اجاره آپارتمان مبله در تهران - چشمه علی

اجاره آپارتمان مبله در تهران – چشمه علی

اجاره آپارتمان مبله در تهران – چشمه علی

در اصل نام این چشمه در دوران باستان سورنا بوده است که احتمالا مربوط به یکی از سلسله های اشکانی و یا ساسانی می باشد و بعدها و بعد از ورود اسلام به ایران به نام حضرت علی به چشمه علی معروف گردید. قدمت چشمه علی یا همان سورنا مربوط به شش هزارسال پیش از میلاد مسیح می باشد که این نخستین زمانی است که از حضور اجتماع انسانی در کنار آن مشاهده شده است، اجتماعی که در کنار چشمه دائمی در بالای صخره بزرگ گرد هم آمده بودند. البته این مکان به طرز شگفت انگیزی بعد از پنج هزار سال از پیدایش آن متروک شده بود ولی بعد از هزار سال دوباره پر رونق و آباد شد. در این مکان آثاری از دوره پارت ها(حصار معبد آناهیتا متعلق به شروع دوران مسیحیت) ، سلسله ساسانیان و در دوران اسلامی آثاری از عهد تیموریان به دست آمده است. حتی در تاریخ روایت های مختلفی مبنی بر اینکه مادر زرتشت پیامبر زرتشتیان در این مکان متولد شده وجود دارد. 

درباره اینکه آب چشمه از کجا تامین می شود برخی اعتقاد دارند این آب رودخانه جاجرود و قیطریه است که با گذشتن مسیری طولانی از دل زمین از زیر صخره ای بزرگ بر روی زمین جوشیده است. چشمه علی از بین صخره ای بزرگ خارج می شود پس از آن به سمت جنوب و در نهایت به سمت جنوب شرقی روان می گردد.

در گذشته بین مردم تهران و ری عقیده ای وجود داشت مبنی بر اینکه آب این چشمه به تار و پود قالی ها و فرش ها جلای خاصی می بخشد و آن هارا تمیز و خوش رنگ می کند. چشمه علی در منطقه جنوبی تهران و شمال شهرری قرار دارد. برای یافتن چشمه علی کافی است به ری در جنوب تهران سری بزنید تا چشمه را در کنار ابن بابویه، دژ رشکان، برج طغرل و در نهایت در زیر باروی ری بیابید. یکی از بهترین راهها به شهر ری ادامه دادن در مسیر بزرگراه امام علی جنوب بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان می باشد.

 

مطالب مرتبط: اجاره اپارتمان مبله ارزان در تهران – فاطمیاجاره روزانه خانه در تهران – قیطریه – اجاره روزانه سوئیت ارزان در تهران – پونک

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891