستای کمرد قرار دارد.

همچنین از دیگر نقاط دیدنی اطراف سد لتیان و رودخانه جاجرود می توان به غاری کوچک، که در دل کوه و پشت آبریز آبشار است، اشاره نمود. نام این غار چهل دختر می باشد.

 سد لتیان - اجاره روزانه خانه در تهران

پیشنهادات مبله جار برای ماهیگیری در سد لتیان و رودخانه جاجرود:

 • زردپر، قزل آلا(بسیار کم)، عروس ماهی، سیاه ماهی، کپور و ماش ماهی ماهیهای موجود و مناسب برای ماهیگیری در این منطقه می باشند.
 • شاه ماهی، عروس ماهی و ماهی قرمز حوض تخمی سمی دارند که مصرف آن منجر به مرگ می باشد.
 • بیشتر نقاط رودخانه جاجرود برای ماهیگیری مناسب می باشد. که این مکان ها عبارتند از، میگون، منطقه رودک، حاجی آباد، رودخانه آهار، اوشان و فشم.
 • مکانهای مناسب در دریاچه لتیان برای ماهیگیری هم عبارتند از جنوب ده سبوی، بزرگ لشگرک و حاشیه شرقی دریاچه در مسیر جاده آسفالته ده لوسان است.
 • برای ماهیگیری در این منطقه باید مجوز روزانه ماهیگیری از اداره محیط حفاظت محیط زیست در زربند تهیه کنید
 • برای ماهیگیری در این سد شما نیاز به چند قلاب کوچک از شماره ۵ تا ۹ و نخ ۳۵ وطعمه های کرم خاکی، خمیرباگت یا خمیرزردچوبه و دل مرغ دارید.
 • بهترین ساعت برای ماهیگیری صبح زود تا ساعت ۱۱ و ۲ عصر تا نيم ساعت قبل از غروب آفتاب مي باشد.

خانه اجاره ای در تهران - سد لتیان

غارهای بیوک آقا:

غارهای بیوک آقا سه غار در مسیر جاده کن است. که بعد از عبور از امامزاده داوود و جاده ده سنگان قرار داد. البته توجه کنید بعد از پیمودن این مسیر برای رسیدن به این غارها باید دو ساعت پیاده روی کنید.

جالب است بدانید، پیدایش این غارها در اثر فعالیتهای زمین ساختی نمی باشد بلکه توسط بشر حفر شده اند. حفاری غارها توسط شخصی به نام بیوک آقا می باشد که در طی سالهای زیادی موفق به حفر این غارها شده است. به گفته وی هدف از حفر این سه غار ایجاد پناهگاه برای کوهنوردانی است، که در این مسیر تردد دارند.

نام این غارها  سنگان جانستون به ترتیب در طی مدت زمان ۱۱ و ۲۳ سال حفر شده است، که غار جانستون در حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر ظرفیت دارد.

غار بیوک اقا - اجاره روزانه آپارتمان در تهران

مسیر دسترسی به رودخانه جاجرود و سد لتیان:

مسیر اول:

از سه راه تهرانپارس و جاده دماوند به سمت جاجرود بروید و با رسیدن به پل جاجرود، جاده سمت شمال را که موازی با رود جاجرود است ادامه بدهید. بعد از طی حدود ۵ کیلومتر در جاده ای آسفالت به ورودی سد لتیان می‌رسید.

مسیر دوم:

می توانید از شمال شرق تهران و اتوبان بابایی، به گردنه قوچک و بعد به سمت لواسان برانید. از انتهای لواسان بزرگ، جایی که جاده دو بخش می‌شود، مسیر را به سمت جنوب شرقی، یعنی سمت راست‌تان ادامه بدهید.

 

اجاره روزانه آپارتمان در تهران در مسیر دسترسی به رودخانه جاجرود و سد لتیان:

همراهان عزیز همانطور که در چندین مطلب از جمله این مقاله مشاهده می کنید که علاوه بر تهران که جاذبه های گردشگری فراونی را در خود جای داده است. اطراف آن هم می تواند بهتریتن گزینه برای سفرهای یک روزه شما به طبیعت بکر این حوالی باشد.

بنابراین با اجاره روزانه آپارتمان در تهران و یا اجاره سوییت مبله ارزان در تهران  از مبله جار فرصتی عالی برایتان در سفر مهیا می شود. تا سری هم به این مناطق سرسبز و دلپذیر بزنید و ساعاتی را به خوشی در کنار خانواده و دوستان سپری کنید.

به شما مسافران عزیز در سفر پیشنهاد می کنیم، هر زمان به تهران سفر کردید با اجاره آپارتمان مبله در تهران از مبله جار سری هم به صفحه مقالات مبله جار بزنید، تا برای این چند روزی که در پایتخت اقامت دارید، جاذبه های تهران را شناخته و به بسته به سلیقه شخصی خود مکانی را برای گشت و گذار انتخاب نمایید.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران از مبله جار:

همراهان عزیز در انتها مطلب مبله جار به شما پیشنهاد می کند، هر زمان قصد مسافرت به تهران این شهر پرهیاهو و پرترافیک را داشتید. با همکاران ما تماس بگیرید، تا در کوتاه ترین زمان سوییت و آپارتمان مبله با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر نقطه از پایتخت که در نظر دارید برایتان رزرو نمایند.

با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه خانه در تهران از مبله جار دیگر دغدغه و مشکلات اسکان را در تهران ندارید و با خیال راحت و آسوده به گشت و گذار و خرید بپردازید.

با انتخاب مبله جار در سفر به تهران و اجاره روزانه آپارتمان در تهران راحتی و آسایش را در سفر به تهران برای خود و خانواده تضمین نمایید و سفری رویایی و به یاد ماندنی را در خاطرات خود ثبت کنید.

 

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891