اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران با دسترسی موزه دفاع مقدس | مبله جار

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران با دسترسی موزه دفاع مقدس | مبله جار

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران با دسترسی موزه دفاع مقدس.

موزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی یکی از جاذبه‌های گردشگری تهران است. با اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران و یا اجاره روزانه سوییت در تهران از مبله جار فرصت بازدید از این باغ موزه خاص که پر از خاطرات دلخراش دوران دفاع مقدس است را از دست ندهید.

یکی از بخش های اصلی تاریخ معاصر ایران عزیزمان دفاع مقدس است. این بخش از تاریخ ابعاد مختلف سیاسی و فرهنگی داشته است که برای انتقال به نسل آینده باید حفظ شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه دفاع مقدس

هشت سال دفاع از ناموس جان و مال کشور عزیزمان را تا چند سال پیش همه ی ما به خصوص فرزندانمان فقط شنیده ایم. ولی به شکل دیداری فضای این دوران را حس نکرده ایم. بر همین اساس با تلاشهای بخش های مختلف دولت فضایی، برای حفظ و زنده نگه داشتن این میراث ارزشمند تدارک دیده شد. که با حضور در آن، حال و هوای دوران دفاع مقدس به خوبی برای بازدید کنندگان قابل درک  باشد.

آشنایی با موزه دفاع مقدس:

موزه دفاع مقدس در زمینی به مساحت ۲۰۵ هزار متر مربع در عباس آباد احداث شده است، که یکی از بزرگترین باغ موزه های کشور می باشد و در سال ۱۳۹۱ با حضور رییس مجلس شورای اسلامی شهردار تهران و مقامات لشکری کشور افتتاح شد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه دفاع مقدس

موزه دفاع مقدس رویدادی است، به تعبیری دیگر می توان گفت که در آن با تکنولوژیهای صوتی و تصویری سعی در درک مفاهیم رخدادهای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برای بازدیدکنندگان دارد. این موزه پیشرفته ترین موزه غرب آسیا و بزرگترین موزه جنگ اسلام محسوب می شود و برخلاف دیگر موزه ها مختص به اشیاء و بناهای تاریخی نمی باشد.

بخش های مختلف موزه دفاع مقدس:

موزه دفاع مقدس از هفت تالار و یک قسمت پایانی تشکیل شده است. عدد هشت به نشانه مقدس بودن آن انتخاب شده است که برگرفته از هفت دور طواف کعبه و هفت آسمان می باشد. از لحظه ای که وارد این راهرو می شوید، تا انتهای آن چند ساعتی طول می کشد و گویی وارد تونل زمان می شوید و به چندین سال قبل برمی گردید و رخدادهای تلخ و دردناک این دوران را تماشا می کنید.

اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه دفاع مقدس

در میان تالارهای موزه دفاع مقدس تنها تالار پروانه ها وجهه موزه ای دارد، که در آن به معرفی سرداران دوران دفاع مقدس پرداخته می شود. اما در بقیه تالارها بازدیدکنندگان به صورت زنده تمام اتفاقات دوران جنگ را در همان حال و هوا می بینند و حس می کنند.

همچنین دیگر بخش های موزه دفاع مقدس می توان به تالار عکس، سالن تئاتر و سینما، سالن صدا، کتابخانه تخصصی، سالن برگزاری همایشها اشاره نمود. که فضایی خاص برای درک بهتر حوادث و اتفاقات دوران ۸ سال دفاع مقدس بوجود آورده است.

تالار اول (تالار آستانه):

نام دیگر این تالار سرآغاز است و در آن اتفاقاتی که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ شد، تا روزهای آغازین جنگ به تصویر کشیده می شود.

آپارتمان مبله تهران - موزه دفاع مقدس

تالار دوم (تالار حیرت و واقعیت):

در این تالار بهت و ناباوری مردم از شوک جنگ به نمایش گذاشته شده است. در روزهایی که مردم مشغول جشن و شادی پیروزی انقلاب اسلامی بودند و نظام کشور در حال شکل گیری اسلامی بود، حمله عراق با حمایت امریکا مردم را در شوک و حیرت فرو برد.

در کنار شوک جنگ، مردم وفاداری خود را به نظام اسلامی ثابت کردند و آماده جنگ در برابر دشمن و دفاع از خاک، مال و ناموس میهن عزیزمان ایران شدند. که همه ی اینها در این تالار به وضوح به تصویر کشیده می شود.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه دفاع مقدس

تالار سوم (تالار دفاع):

سازمان دهی دفاعی کشور که متشکل از بسیج، ارتش و نیروهای مردمی است، به تصویر کشیده می شود و همچنین استفاده از ادوات جنگی به نمایش در می آید.

اجاره روزانه خانه در تهران - موزه دفاع مقدس

تالار چهارم (تالار آرامش):

در این تالار می بینیم که روزهای سخت و دشوار جنگ که برای حفظ خاک میهن بود به امید دفاع از ارزشهای انقلاب با آرامش حفظ شده است.

تالار پنجم (مجموعه تالار شهادت):

تالار شهادت خود به ۷ مرحله، نیت تا عروج تقسیم شده است. که از لحظه تصمیم تا شهادت شهیدان عزیز کشورمان را به تصویر می کشد. جایگاه، عظمت و ارزش شهید در تالار شهادت نمود عینی دارد.

اجاره روزانه سوییت در تهران - موزه دفاع مقدس

تالار ششم (تالار پیروزی):

پیروزیهای دلیرانه فرزندان این مرز و بوم در این تالار به نمایش در می آید. از آزادسازی خرمشهر تا پیروزی در عملیاتهای مختلف در تالار پیروزی به تصویر کشیده می شود.

تالار هفتم (تالار سرانجام):

در این تالار فضایی متفاوت از جنگ به تصویر کشیده می شود که بازدیدکنندگان پس از عبور از ۶ تالار به بلندترین نقطه موزه دفاع مقدس می رسند. در این محیط با تندیس ها و بازمانده های جنگ تحمیلی و تصاویر روبه رو می شوید.

خانه اجاره ای در تهران - موزه دفاع مقدس

تالار پروانه‌ها:

این تالار تنها تالار حجمی و موزه ای این مجموعه است. که هدف از ساخت آن قدردانی از مقام والای شهدای جنگ تحمیلی می باشد.

در تالار پروانه ها سنگرهای رزمندگان اسلام در شرایط آب و هوایی گرم و سرد، بخشی از یک محله در خرمشهر و بخشی از پالایشگاه آبادان با استفاده از قطعات اصلی شبیه سازی شده است.

آپارتمان مبله تهران - موزه دفاع مقدس

امکانات موزه دفاع مقدس:

 • آمفی تئاتر آزادگان
 • آمفی تئاترخلیج فارس
 • آمفی تئاتر هویزه
 • سالن تیر اندازی
 • اورژانس
 • مسجد خرمشهر
 • رستوران ها
 • رستوران ویژه
 • باغ دره
 • گالریها
 • فروشگاه ها
 • راپل (بند سره)
 • انتشارات
 • نمایشگاه خودرو شهدای هسته ای
 • سینما پنج بعدی
 • نمایشگاه ادوات جنگی
 • مزار و یادمان شهدا
 • دریاچه و آب نمایش

مسجد جامع خرمشهر:

از آنجا که مسجد جامع خرمشهر نقش مهمی در عملیاتهای پیروزمندانه هشت سال دفاع مقدس داشته است، بنابراین در موزه دفاع مقدس مسجدی با ابعاد واقعی تحت عنوان مسجد جامع خرمشهر ساخته شده است. که روایتگر هشت سال دفاع مقدس و نماد مقاومت مردم کشور عزیزمان در سالهای دردناک جنگ می باشد.

این مسجد یکی از مهمترین مساجد دوران جنگ و دفاع مقدس و قلب دلاوریهای رزمندگان محسوب میشد.

اجاره سوییت مبله ارزان در تهران - موزه دفاع مقدس

سراسرنمای (پانوراما) مقاومت:

مساحت این بخش ۴۵۰۰ متر است، که با ده ها پروژکتور و ويدئو که در قسمت زیرین پانوراما تعبیه شده است. می توان فیلم را به صورت ۳۶۰ درجه پخش کرد. این مجموعه شامل تالار اصلی، گالری و فضاهای جانبی است، و دو طبقه می باشد.

در این مجموعه فعالیت های مختلف هنری با موضوع دفاع مقدس در زمینه نقش برجسته، ماکت عملیات بیت المقدس به شکل چند وجهی، باسازی بازارچه خرمشهر و تابلوهای نقاشی وجود دارد که جذابیت مجموعه را دو چندان کرده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران - موزه دفاع مقدس

دریاچه موزه دفاع مقدس:

دریاچه بسیار بزرگ این موزه با هدف امکان نمایش فیلم روی آب ساخته شده است و در آن صد فواره آب برای نمایش لیزری به شکل یک دایره چیده شده است، که از ویژگی های برجسته و خاص این باغ موزه محسوب می شود.

صدا لیزر و نور در میان این آب نماها فضایی خاص و جذاب را برای بازدید کنندگان ایجاد کرده است.

اجاره روزانه آپارتمان در تهران - موزه دفاع مقدس

باغ دره موزه دفاع مقدس:

در مسیر بزرگراه شهید حقانی تا بزرگراه شهید همت، باغ دره موزه دفاع مقدس در نزدیکی تالارها قرار دارد. مساحت این باغ ۲۰۰ هزار متر مربع است. مسیر این باغ با نورپردازی جذاب و زیبایی که مملو از ۴۰۰ گونه گیاهی که شامل گل کاریها و گیاهان دارویی می باشد تزیین شده است.

در این باغ شما کمتر گیاهان فصلی و گل های رنگارنگ را می بینید و بیشتر این گیاهان عمری دائمی دارند. به عبارتی دیگر سعی شده است که در این باغ موزه با استفاده از پوشش گیاهی موجود، مفهوم ایثار و مقاومت تعبیر شود.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه دفاع مقدس

زیپ لاین (بند سره):

زیپ لاین موجود در موزه دفاع مقدس با ارتفاع ۳۵ متر و طول ۲۱۰ متر بزرگترین زیپ لاین تهران است. از آنجا که اکثریت قشر بازدید کنندگان موزه نوجوانان و جوانان هستد، بر این اساس سعی شده علاوه بر آموزش ارزش های دفاع مقدس و انقلاب محیطی جذاب، همراه با تفریحات مهیج و سالم را ایجاد نماید.

استفاده از این تفریح هیجانی همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ برای بازدیدکنندگان میسر است.

اجاره روزانه خانه در تهران - موزه دفاع مقدس

رستوران های موزه دفاع مقدس:

این موزه دارای سه رستوران در ضلع غربی خارج از موزه می باشد. این رستوران ها به ترتیب در بخشهای جنوب غربی (جنوب پل) و بخش میانی غربی باغ (بالای دریاچه) و بخش میانی شرقی موزه واقع شده است.

فروشگاه فرهنگی و هنری موزه دفاع مقدس:

در این فروشگاه محصولات مذهبی فرهنگی هنری نرم افزار کتب دفاع مقدس ملزومات اداری چند رسانه ای پرچم های ایران و ملل و ماکت های دفاع مقدس عرضه می شود.

پارکینگ طبقاتی موزه دفاع مقدس:

موزه دفاع مقدس دارای پارکینگ طبقاتی است و بازدید کنندگان می توانند وسیله نقلیه خود را به راحتی پارک و از سرویس های درون موزه از باغ دیدن نمایند.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه دفاع مقدس

مسیر دسترسی به موزه دفاع مقدس:

اگر تصمیم دارید بازدیدی از باغ موزه دفاع مقدس داشته باشید، مبله جار برای سهولت دسترسی شما به این جاذبه گردشگری فرهنگی و تفریحی بسته به نوع وسیله نقلیه عمومی و شخصی در زیر هر کدام را برایتان شرح خواهد داد.

خودرو شخصی:

میدان ونک – بزرگراه شهید حقانی – انتهای خیابان سرو – روبروی پارک طالقانی

مترو:

بهترین راه رسیدن به موزه دفاع مقدس استفاده از خط یک مترو تجریش – کهریزک است. با استفاده از این خط مترو که با رنگ قرمز نشان داده می شود خود را به ایستگاه حقانی برسانید. اندکی پیاده روی کنید تا از محوطه ایستگاه خارج شوید. روبه روی پارک طالقانی، شما موزه را می بینید.

اتوبوس:

نزدیکترین ایستگاه اتوبوس به موزه، ایستگاه پایانه حقانی است. شما می توانید با استفاده از خط اتوبوس ۳۰۵ (میدان صنعت – پایانه حقانی) در ایستگاه آخر پیاده شده و به سمت باغ موزه دفاع مقدس حرکت کنید.

تاکسی:

تاکسی های خطی که مقصد آنها پایانه تاکسی شهید حقانی یا میدان ونک است، بهترین گزینه برای شما برای رسیدن به موزه دفاع مقدس است.

اجاره آپارتمان مبله در تهران - موزه دفاع مقدس

اجاره روزانه سوییت در تهران در مسیر دسترسی به موزه دفاع مقدس:

از آنجا که موزه دفاع مقدس در وسط اراضی عباس آباد قرار دارد و در سالهای اخیر جاذبه های گردگشگری متنوعی از جمله پارک طالقانی، باغ کتاب، پارک آب و آتش، پل طبیعت و آسمای نمای گنبد مینا در این زمین ها احداث شده است. با مراجعه به بخش مقالات مبله جار می توانید قبل از بازدید از این جاذبه ها آشنایی مختصری از آنها را داشته باشید.

با توجه به جاذبه های ذکر شده، در حوالی باغ موزه دفاع مقدس، اجاره روزانه سوییت و اجاره روزانه آپارتمان در تهران در این منطقه، انتخابی بی نظیر برایتان است تا دسترسی آسان و سریع به این جاذبه ها داشته باشید.

با اجاره آپارتمان مبله در تهران، در ونک با توجه به سلیقه شخصی خود می توانید. در طی مدت زمانی که در تهران اقامت دارید هر روز خود را به یک مکان تفریحی اختصاص دهید و از گشت و گذار و بازدید از آنها لذت ببرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان در تهران از مبله جار:

همراهان عزیز، در انتهای مطلب به شما پیشنهاد می کنیم. هر زمان قصد سفر به تهران را داشتید، با همکاران ما در مبله جار تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان، سوییت و آپارتمان مبله را با امکانات رفاهی عالی و قیمت مناسب در هر منطقه از تهران که تمایل دارید. در کوتاه ترین زمان برایتان رزرو کنند.

با اجاره روزانه خانه در تهران از مبله جار دیگر در سفر به تهران این شهر شلوغ و پرترافیک دغدغه و مشکلات اسکان را ندارید، و با خیال راحت به گشت و گذار و تفریح بپردازید. آپارتمانهای مبله و سوییت هایی لوکس، که لذت سفر را برای شما و خانواده دو چندان می کند.

با انتخاب مبله جار و اجاره سوییت مبله ارزان در تهران راحتی و آسایش را در سفر برای خود تضمین نمایید.

پاسخ دهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تلفن تماس: 09100033891